PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-03-06
Małe zmiany, wielkie oszczędności – zamki ABLOY LOW ENERGY LOCKS
Zmniejszenie zużycia energii nie musi oznaczać ograniczenia parametrów działania urządzeń.

ASSA ABLOY Poland Sp. z o.o.
ul. Jana Olbrachta 94
01-102 Warszawa

tel. 22 751 53 54
fax 22 751 53 56
biuro@assaabloy.com.pl
www.assaabloy.com.pl

» więcej o firmie

Utrzymanie firmowego biura w dużej mierze zależy od kosztów bieżących rachunków za energię elektryczną. Jej zużycie systematycznie zwiększa się wraz ze wzrostem gospodarczym i poprawą standardów życia - zarówno w prywatnych przedsiębiorstwach, jak i w gospodarstwach domowych. Jakie nowoczesne rozwiązania w kwestii oszczędzania energii proponuje rynek?

Poza najprostszymi sposobami oszczędzania zużycia, takimi jak wyłączanie zasilania urządzeń nieużywanych czy wyborem urządzeń o wysokiej klasie energetycznej, istnieje szereg rozwiązań pozwalających zoptymalizować zużycie prądu podczas codziennych czynności. Jednym z nich jest wybór ekologicznych systemów zabezpieczeń budynku, takich jak zamki ABLOY LOW ENERGY LOCKS marki ABLOY - światowego lidera w dziedzinie kompleksowych systemów zabezpieczeń.


Efektywna redukcja kosztów

Zmniejszenie zużycia energii nie musi oznaczać ograniczenia parametrów działania urządzeń. Podczas modernizacji budynków warto zastanowić się nad wyborem innowacyjnych systemów zabezpieczeń, które nie tylko zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa, ale też pozwolą znacznie zredukować wysokość rachunków. Przy zastosowaniu zamków LOW ENERGY LOCKS zmiany te można zaobserwować już po krótkim okresie użytkowania. W porównaniu do standardowych zwór elektromagnetycznych zamek marki ABLOY umożliwia oszczędność na poziomie blisko 99% w rocznym bilansie zużycia prądu. Obliczenia wykonano na przykładzie biurowca z 1000 przejść w systemie kontroli dostępu i szacunkowej liczbie 100 dziennych otwarć, trwających 10 sekund. Zakładając dane wartości, tradycyjna zwora rocznie pobiera 52 kWh energii, natomiast LOW ENRGY LOCKS jedynie 0,018 kWh. Przyjmując cenę energii na w wysokości 0,17 €/kWh oznacza to zatem oszczędność prawie 9 000 € rocznie przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności konwencjonalnych rozwiązań.

Inteligentna innowacja

Energooszczędne zamki ABLOY LOW ENERGY LOCKS to nowatorski produkt w branży zabezpieczeń. Nowa technologia w segmencie bezprzewodowej kontroli dostępu charakteryzuje się diametralnie niższym poborem prądu w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, które stale pobierają energię, nawet gdy nie są używane. Innowacyjne zamki marki ABLOY zużywają ją jedynie w momencie zmiany statusu blokady. Dodatkowo nie wymagają integracji oraz są kompatybilne z innymi elementami zabezpieczeń. Nie ma więc konieczności wymiany całego systemu, a jedynie pojedynczych zamków. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się w drzwiach o dużym natężeniu ruchu, ale także w newralgicznych miejscach, takich jak wyjścia ewakuacyjne czy drzwi przeciwpożarowe. Mogą być zastosowane zarówno w drzwiach drewnianych, jak i stalowych, a ich instalacja nie wymaga zbyt wiele czasu. LOW ENERGY LOCKS gwarantują także pełną wygodę, ponieważ mogą być sterowane elektrycznie w systemie kontroli dostępu oraz za pomocą klawiatury kodowej, przycisków lub timera.
Assa Abloy Poland powstała w 1999 roku i jest częścią Assa Abloy Group. Firma zajmuje pozycję światowego lidera w dynamicznie rozwijającym się segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa, zabezpieczenia hotelowe oraz wiele rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników. Assa Abloy Poland oferuje najszerszą gamę dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie otwierania drzwi. Jej produkty odnaleźć można w wielu instytucjach rządowych, przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych oraz w wielu gospodarstwach domowych. Do czołowych marek firmy należą między innymi: Abloy, Yale, Mul-t-lock, HID, eff-eff oraz Assa.

źródło: Assa Abloy