PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-03-22
Dwa systemy Schüco z nagrodą iF DESIGN AWARD 2017!
Aluminiowy system drzwi Schüco ADS 90.SI o standardowej głębokości zabudowy 90 mm spełnia najwyższe standardy w zakresie estetyki i ...

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Niezależne jury ekspertów ogłosiło oficjalne wyniki prestiżowego konkursu iF DESIGN AWARD 2017! Wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się system drzwi aluminiowych Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition, który zdobył nagrodę iF Design Award i system fasadowy Schüco FWS 35 PD z najwyższym wyróżnieniem iF gold award.

W tym roku do międzynarodowego konkursu iF DESIGN AWARD zgłoszono aż 5575 produktów z 59 krajów. Produkty Schüco zaimponowały przedstawicielom jury doskonałym połączeniem funkcjonalności, najwyższych parametrów i elastyczności projektowania, która pozwala na tworzenie unikatowych realizacji. Największe uznanie zdobyła fasada panoramiczna Schüco FWS 35 PD zapewniająca imponujący efekt transparentności.

Maksymalna transparentność

Jury złożone z 58 sędziów podjęło jednomyślnie decyzję o nagrodzeniu systemu Schüco FWS 35 PD najwyższą nagrodą - iF gold award 2017: „Każdy architekt marzy o tym, by zmaksymalizować efekt transparentości przy minimalnej liczbie elementów konstrukcyjnych. Ten bazujący na 35-milimetrowym profilu aluminiowym system fasadowy cechuje minimalizm i elegancja, przy jednoczesnym braku kompromisów w kwestii izolacyjności cieplnej i bezpieczeństwa. Schüco jako jeden z najbardziej doświadczonych producentów w tej branży odzwierciedliło w nim całą swoją wiedzę i umiejętności".


Panoramiczny system fasadowy Schüco FWS 35 PD nagrodzony
prestiżową nagrodą IF Gold Award 2017
Fot. Schüco

Aluminiowa fasada słupowo-ryglowa FWS 35 PD pozwala na tworzenie powłok o ascetycznym designie i maksymalnej przezierności - także w strefie naroża. Firma Schüco opracowała w tym przypadku specjalne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę stosowania profili pionowych. Dodatkowo innowacyjny system wyróżniają doskonałe właściwości w zakresie wentylacji i odwodnienia fasady oraz wysoki standard ochrony antywłamaniowej do klasy RC3 włącznie, co zostało potwierdzone badaniami. Kolejnym atutem jest wysoka izolacyjność cieplna systemu, w wersji SI fasada uzyskała Certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

Drzwi z edycji Design

Aluminiowy system drzwi Schüco ADS 90.SI o standardowej głębokości zabudowy 90 mm spełnia najwyższe standardy w zakresie estetyki i funkcjonalności. Dzięki swojej atrakcyjnej, bardzo nowoczesnej estetyce drzwi nadają strefie wejścia designerski charakter. Stolarka w wydaniu Design Edition imponuje udogodnieniami w postaci podświetlanego, zintegrowanego w profilu pochwytu, a także elegancko zlicowaną, aluminiową powierzchnią pokrywającą skrzydło po obydwu stronach. Ze względu na swoją pięciokomorową budowę system umożliwia produkcję drzwi o maksymalnej izolacyjności cieplnej aż do standardu budownictwa pasywnego włącznie, przy zachowaniu stabilności konstrukcji. Drzwi mogą być wyposażone w elegancko zintegrowany z profilem drzwiowym panel Schüco DCS Touch Display z funkcją komunikacji i kontroli dostępu. 

Zdjęcie główne:
Drzwi wejściowe Schüco ADS 90.SI Design Edition - iF Design Award 2017
Fot. SchücoSchüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco