PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
ALUPROF S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie, powiat Bielsko-Biała

tel. 33 819 53 00
fax 33 822 05 12
info@aluprof.euwww.aluprof.eu


Artykuły:
Informacje o firmie

Aluprof S.A. należący do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. jest największym polskim dystrybutorem systemów aluminiowych dla budownictwa - niekwestionowanym liderem w swojej branży. W ofercie firmy dostępne są systemy okienno – drzwiowe, fasadowe, rolet i bram oraz stalowe.

Aluprof S.A. to przedsiębiorstwo nowoczesne, notujące bardzo dobre wyniki finansowe, oferujący produkty na wysokim, europejskim poziomie. Firma jest laureatem wielu nagród i wyróżnień : Duża Perła Polskiej Gospodarki , Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI , Złoty Laur Klienta 2007, Opolska Nagroda Jakości 2008, Diament do Lidera Polskiego Biznesu, kryształowy Profil 2008, Orły Polskiego Budownictwa, Lider Eksportu 2006, Eu Standard.

Zakłady, produkcja

W skład ALUPROF S.A. wchodzą zakłady o powierzchni ponad 50 000 m2, dysponujące nowoczesnym wyposażeniem: m.in. zautomatyzowaną linią do produkcji kształtowników zespolonych, ośmioma najnowszej generacji liniami do produkcji profili i skrzynek roletowych, wydajną lakiernią proszkową, magazynami wysokiego składowania i sprawnym transportem.


Zakład w Bielsku-Białej zajmuje się dystrybucją systemów fasadowych i okienno-drzwiowych, to także centrum projektowe i rozwojowe firmy


Produkcja profili roletowych odbywa się w zakładzie w Opolu na nowoczesnych i w pełni zautomatyzowanymi liniach produkcyjnych.

Technologia

Zakład w Bielsku-Białej posiada  dwie nowoczesne linie do lakierowania proszkowego Obie linie w pełni automatyczne umożliwiające szybką zmianę kolorów z systemami odzysku proszku, sterowanymi procesorowo aplikacjami elektrostatycznymi z w pełni nadzorowaną i rejestrowaną całością parametrów procesu zarówno  przygotowania powierzchni jak i całego procesu lakierowania. Wyposażenie linii i doświadczenie załogi zapewnia powtarzalną, najwyższą jakość lakierowania nadzorowaną zgodnie z wymogami systemu Qualicoat.

Linia do zagniatania przekładki termicznej w kształtownikach zespolonych posiada pełną automatykę procesów technologicznych. Nowoczesne urządzenia szwajcarskiej firmy Hermann Müller zapewniają wydajną produkcję izolowanych termicznie profili okiennych, drzwiowych i fasadowych, gwarantując za każdym razem dużą dokładność wykonania finalnego produktu.

Produkcja profili roletowych odbywa się na  nowoczesnych i w pełni zautomatyzowanych liniach firm DREISTERN i DALLAN. Urządzenia te zapewniają dużą wydajność i powtarzalność kształtu. Wytwarzane na nich profile powstają w procesie rolkowego kształtowania blach aluminiowych. W zależności od zastosowanego oprzyrządowania możliwe jest produkowanie 8 typów (rozmiarów) profili. Produkcja skrzynek roletowych, polegająca na profilowaniu krawędzi blachy i nadaniu odpowiedniego kształtu obu elementom składowym skrzynki odbywa się dwuetapowo. Oba procesy realizowane są automatycznie i sterowane komputerowo.

Jakość i technologia

W działalności Aluprof ważne miejsce zajmuje dążenie do stałego podnoszenia poziomu jakości produktów i obsługi klientów.

Temu celowi podporządkowanych jest wiele dokonywanych inwestycji. Na bieżąco staramy się aby nasze produkty spełniały wymagania norm europejskich i zmieniających się przepisów budowlanych.

Funkcjonujący w firmie system zarządzania jakością spełnia wymagania norm serii PN-EN/ISO 9001-2001, co zostało udokumentowane przez organizacje certyfikujące: IQ-NET oraz PCBC. System zarządzania jakością podlega cyklicznym auditom. Oferowane produkty spełniają wymogi norm europejskich w zakresie jakości stopów, tolerancji wykonania oraz cech wytrzymałościowych.

W zakresie systemów rolet zewnętrznych i bram rolowanych do produkcji profili używamy wyselekcjonowanych materiałów, gwarantujących ich doskonałą jakość. Dostawcami blach są wiodące w świecie koncerny produkujące lakierowane blachy aluminiowe. Firmy te posiadają certyfikaty ISO 9001.

Na najwyższą jakość naszych produktów składa się również kreatywna praca działu konstrukcyjnego. Opracowuje on konstrukcje nowych elementów rolet, uwzględniając uwagi i wskazówki naszych klientów, prowadzi prace badawcze, nadzoruje jakość wykonania na każdym etapie powstawania wyrobu.

W wyniku postępowania certyfikacyjnego, przeprowadzonego przez Instytut Techniki Budowlanej Zakład Certyfikacji w Poznaniu, na wszystkie profile, skrzynki aluminiowe, pokrywy boczne skrzynek, prowadnice i listwy dolne uzyskaliśmy certyfikaty zgodności z aprobatami technicznymi. Dokumenty te dopuszczają nasze wyroby do powszechnego stosowania w budownictwie.

Nasza dbałość o cały proces projektowania, produkcji i uzyskanie odpowiednich dokumentów walidujących sprawia, że gotowy produkt oparty o systemy firmy Aluprof może nie tylko spełniać wymagania odpowiednich norm i dać gwarancję wysokiej jakości, ale również zapewnić pełne bezpieczeństwo, komfort i wygodę użytkowania.

(22353)