PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-11-22
Inteligentne zarządzanie kluczami – nowoczesne depozytory kluczy
Bezpieczeństwo w prywatnych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych w dużej mierze zależy od odpowiedniego ...

ASSA ABLOY Poland Sp. z o.o.
ul. Jana Olbrachta 94
01-102 Warszawa

tel. 22 751 53 54
fax 22 751 53 56
biuro@assaabloy.com.pl
www.assaabloy.com.pl

» więcej o firmie

Bezpieczeństwo w prywatnych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych w dużej mierze zależy od odpowiedniego przechowywania kluczy. Równie istotne jest ich sprawne wydawanie, przekazywanie osobom upoważnionym oraz stała kontrola nad tymi procesami. Z tego powodu tradycyjne portiernie coraz częściej zastępowane są przez elektroniczne depozytory kluczy. Na jakiej zasadzie działa takie rozwiązanie i jakie korzyści może przynieść zastosowanie go w małych i średnich firmach?

Depozytor to inteligentna szafka umożliwiająca bezpieczne zarządzanie wszystkimi kluczami. Rozwiązanie zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa i usprawnia codzienną pracę w firmach i instytucjach. Największą popularnością depozytory cieszą się w biurach, salonach samochodowych, punktach sprzedaży detalicznej, szpitalach, magazynach czy wypożyczalniach samochodów.

Bezpieczna firma, biuro i urząd

W miejscach, w których pracuje od kilkunastu do kilkudziesięciu osób dostęp do pomieszczeń może posiadać wiele osób, w tym także te do tego nieupoważnione. Często też nie funkcjonują tam odpowiednie procedury związane z pobieraniem i deponowaniem kluczy po skończonej pracy. - We współczesnych firmach najczęściej nie chodzi o ochronę cennego mienia, ale poufnych dokumentów lub danych zgromadzonych na stacjonarnych i przenośnych dyskach. Dlatego też dla zarządcy takiej organizacji niezwykle ważną kwestią staje się zarządzanie i kontrola dostępu nad kluczami. Umożliwia to najnowocześniejszy depozytor Traka21. To wygodny system dostosowany do specyfiki każdego budynku oraz organizacji - bez względu na jej wielkość i rodzaj działalności. Pozwala on za pomocą kodu PIN wyznaczyć dostęp do kluczy tylko dla zdefiniowanych użytkowników - mówi Klaudia Szczypek z firmy ASSA ABLOY - światowego lidera w produkcji tego typu rozwiązań.Stała kontrola i gwarancja niezawodności

Zwiększająca się dynamika pracy oraz ciągłe unowocześnianie środków komunikacji zmuszają także branżę zabezpieczeń do wprowadzania kompatybilnych rozwiązań. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa w małych i średnich firmach powinny zatem ułatwiać pracę i korzystanie z kluczy wszystkich pracowników oraz gwarantować łatwe i szybkie wprowadzanie zmian. - Depozytor Traka21 łączy korzyści tradycyjnych produktów typu stand-alone oraz technologii RFDI. Poprzez dotykowy ekran można w każdej chwili zaktualizować status każdego klucza i - w razie konieczności - nadać lub ograniczyć do niego dostęp. Bez problemu można także kontrolować na bieżąco kto i kiedy pobrał dany klucz, a także sprawdzić historię wszystkich operacji dzięki raportom zdarzeń. Traka21 nie tylko umożliwia monitorowanie każdego użycia na ekranie urządzenia, ale także swobodne przenoszenie na pamięć USB danych w postaci pliku EXEL. Urządzenie zasilane jest prądem, jednak posiada także baterię awaryjną, która gwarantuje stałe działanie nawet w przypadku zdarzeń losowych. Nie wymaga także połączenia z siecią - dodaje Klaudia Szczypek.

Elegancki element wyposażenia

Podstawową zaletą systemów takich jak depozytory kluczy jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfort zarządzania. Dla właścicieli firm i zarządców instytucji ważną kwestią staje się także nowoczesny design urządzeń, które stają się stałymi elementami wyposażenia. W depozytorze może się zmieścić aż 21 kluczy lub pęków kluczy połączonych z czipami za pomocą specjalnych plomb typu plug&play. Gniazda wyposażone w diody LED osłonięte są drzwiczkami - ich otwarcie lub zamknięcie możliwe jest wyłącznie po poprawnym wpisaniu indywidualnego kodu PIN. Można je także otworzyć ręcznie w razie awarii. Dodatkowym atutem są także ukryte zawiasy i niewidoczne mocowanie, które zapewnia stabilny montaż do ściany. Niezwykle wytrzymała konstrukcja razem z dotykowym interfejsem ma opływowy, elegancki kształt, dzięki czemu urządzenie wpisuje się w nowoczesny styl aranżacji wnętrz komercyjnych - przekonuje ekspert firmy ASSA ABLOY.

Film obrazujący użycie depozytora:


Dane techniczne:

  • wysokość - 42,7 cm
  • szerokość - 24,6 cm
  • głębokość - 0,95 cm
  • waga (bez kluczy) - 3,94 kg

Cena: 7 300 PLN netto

Cena może ulec zmianie w roku 2017
Assa Abloy Poland powstała w 1999 roku i jest częścią Assa Abloy Group. Firma zajmuje pozycję światowego lidera w dynamicznie rozwijającym się segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa, zabezpieczenia hotelowe oraz wiele rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników. Assa Abloy Poland oferuje najszerszą gamę dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie otwierania drzwi. Jej produkty odnaleźć można w wielu instytucjach rządowych, przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych oraz w wielu gospodarstwach domowych. Do czołowych marek firmy należą między innymi: Abloy, Yale, Mul-t-lock, HID, eff-eff oraz Assa.

źródło: Assa Abloy