PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-01-24
Ciepły dom zimą – jak nie przepłacić za ogrzewanie?
Duże przeszklenia w domach mogą okazać się kłopotliwe w zimowe miesiące. Decydując się na montaż drzwi tarasowych musimy ...

G-U POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 26
60-449 Poznań

tel. 61 650 40 00
fax 61 650 40 01
okucia@gupolska.pl
www.g-u.com/pl/PL

» więcej o firmie

Podczas sezonu grzewczego szczególnie mocno zwracamy uwagę na kwestie szczelności okien i izolacji termicznej w domu. Utrzymanie optymalnej temperatury może być szczególnie trudne w przypadku domów z dużymi przeszkleniami, takimi jak drzwi tarasowe.

Podstawą utrzymania idealnej temperatury w mieszkaniu jest prawidłowa termoizolacja. Składają się na nią ocieplenie budynku, zmodernizowana instalacja centralnego ogrzewania oraz szczelne okna i drzwi. Powinniśmy jednak pamiętać również o z pozoru błahych rzeczach,  takich jak np. odpowiednie wietrzenie mieszkania.

Wietrzenie - krótkie i intensywne

Wietrzenie domu zimą jest konieczne - zapewnia świeże powietrze i zapobiega powstawaniu wilgoci. Nie powinniśmy wietrzyć dłużej niż 10 minut. Ponieważ zimne powietrze ogrzewa się szybciej, temperatura w mieszkaniu szybko wróci do normy. Wpada ona do mieszkania i natychmiast opada w dół, a ciepło z włączonych po wietrzeniu kaloryferów unosi się w górę. Co ciekawe, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mieszkanie możemy wietrzyć również wtedy... gdy nie ma nas w domu. - Istnieje możliwość zdalnego sterowania oknami za pomocą telefonu komórkowego. Dzieje się tak dzięki specjalnym siłownikom ukrytym w ramie okna. Możemy wtedy np. będąc w pracy wywietrzyć dom jeszcze przed naszym powrotem - mówi Paweł Tylki z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej.


Szczelne drzwi tarasowe

Duże przeszklenia w domach mogą okazać się kłopotliwe w zimowe miesiące. Decydując się na montaż drzwi tarasowych musimy pamiętać o materiałach najlepszych jakościowo. - Oszczędność podczas remontu może zwiększyć coroczne koszty ogrzewania. Warto więc decydować się na przeszklenia z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają najlepszą izolację termiczną - mówi Paweł Tylki. Duże znaczenie ma uszczelnienie pomiędzy oknem a murem. Powinno być ono trójwarstwowe - wewnętrzne, zapobiegające kondensacji wody, środkowe zapewniające odpowiednią izolację akustyczną i termiczną oraz zewnętrzne, który pełni funkcję „ochrony pogodowej" - W naszej koncepcji drzwi podnoszono-przesuwnych stosujemy np. próg GU Thermostep 204, który znacznie redukuje straty cieplne w dolnej części drzwi i spełnia wszystkie wymagania w aspekcie oszczędzania energii - mówi Paweł Tylki. Energooszczędność staje się w budownictwie priorytetem nie tylko ze względów ekonomicznych, ale też prawnych. Od 2021 roku wszystkie domu nowo powstałe budynki będą musiały spełniać warunki domów pasywnych, a więc takich, w których zużycie energii powinno być na niemal zerowym poziomie.

źródło: G-U Polska