PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-07-04
Bezpieczny dom w wakacje
Wakacje to czas, w którym odnotowuje się najwięcej włamań. Złodzieje potrafią pokonać wiele przeszkód, dlatego dokładne zabezpieczenie domu przed wakacyjnym wyjazdem może się opłacić.

G-U POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 26
60-449 Poznań

tel. 61 650 40 00
fax 61 650 40 01
okucia@gupolska.pl
www.gupolska.pl

» więcej o firmie

Doświadczony złodziej jest w stanie włamać się do domu w ciągu 40 sekund. Często są to profesjonaliści, którzy doskonale potrafią ominąć antywłamaniowe zabezpieczenia. Statystycznie jednak najczęściej dokonuje się włamań poprzez wybicie szyby w oknie. Poniesione straty mogą być naprawdę duże. Sprzęt RTV, AGD i komputery kradzione są najczęściej, dlatego też wyłożenie dodatkowych środków w zabezpieczenie domu może mieć ogromne znaczenie.

Drzwi nie do przejścia

Często zdarza się, że złodziej korzysta po prostu z drzwi. Otwarcie zwykłego zamka jest banalnie proste, dlatego warto zainwestować w nieco droższy, ale z lepszym zabezpieczeniem. - Dobrym sposobem na zabezpieczenie jest dokupienie specjalnej wkładki cylindrycznej do zamka posiadającej zabezpieczenie przed wybiciem oraz przewierceniem. - radzi Szymon Krauze z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. Nie można zapomnieć też o drzwiach tarasowych, które mogą okazać się dla złodzieja doskonałą drogą. Zdarza się, że wejście od strony ogrodu bywa traktowane po macoszemu. - W tego typu drzwiach ważna jest ochrona przeciwwyważeniowa. Specjalnie zaprojektowane okucia mogą zapobiec włamaniu w stu procentach - tłumaczy Szymon Krauze.

Kraty w oknach nie pomogą

Mieszkańcy szczególnie parterowych mieszkań montują w oknach i na balkonach kraty. Jest to rozwiązanie bezskuteczne, ale też niebezpieczne, ponieważ kraty zamykają drogę ucieczki np. w przypadku pożaru. Dla złodzieja kraty nie są przeszkodą - można je wyciąć, a nawet (w przypadku bardziej pomysłowych włamywaczy) zamrozić ciekłym azotem i wybić. Pod względem odporności na włamanie wyróżnia się sześć klas okien. Najniższa klasa WK-1 oznacza, że okno można wybić barkiem lub po prostu zbić szybę. Powyżej klasy trzeciej złodziejowi potrzebny jest już sprzęt - młotek, czy siekiera. Na okna klasy piątej i szóstej potrzeba wyrzynarki lub szlifierki kątowej.

Inteligentny system chroni cały dom

Najbardziej nowoczesne rozwiązania wiążą się z elektronicznymi systemami zabezpieczającymi kompleksowo cały dom. - Coraz bardziej popularne stają się czytniki linii papilarnych w drzwiach. Biometryczny dostęp zapewnia wejście do domu tylko uprawnionym osobom. Zwykłe zabezpieczenia często nie wystarczają, dlatego długo pracowaliśmy nad całą koncepcją drzwi wejściowych, która zakłada kompleksowe zabezpieczenie m.in. poprzez instalację zamka wielopunktowego, czy zdalne sterowanie drzwiami za pomocą smartphone ‘a. - mówi Szymon Krauze. Dzięki tak rozwiniętym systemom, możemy również kontrolować sytuację w domu podczas naszej nieobecności. Specjalna aplikacja pokaże nam, że drzwi w domu zostały otwarte. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ w takiej sytuacji jesteśmy w stanie na odległość zaalarmować sąsiadów czy policję i zapobiec skutkom włamania, które mogłyby okazać się fatalne.

źródło: G-U Polska