PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-02-05
Rewolucyjne rozwiązanie dla drzwi podnoszono-przesuwnych – całkowicie zabudowany napęd HS ePower
GU wprowadza na rynek kolejną nowość - napęd HS ePower do drewnianych i aluminiowych ...

G-U POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 26
60-449 Poznań

tel. 61 650 40 00
fax 61 650 40 01
okucia@gupolska.pl
www.gupolska.pl

» więcej o firmie

Grupa GU to pionier w zakresie rozwiązań tarasowych i balkonowych. Wprowadzony w 1958 roku system podnoszono-przesuwny zrewolucjonizował rynek.

GU wprowadza na rynek kolejną nowość - napęd HS ePower do drewnianych i aluminiowych drzwi podnoszono-przesuwnych. Całkowicie ukryta technologia napędowa z inteligentnym pomiarem siły podczas otwierania i zamykania działa nawet w przypadku braku zasilania, ponieważ napęd zasilany jest przez wbudowane akumulatory. To przełomowe rozwiązanie, ponieważ kabel łączący skrzydło i ramę przestaje być potrzebny, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastąpienie klamki panelem dotykowym, który całkowicie zmienia standardy obsługi. Otwierać i zamykać drzwi można również za pomocą przenośnego nadajnika radiowego, czytnika linii papilarnych, klawiatury kodowej, zewnętrznego przycisku lub na odległość - poprzez smartfona.


Co ważne, w przypadku wykrycia przeszkody na swojej drodze napęd ePower automatycznie zatrzymuje się, a następnie natychmiast cofa skrzydło. Dzieje się tak dzięki technologii napędowej ze zintegrowanym inteligentnym wykrywaniem przeszkód na swojej drodze, testowanej zgodnie z normą EN 16005 i spełniającej warunek „Low Energy" bez czujników bezpieczeństwa. Technologia zaprojektowana została w taki sposób, aby działanie było prawie bezszelestne, co zapewnia wysoki komfort. Montaż napędu jest szybki i prosty dzięki przygotowanym wcześniej gotowym modułom „Plug & Play".

Wózki bieżne HS ePower stosować można do skrzydeł o ciężarze do 400 kg, a zakres stosowania obejmuje wymiary do 3.088 mm wysokości i 3 300 mm szerokości skrzydła.

Napęd został przebadany przez instytut badawczy DEKRA i spełnia warunki budownictwa bez barier architektonicznych zgodnie z normą DIN 18040, dzięki czemu może być stosowany zarówno w domach prywatnych jak i budynkach użyteczności publicznej.

HS ePower:

 • Całkowicie ukryta technologia napędowa nawet dla ciężaru skrzydła do 400kg
 • Klamka zastąpiona panelem dotykowym.
 • Zasilany za pomocą akumulatorów
 • Prosty i bezpieczny montaż „step by step" dzięki przygotowanym wcześniej modułom "Plug & Play".
 • Sterowanie drogą radiową, czytnikiem linii papilarnych, klawiaturą kodową, smartfonem, nadajnikiem radiowym, zewnętrznym przyciskiem.
 • Inteligentny system wykrywania przeszkód.
 • Brak połączenia kablowego między skrzydłem a ramą.
 • Cicha praca napędu.
 • Całkowicie ukryta technologia napędowa nawet dla ciężaru skrzydła do 400kg
 • Drzwi mogą być obsługiwane nawet w przypadku awarii zasilania
 • HS ePOWER dostarczany gotowy do podłączenia i w pełni funkcjonalny

źródło: G-U Polska