PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-11-21
Schüco podwójnym zwycięzcą konkursu German Design Award 2017
Innowacyjne rozwiązania zostały wybrane spośród aż 4058 zgłoszeń z 52 krajów ze względu na swój niepowtarzalny design.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Złożony z 24 międzynarodowych jurorów German Design Council nagrodził w tym roku aż dwa produkty z gamy Schüco: system fasadowy FWS 60 CV i panel dotykowy DCS Touch Display. Innowacyjne rozwiązania zostały wybrane spośród aż 4058 zgłoszeń z 52 krajów ze względu na swój niepowtarzalny design.

Organizowany od 2012 roku na międzynarodową skalę konkurs German Design Award ma na celu wyłonienie unikatowych na skalę światową trendów we wzornictwie. Co roku do konkursu są zgłaszane najbardziej wyrafinowane produkty, które wyznaczają najwyższe standardy designu w swojej dziedzinie. German Design Award została zapoczątkowana przez założony w 1953 roku z inicjatywy niemieckiego Bundestagu German Design Council, cieszący się renomą jednej z najbardziej wyspecjalizowanych instytucji w zakresie zarządzania designem w marketingu. Tytuł „Zwycięzca" dla aż dwóch produktów Schüco w kategorii „Budynek i komponenty" to bardzo prestiżowe wyróżnienie, które świadczy o ich unikatowości.


Fasada Schüco FWS 60 CV pozwala na kreowanie eleganckiej,
bardzo transparentnej architektury
Fot. Schüco

Optyczna lekkość

Aluminiowa fasada słupowo-ryglowa Schüco FWS 60 CV łączy w sobie subtelny, transparentny wygląd i doskonałą ochronę cieplną. Jego cechą charakterystyczną jest optyczna lekkość uzyskana dzięki wizualnemu ujednoliceniu skrzydeł okiennych ze strukturą nośną w wąski element o szerokości zaledwie 60 mm. W efekcie od strony zewnętrznej nie widać różnicy pomiędzy oknami stałymi a otwieranymi. Elementy otwierane można rozpoznać tylko od strony wewnętrznej, gdzie widoczny jest zarys skrzydła i uchwyt okienny. Dostępność rozwiązania w dwóch podstawowych głębokościach zabudowy i szerokie możliwości konfiguracji przeszkleń sprawiają, że system jest bardzo elastyczny. W fasadę można wkomponować dowolne elementy okienne - od pojedynczych okien sięgających od podłogi do sufitu aż po całe pasma okienne. Horyzonty kształtowania funkcjonalnych i wizualnych aspektów powłoki poszerza możliwość stosowania okien rozwierno-uchylnych czy eleganckich portfenetrów. German Design Award to już druga w tym roku nagroda dla tego rozwiązania - z początkiem bieżącego roku fasada Schüco FWS 60 CV otrzymała prestiżową nagrodę iF design award w kategorii Gold.


Zintegrowany z profilem drzwiowym panel dotykowy Schüco DCS Touch Display
Fot. Schüco

Stylowa kontrola dostępu

Drugim z nagrodzonych tytułem „Zwycięzca" produktów w kategorii „Budynek i komponenty" jest panel dostępu Schüco DCS Touch Display z dotykowym ekranem. Elegancko zintegrowany z profilem drzwiowym moduł pozwala na intuicyjną obsługę za dotknięciem palca, podobnie jak smartfon. Wszechstronne rozwiązanie łączy w sobie wiele funkcji związanych z wideofonową komunikacją, także online za pośrednictwem urządzeń mobilnych takich jak np. smartfon, tablet i laptop. W zależności od potrzeb panel może wyświetlać numer domu, przewijaną listę lokatorów czy klawiaturę numeryczną. Schüco DCS Touch Display to udoskonalona wersja systemu Schüco DCS, który już otrzymał wiele nagród za swój unikatowy design.
Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco