PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-05-25
Nowość! Innowacyjne wyjście dla inteligentnego domu – ADS 90.SI SimplySmart
Elegancka strefa wejścia to zapowiedź nowoczesnego wnętrza, dlatego wybierając ...

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Elegancka strefa wejścia to zapowiedź nowoczesnego wnętrza, dlatego wybierając drzwi zewnętrzne warto postawić na innowacyjne rozwiązania, które łączą modny design, inteligentne funkcje dostępu i wysokie parametry użytkowe. Innowacyjne drzwi Schüco ADS 90.SI SimplySmart wprowadzają zupełnie nowe standardy w zakresie estetyki i funkcjonalności.


W drzwiach Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition podświetlany
pochwyt LED został zintegrowany z profilem skrzydła
Fot. Schüco

Rozwój budownictwa inteligentnego i energooszczędnego sprawia, że od drzwi wejściowych oczekujemy znacznie więcej niż tylko funkcji bezpieczeństwa i estetyki. Rośnie zainteresowanie rozwiązaniami, które oferują zaawansowane funkcje obsługi i jeszcze lepszą termoizolacyjność. Zastosowane w drzwiach ADS 90.SI SimplySmart nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, i opcjonalne funkcje, takie jak: inteligentny panel komunikacyjny Schüco DCS TouchDisplay czy designerski zintegrowany w profilu pochwyt z akcentem LED sprawiają, że jest to rozwiązanie unikatowe na skalę rynku, które daje jeszcze więcej możliwości personalizacji zarówno od względem estetyki, jak i parametrów związanych z energooszczędnością.


Drzwi z innowacyjnym panelem dotykowym Schüco DCS Touch Display i klasycznym pochwytem
Fot. Schüco

Designerski unikat - drzwi w wersji Design Edition

Wyróżnione nagrodą Red Dot: Product Design Award 2017 najnowsze drzwi ADS 90.SI SimplySmart Design Edition z integralnym podświetlanym pochwytem (LED) i panelem komunikacyjnym DCS TouchDisplay to idealna propozycja dla inwestorów poszukujących nieszablonowych rozwiązań, które podkreślą prestiżową architekturę budynku. Aluminiowe drzwi panelowe cechuje widoczny już na pierwszy rzut oka bardzo modny, solidny wygląd. Elegancko zlicowane z ościeżnicą skrzydło z obustronnym termoizolowanym panelem w okładzinie aluminiowej nadaje drzwiom wizualnej lekkości. Szczelnie wbudowana od wewnętrznej strony pochwytu listwa LED tworzy efekt linii świetlnej, która po zmroku nadaje strefie wejścia imponujący, futurystyczny wygląd. Drzwi z pionowym, podświetlanym elementem doskonale harmonizują zwłaszcza z elewacjami o prostym, geometrycznym charakterze. Profil wyposażony w kanał kablowy pozwala na wbudowanie w drzwi dodatkowego elementu automatyki - panelu dotykowego Schüco DCS Touch Display, który łączy w sobie funkcje wyświetlania numeru domu, klawiatury numerycznej, szerokokątnej kamery z detekcją ruchu i wideofonowej komunikacji sprzężonej z zamkiem drzwiowym. System może być rozbudowany o dodatkowe moduły, takie jak czytnik linii papilarnych, czytnik kart RFID czy automatyczne podświetlanie strefy wejścia zintegrowane z czujnikiem ruchu. Łącząc system DCS Touch Display z centralnym systemem zarządzania budynkiem i Internetem można uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji, jak przydzielanie tymczasowych kodów dostępu czy przesyłanie rozmów głosowych i wideo na smartfon.


Przekrój przez drzwi Schüco ADS 90.SI SimplySmart w standardzie
pasywnym, na zdjęciu wariant z szybą dwukomorową
Fot. Schüco

Opcja dla domów pasywnych

Drzwi z serii ADS 90.SI SimplySmart bazują na nowatorskiej konstrukcji pięciokomorowego profilu z uszczelnieniami nowej generacji, która w przypadku najwyższych wymagań cieplnych, takich jak np. w przypadku budownictwa pasywnego może być dodatkowo wyposażona w izolatory piankowe. Zastosowanie dodatkowych izolatorów piankowych zintegrowanych z przekładkami termicznymi sprawia, że drzwi osiągają jeden z najlepszych współczynników przenikania ciepła na rynku, który osiąga rekordową wartość Uf d = 1,0 W/m2K dla samej ramy bez wypełnienia! Podwójna uszczelka środkowa zapewnia nie tylko optymalne parametry szczelności na wiatr i wodę opadową, lecz również dodatkowo podnosi właściwości termoizolacyjne stolarki. Ogromną zaletą, zwłaszcza w przypadku dużych skrzydeł drzwiowych jest fakt, że ich innowacyjna konstrukcja zapobiega odkształceniom pod wpływem skrajnych temperatur czy obciążeń użytkowych, co mogłoby prowadzić do utraty szczelności. Skrzydło drzwi cechuje bardzo wysoka stabilność, a płynne hybrydowe połączenie przekładki termicznej i aluminium pozwoliło wyeliminować tzw. efekt bimetaliczny. Wysoką odporność drzwi na duże obciążenia mechaniczne udowodniono w trakcie testów antywłamaniowych do klasy RC2 oraz 500 tysięcy cykli wielokrotnego otwierania i zamykania, a badanie nadal trwa!


Zdjęcie główne:
Dom z drzwiami Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition
Fot. SchücoSchüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco