PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-10-04
„Otwórz się na swoje potrzeby” z Porta na Łódź Design Festival
Trwałość, bezpieczeństwo, cisza i design - to symbolika interaktywnej instalacji Porta Drzwi, prezentowanej na Łódź Design Festival.

PORTA KMI POLAND Sp. z o.o.
ul. Szkolna 26
84-239 Bolszewo

tel. 58 677 81 00
fax 58 677 81 99
info@porta.com.pl
www.porta.com.pl

» więcej o firmie

Trwałość, bezpieczeństwo, cisza i design - to symbolika interaktywnej instalacji Porta Drzwi, prezentowanej na Łódź Design Festival w dniach 3-8 października. Największy producent drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej, biorący udział w wydarzeniu już po raz siódmy, w tym roku inspiruje hasłem „Otwórz się na swoje potrzeby".

- Naszą intencją było zaprezentowanie produktów Porta w sposób działający na wyobraźnię, dlatego postanowiliśmy zwizualizować wartości definiujące markę - trwałość, bezpieczeństwo, ciszę i design. To też są potrzeby, które dotyczą większości z nas, a którym często poświęca się nie dość uwagi. My chcemy zachęcić gości festiwalu do zatrzymania się, doświadczenia ich, a w efekcie także do otworzenia się na nie - mówi Magdalena Jakóbiak, Kierownik ds. Promocji Produktu w Porta KMI Poland.


Cztery części tegorocznej instalacji Porta KMI Poland na Łódź Design Festival zajmują powierzchnię 50 m kw. Do każdej z nich prowadzą inne drzwi producenta. W boksie symbolizującym design, zwiedzający mogą wziąć udział w procesie tworzenia niebanalnych form. Za białymi lakierowanymi drzwiami, na powierzchni składającej się z tysięcy drewnianych kołeczków, mogą zostawić odcisk dowolnego kształtu. Może to być przedmiot lub część ciała, np. dłoń, a nawet cała sylwetka. W ten sposób dadzą początek wzorowi, immanentnej części designu.

Do drugiej części stoiska - wyobrażającej bezpieczeństwo - prowadzą charakterystyczne drzwi Porta o fakturze nawiązującej do betonu. Są to solidne drzwi, które jak zamknięcie sejfu chronią to, co znajduje się wewnątrz. Za nimi zwiedzający mogą podzielić się refleksjami na temat tego, co jest dla nich cenne. Mogą zapisać te myśli na jednej stronie płyty umieszczonej w boksie. Na drugiej stronie można stworzyć własne hasło łącząc za pomocą kolorowych wstążeczek różne wyrazy, m.in. nawiązujące do czterech potrzeb przedstawionych na stoisku Porty.

Przechodząc do części symbolizującej ciszę, do której prowadzą drzwi z okleiną o pięknym rysunku drewna, nawiązujące do natury i relaksu, goście mogą odciąć się od festiwalowego hałasu - zasiąść w wygodnym fotelu, założyć słuchawki i na chwilę zanurzyć się w świecie łagodnej muzyki.

W czwartej części, poświęconej trwałości, za stalowymi drzwiami zainstalowano fotomat. To zachęta do tego, by zwiedzający dali się ponieść zabawie i wzięli udział w sesji zdjęciowej - solo lub ze znajomymi. Emocje towarzyszące tej chwili zostaną utrwalone na fotografiach.

Do przygotowania instalacji Porty na tegoroczny Łódź Design Festival wykorzystano drzwi modeli Porta VECTOR Premium, Metal SOLID, Porta RESIST oraz Porta CPL.Porta KMI Poland Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. jest liderem w branży stolarki otworowej w kategorii drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnętrznych i technicznych. Spółka powstała w 1992 roku w Bolszewie k. Wejherowa. Porta KMI Poland to obecnie sześć zakładów produkcyjnych - pięć w Polsce i jeden w Rumunii: fabryka w Bolszewie produkująca skrzydła wewnątrzlokalowe, techniczne, wejściowe; dwie fabryki w Ełku - dedykowane produkcji skrzydeł ramiakowych i ościeżnic; dwie fabryki w Suwałkach - dedykowane produkcji skrzydeł i ościeżnic fornirowanych i drzwi zewnętrznych oraz fabryka Porta KMI Romania srl w rumuńskim Aradzie. Spółka zatrudnia 1600 pracowników i prowadzi sprzedaż produktów poprzez sieć ponad 100 Autoryzowanych Dealerów, posiadających salony ekspozycyjne oraz magazyny w dużych miastach Polski, współpracujących z ponad 1500 Autoryzowanymi Punktami Sprzedaży w całym kraju. Miesięcznie produkty Porta wybierane są przez 20 000 Klientów w Polsce.

źródło: Porta