PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-05-18
Opcje dla drzwi
Płyty HDF to doskonały materiał do budowy drzwi wewnętrznych i atrakcyjna alternatywa dla drewna. I to z co najmniej kilku powodów.

Pfleiderer Group S.A.
ul. Strzegomska 42AB
53-611 Wrocław

tel. 71 747 10 00
fax 71 747 11 41
office@pfleiderer.pl
www.pfleiderer.pl

» więcej o firmie

Płyty HDF to doskonały materiał do budowy drzwi wewnętrznych i atrakcyjna alternatywa dla drewna. I to z co najmniej kilku powodów. HDF są lekkie, twarde i wytrzymałe na drobne uszkodzenia mechaniczne. Oferują izolację termiczną i akustyczną (dzięki wysokiej gęstości). A do tego, firma Pfleiderer proponuje je w najszerszej na rynku ofercie wzorów i kolorów. I to w najlepszej jakości!

Materiały drewnopochodne zwłaszcza cienkie i lekkie płyty HDF - zrewolucjonizowały świat drzwi wewnętrznych. Stając się ekonomiczną i funkcjonalną alternatywą dla litego lub klejonego drewna, pozwoliły pożegnać problemy z ciężkimi skrzydłami, które często ulegały wypaczeniu i przebarwieniom.

Teraz firma Pfleiderer - czołowy producent materiałów drewnopochodnych, oferuje producentom drzwi jeszcze więcej możliwości. Zmodernizowanie linii produkcyjnych w fabryce w Grajewie pozwoliło na uzyskanie produktu o jeszcze lepszych parametrach użytkowych. Szeroka paleta dekorów i struktur z nowej Kolekcji Design 2017-2020 pozwala zaproponować klientom produkt maksymalnie odpowiadający ich potrzebom.


Dwa oblicza HDF

Ogólnie płyty HDF Pfleiderer podzielić można na dwa rodzaje - płytę surową szlifowaną (StyleBoard HDF) i lakierowaną (DecoBoard HDF). Ten pierwszy produkt przeznaczony jest dla najbardziej wymagających klientów. Wymiary schodzących z prasy arkuszy są maksymalnie jednorodne, a dopuszczalny odchyłek grubości - zminimalizowany został do wartości dwóch dziesiątych części milimetra! Innowacja ta pozwoliła uzyskać idealną, gładką powierzchnię przygotowaną do dalszego uszlachetniania.

DecoBoard HDF różnią się od StyleBoard HDF tym, że pokrywane są warstwą dekoracyjną, nawiązują do wzorów płyt i laminatów. W praktyce oznacza to, że drzwi wewnętrzne, a także elementy takie jak: tylne ścianki szaf czy dna szuflad, mogą być utrzymane w tym samym stylu, co reszta mebli. A to umożliwia stworzenie jednorodnej, ciekawej estetycznie aranżacji nie jednego wnętrza, ale całego mieszkania czy domu!

Szeroka paleta usług

StyleBoard HDF i DecoBoard HDF Pfleiderer- na życzenie klienta, mogą być cięte na formatki o żądanym rozmiarze i dowolnie obrabiane (frezowane lub nawiercane). Ta oferowana przez Pfleiderer usługa, w praktyce oznacza olbrzymią optymalizację produkcji i oszczędność, gdyż pozwala na eliminację problemu powstawania nieestetycznych odprysków podczas przycinania polakierowanych arkuszy.

Ponadto zastosowana technologia pozwala na nanoszenie na powierzchnię płyty trójwymiarowej struktury np. odwzorowującej pory drewna, znacząco podnosząc walory estetyczne drzwi.

źródło: Pfleiderer