PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-01-04
Jeszcze więcej bezpieczeństwa z nową funkcjonalnością systemu CLIQ
Wymagania stawiane nowoczesnym systemom ochrony i kontroli dostępu stale rosną. Stosowane dziś zaawansowane rozwiązania powinny ...

ASSA ABLOY Poland Sp. z o.o.
ul. Jana Olbrachta 94
01-102 Warszawa

tel. 22 751 53 54
fax 22 751 53 56
biuro@assaabloy.com.pl
www.assaabloy.com.pl

» więcej o firmie

Wymagania stawiane nowoczesnym systemom ochrony i kontroli dostępu stale rosną. Stosowane dziś zaawansowane rozwiązania powinny nie tylko zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa, ale również być elastyczne i łatwe w użyciu. Dodatkowo ważne jest, by łączyły w sobie zarówno elektroniczne, jak i mechaniczne technologie. Takie podwójne zabezpieczenie w ramach jednego systemu oferuje PROTEC2 CLIQTM marki ABLOY. Najnowocześniejsze rozwiązanie zyskało właśnie nową funkcjonalność, która niezawodność i poczucie bezpieczeństwa wznosi na zupełnie nowy poziom.


Jedno rozwiązanie - wiele możliwości

PROTEC2 CLIQ marki ABLOY to prosty w użytkowaniu i bardzo elastyczny system zarządzania dostępem do obiektów, gdzie programowanie klucza odbywa się miedzy innymi przez Internet. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu i kosztów. Kontrola dostępu oparta została na cylindrach wykonywanych w technologii dyskowej o wysokim poziomie zabezpieczenia oraz szyfrowanej, elektronicznej identyfikacji. Rozwiązanie marki ABLOY posiada dedykowany program, służący do jego zarządzania. CLIQ Web Manager umożliwia zmianę praw dostępu niezależnie od miejsca i czasu. Administrator może tym samym nadawać lub odbierać uprawnienia użytkownikom oraz nadzorować ich czynności. W przypadku zgubienia klucza można go łatwo usunąć z systemu i wprowadzić nowy. Ponadto, program zapisuje każdorazowe ich użycie, dzięki czemu zarządca otrzymuje pełny raport z wejść wraz z dokładną godziną w odniesieniu do wszystkich lokalizacji. Wprowadzenie nowej funkcji kodu PIN ma służyć dodatkowej weryfikacji oraz zapewnieniu bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa. PIN dodatkowo wiąże klucz z odpowiedzialną za niego osobą, co skutecznie zapobiega wewnętrznym atakom i aktom nieposłuszeństwa. Kod nadawany jest przez użytkownika i jeżeli wymagają tego procedury bezpieczeństwa wymagany jest do każdorazowego uzyskania dostępu. Uzyskuje się go poprzez wpisanie szyfru na klawiaturze smartfona lub używając czytnika linii papilarnych. Co warte podkreślenia, użytkownicy kluczy mogą aktywować je nawet w środowiskach, w których brak dostępu do połączenia sieciowego. Za realizowanie tych funkcjonalności odpowiedzialna jest specjalna aplikacja - CLIQ Connect dostępna na urządzenia z systemem Android bądź iOS. Pozwala ona również w dowolnym miejscu i czasie pobierać oraz aktualizować uprawnienia dostępu na swoim kluczu Connect (wyposażonym w moduł Bluetooth Low Energy). Programowanie kluczy może więc odbywać się zarówno przez programator ścienny, mobilny jak i smartfon z aplikacją. Aktualizacje przesyłane są bezpośrednio na klucz przez co możliwe jest natychmiastowe otwarcie zabezpieczonych przejść.
Assa Abloy Poland powstała w 1999 roku i jest częścią Assa Abloy Group. Firma zajmuje pozycję światowego lidera w dynamicznie rozwijającym się segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa, zabezpieczenia hotelowe oraz wiele rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników. Assa Abloy Poland oferuje najszerszą gamę dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie otwierania drzwi. Jej produkty odnaleźć można w wielu instytucjach rządowych, przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych oraz w wielu gospodarstwach domowych. Do czołowych marek firmy należą między innymi: Abloy, Yale, Mul-t-lock, HID, eff-eff oraz Assa.

źródło: Assa Abloy