PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-12-20
Klucz do sukcesu - ASSA ABLOY podsumowuje rok
Jaki był mijający 2017 rok i co nowego przyniesie za sobą ten nadchodzący? Odpowiedzi udziela Joanna Skalbaniok - Prezes ASSA ABLOY Poska

ASSA ABLOY Poland Sp. z o.o.
ul. Jana Olbrachta 94
01-102 Warszawa

tel. 22 751 53 54
fax 22 751 53 56
biuro@assaabloy.com.pl
www.assaabloy.com.pl

» więcej o firmie

Grudzień to dla wielu firm czas podsumowań realizowanych w poprzednich miesiącach założenia, jak i chwila, gdy wyznaczają sobie nowe cele i zadania. Nie inaczej jest w przypadku ASSA ABLOY - lidera branży zabezpieczeń. Jaki był zatem mijający 2017 rok i co nowego przyniesie za sobą ten nadchodzący? Odpowiedzi udziela Joanna Skalbaniok - Prezes ASSA ABLOY Polska.

18 lat obecności na polskim rynku, kilka wiodących marek i miliony klientów pozostawionych w poczuciu bezpieczeństwa. Ugruntowana pozycja ASSA ABLOY i pasmo sukcesów, jakimi niewątpliwie może pochwalić się firma, pozwalają jej kontynuować realizację przyjętych założeń oraz z nadzieją rozpoczynać w nowy rok.

Czy kończący się rok ASSA ABLOY uznaje za udany?

- Niewątpliwie był to dla nas dobry czas. Potwierdziły się przewidywania zarządu, zawarte w ubiegłorocznej prognozie. Podobne rokowania dla rozwoju naszej firmy obowiązują również w odniesieniu do 2018 roku. W nadchodzących miesiącach skupiać się będziemy na spożytkowaniu tendencji rynkowych, wykorzystaniu swoich mocnych stron, ciągłym rozwijaniu nowych produktów i umacnianiu stabilności firmy. Dobra passa trwa już od kilku lat, a przychody przychody netto ze sprzedaży stale się zwiększają: w 2015 roku wynosiły 120 904 tys. złotych, by już w kolejnym wzrosnąć o 17% i wynieść 141 676 tys. złotych.2017 śmiało można by nazwać rokiem nowości...

- Mijający rok upłynął w naszej firmie pod znakiem bardzo intensywnej pracy. Na polski rynek wprowadziliśmy kilka nowych rozwiązań, a szerokim echem, zarówno w mediach, jak i branży, odbiła się premiera zamka ENTR. To innowacyjne urządzenie montowane po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych pozwala na ich wygodne sterowanie za pomocą kilku narzędzi: dedykowanej aplikacji dostępnej na tablety i smartfony, przy użyciu klawiatury kodowej, czytnika linii papilarnych lub przenośnego pilota - wszystko po to, by zapewnić najwyższy poziom komfortu. Rok 2017 to także przygotowana przez nas platforma Yale Smart Living. Jest to seria domowych urządzeń bezpieczeństwa, w której skład wchodzą m.in. systemy alarmowe, inteligentne zamki i elektroniczne wizjery. Technologia marki Yale pomaga chronić, monitorować i kontrolować dom w dowolnym miejscu i czasie, za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Jak wygląda przyszłość branży security?

- Sektor zabezpieczeń zwraca się w kierunku rozwiązań określanych mianem „smart". Jak pokazują wyniki badań zrealizowanych dla grupy ASSA ABLOY, rynek ten jest bardzo rozwojowy i dochodowy. Według danych zawartych w zleconej analizie już dziś z urządzeń mobilnych korzysta 9% populacji. W 2019 ma to już być 12%. Dynamika wzrostu jest więc duża. Taka prognoza jest oczywiście bardzo sprzyjająca dla wszystkich producentów inteligentnych rozwiązań mobilnych. Umiarkowany, lecz stały wzrost obserwujemy także w dziedzinie zaawanasowanej kontroli dostępu. Przewidujemy, że inteligentne zamki i systemy klucza generalnego będą coraz częściej stosowanymi rozwiązaniami, szczególnie przez instytucje wchodzące w skład infrastruktury krytycznej. Wspomniane przeze mnie technologie przekonują do siebie coraz szersze grono odbiorców. Mogą być bowiem nie tylko łatwo instalowane w ramach istniejącej infrastruktury, ale także posiadają wiele zalet i funkcjonalności. Wymienić należy chociażby możliwość szyfrowania danych, która jest nieosiągalna dla tradycyjnych urządzeń.

Jaki cel przyświecać będzie firmie w 2018 roku?

- ASSA ABLOY od początku swojego istnienia stawia na innowacyjność oferowanych rozwiązań. Naszą ambicją, niezmiennie od lat, jest zdobycie pozycji lidera w tej dziedzinie. Dążenie to realizujemy między innymi poprzez stałe zwiększanie środków na prace badawczo-rozwojowe. Takowe prowadzone są między innymi w uruchomionej w zeszłym roku filii w Krakowie. To właśnie tam nasi inżynierowie pracują nad nowymi rozwiązaniami z zakresu elektromechanicznych systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu. Budżet inwestycyjny ASSA ABLOY jest stale zwiększany i w ostatnim 10-leciu wzrósł aż o 230%. Nasze dążenia do oferowania coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie, ale i funkcjonalnych i wygodnych urządzeń, zostały już zresztą wielokrotnie docenione przez magazyn Forbes. ASSA ABLOY od lat pojawia się na publikowanej przez czasopismo liście 100 najbardziej innowacyjnych firm świata. To niewątpliwie ogromny sukces i powód do dumy. Rok 2018, jak i kolejne poświęcimy więc dalszemu rozwojowi i poszukiwaniu nowych, wizjonerskich rozwiązań, które zagwarantują bezpieczeństwo naszym klientom i dadzą im większe poczucie komfortu.Assa Abloy Poland powstała w 1999 roku i jest częścią Assa Abloy Group. Firma zajmuje pozycję światowego lidera w dynamicznie rozwijającym się segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa, zabezpieczenia hotelowe oraz wiele rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników. Assa Abloy Poland oferuje najszerszą gamę dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie otwierania drzwi. Jej produkty odnaleźć można w wielu instytucjach rządowych, przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych oraz w wielu gospodarstwach domowych. Do czołowych marek firmy należą między innymi: Abloy, Yale, Mul-t-lock, HID, eff-eff oraz Assa.

źródło: Assa Abloy