PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-11-22
Drzwi automatyczne – przyszłość na wyciągnięcie ręki
Duże przeszklenia w połączeniu z innowacyjną automatyką to najnowszy trend przy projektowaniu budynków.

G-U POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 26
60-449 Poznań

tel. 61 650 40 00
fax 61 650 40 01
okucia@gupolska.pl
www.gupolska.pl

» więcej o firmie

Drzwi automatyczne kojarzą nam się głównie z biurami oraz centrami handlowymi. Coraz częściej jednak pojawiają się też w domach. Duże przeszklenia w połączeniu z innowacyjną automatyką to najnowszy trend przy projektowaniu budynków.

Drzwi automatyczne to dziś nie tylko przeszklone wejścia do biurowców czy sklepów. Często stosuje się je również jako ściany działowe w domach, czy sklepach. Poza funkcjonalnością i wygodą nowoczesne drzwi automatyczne odmieniają wygląd wnętrza.

Industrialne przestrzenie

Mieszkania w stylu loftowym od kilku lat królują we wnętrzarskim świecie. Industrialne inspiracje można zauważyć w wielu domach. W połączeniu z automatyką i inteligentnymi rozwiązaniami, tworzą piękne i funkcjonalne wnętrza. W modernistycznych domach, w których projekt opiera się głównie na dużych przeszkleniach, stosowanie automatycznych drzwi staje się coraz bardziej powszechne. Aby powiększyć przestrzeń i zachować jej industrialny charakter, stosuje się automatyczne szklane ściany, mogące spełniać jednocześnie funkcję drzwi. - Tego typu systemy są całkowicie zautomatyzowane, ale nie wpływa to na wygląd ściany. Szyna bieżna może być właściwie niewidoczna dzięki minimalnej wysokości zabudowy - tłumaczy Paweł Tylki z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej.

Praktyczne rozwiązania

Wejścia do centrów handlowych, banków czy biurowców najczęściej wyposażone są w automatyczne drzwi przesuwne. To przede wszystkim rozwiązanie służące funkcjonalności. W miejscach, w których w ciągu zaledwie kilku minut może wchodzić i wychodzić kilkadziesiąt osób, automatyczne drzwi są jedynym praktycznym rozwiązaniem. - Drzwi automatyczne spełniają dwie najważniejsze funkcje - likwidują bariery i zapewniają bezpieczeństwo. Specjalne czujniki uniemożliwiają niepowołane zamknięcie drzwi, a cały system świetnie sprawdza się podczas ewentualnej ewakuacji - tłumaczy Paweł Tylki. Co ciekawe, drzwi automatyczne nie służą jedynie jako wejścia do dużych budynków. Coraz bardziej popularne staje się ich wykorzystanie w... publicznych toaletach. - Takie rozwiązanie zastosowaliśmy w budynkach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Sprawdziło się doskonale - mówi Paweł Tylki. Wiosną w jednym z warszawskich parków stanęła też w pełni zautomatyzowana toaleta. Po wrzuceniu monety drzwi otwierają się samoistnie. To bezpieczne, wygodne i higieniczne rozwiązanie, które coraz częściej można spotkać też w nowych pociągach.

Automatyczne drzwi, systemy ścian i przejść przenikają do naszych domów. To prognoza na przyszłość - inteligentne domy są dla nas na wyciągniecie ręki.

źródło: G-U Polska