PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-12-14
Czas na aluminium
Okna i drzwi z profili aluminiowych to kwintesencja świetnego designu i najlepszej funkcjonalności. Materiał ten, dzięki swojej specyfice ...

REYNAERS Polska Sp. z o.o.
ul. Okulickiego 12B
05-500 Piaseczno

tel. 22 715 77 77
fax 22 715 77 78
informacje@reynaers.com
www.reynaers.pl

» więcej o firmie

Jest trwała i wyjątkowo odporna. Nowoczesna i lekka. Oferuje parametry energooszczędności, takie jak okna z drewna czy PVC, a do tego wygląda oszałamiająco. Stolarka aluminiowa Reynaers to rozwiązanie, które docenia coraz większe grono inwestorów publicznych i prywatnych. Rozwiązanie, które w zasadzie nie ma wad.

Okna i drzwi z profili aluminiowych to kwintesencja świetnego designu i najlepszej funkcjonalności. Materiał ten, dzięki swojej specyfice i parametrom oferuje architektom i inwestorom szerokie pole do popisu.

Aluminium jest lekkie, ale równocześnie niezwykle sztywne i wytrzymałe na obciążenia, dlatego powszechnie wykorzystuje się je do budowy ścian osłonowych. Ponadto, jest bardzo plastyczne - okna i drzwi z profili tworzy się na zamówienie, co pozwala na produkcję stolarki w oryginalnych kształtach i formach.


Ten chłodny „look"

Uwagę przyciąga przede wszystkim niepowtarzalny szyk metalu. Chłodne, industrialne, wyróżniające się minimalistyczną prostotą profile to doskonała propozycja do budynków nowoczesnych. Zwłaszcza że Reynaers proponuje rozwiązania, w których rama jest tylko minimalnie widoczna, a całą przestrzeń zajmują przeszklenia.

Z drugiej strony profile aluminiowe sprawdzają się również w budynkach utrzymanych w klasycznym stylu. A to dlatego, że Reynaers proponuje swoje produkty w niezwykle szerokiej gamie wybarwień i dekorów - nawet tych inspirowanych naturalnym drewnem (w sumie ponad 400 propozycji). Mało tego! Okna mogą z jednej strony być utrzymane w innym kolorze i rodzaju wykończenia, niż z drugiej!

Bezpieczeństwo

Stolarka aluminiowa wyróżnia się również znakomitymi parametrami izolacyjności akustycznej i termicznej. Choć metal kojarzy się z chłodem, to zastosowanie wysokiej jakości unikalnych uszczelek i wkładów termicznych wewnątrz komór, pozwala na osiągnięcie energooszczędności nawet na poziomie budownictwa pasywnego (w opcji HI+).

Poza tym, aluminium - w odróżnieniu od okien PVC czy drewna - jest zdecydowanie bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie zmienia koloru i nie odkształca się pod wpływem promieniowania UV. Nie straszna mu wilgoć (co bywa problemem w przypadku drewna), ani grzyby. A do tego oferuje znacznie większą odporność na działanie ognia i dymu, a także... potencjalnych włamywaczy (Reynaers oferuje szereg zabezpieczeń antywłamaniowych).


Na lata

Stolarka aluminiowa to również ukłon w stronę ekologii. Cienkie profile umożliwiające stosowanie dużych przeszkleń to gwarancja skutecznego doświetlenia wnętrz. Z kolei możliwość stosowania osłon przeciwsłonecznych przeciwdziała nadmiernej ekspozycji na słońce i minimalizuje wydatki na klimatyzację.

Ale ponad wszystko inne - aluminium to materiał bardzo trwały i przyjazny środowisku.

- Jak pokazują najnowsze badania, czas życia aluminiowych elementów elewacji wynosi co najmniej 75 lat, a minimum 95% aluminium można ponownie wykorzystać. Oznacza to, że całkowity czas życia może sięgać nawet 1500 lat! - mówi Michał Strzelecki, Dyrektor ds. Inwestycji firmy Reynaers Aluminium. - Tak długa żywotność stolarki to nie tylko mniejsze problemy w eksploatacji, ale też mniej odpadów - dodaje.Reynaers Aluminium jest wiodącym europejskim dostawcą innowacyjnych i trwałych, aluminiowych rozwiązań architektonicznych. Obejmują one różnorodność systemów drzwiowych i okiennych, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych, ogrodów zimowych, świetlików, ekranów oraz systemów integracji rolet i siatek wentylacyjnych. Powstała w 1965 roku z siedzibą w Duffel w Belgii, firma Reynaers Aluminium posiada swoje oddziały w ponad 35 krajach na całym świecie.

źródło: Reynaers