PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-03-19
Moda na modern – drzwi Trend 501 i Trend 501 INOX marki Urzędowski
Drzwi zewnętrzne z linii Trend marki Urzędowski to, jak sama nazwa wskazuje, niezwykle modne rozwiązanie.

FABRYKA OKIEN I DRZWI URZĘDOWSKI
ul. Przemysłowa 40 b
57-220 Ziębice

tel. 74 834 44 00
biuro@urzedowski.pl
www.urzedowski.pl

» więcej o firmie

Światowe trendy znajdują swoje odzwierciedlenie nie tylko w przedmiotach codziennego użytku, ubraniach czy sztuce. Coraz częściej producenci z szeroko rozumianej branży budowlanej wprowadzają do swoich produktów designerskie elementy, tworząc asortyment niezwykle modny i znajdujący zastosowanie w licznych, współczesnych projektach architektonicznych.

Drzwi zewnętrzne z linii Trend marki Urzędowski to, jak sama nazwa wskazuje, niezwykle modne rozwiązanie. To także szereg funkcjonalności, które zapewniają m.in. wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną oraz skuteczną ochronę przed włamaniem. Modele 501 i 501 INOX z serii Trend, przykuwają uwagę geometrycznymi przeszkleniami, eleganckimi chromowanymi detalami i regularnymi żłobieniami.


Technologia w parze z designem

Drzwi zewnętrzne 501 oraz 501 INOX z linii Trend to produkty, które stanowią odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Geometryczne przeszklenia oraz żłobienia nadają modelom z tej serii nowoczesnego charakteru, a elementy ze stali nierdzewnej sprawiają, że całość zyskuje na elegancji. Drzwi marki Urzędowski wykonano w profilu 88 mm z drewna klejonego. Zastosowanie specjalnej konstrukcji rdzenia oraz ościeżnicy sprawiło, że produkty zyskały wysoką odporność na odkształcenia. Skrzydła drzwi wypełnione zostały wodoodporną sklejką z wkładem szybowym i wzmocnione stalowym profilem. W drzwiach wykorzystano ponadto innowacyjny system zawiasów z trójpłaszczyznową regulacją i nośnością do 130 kg. W modelach Trend 501 i Trend 501 INOX, zastosowano także zamki listwowe firmy G-U z 3-punktowym ryglowaniem i stalową wkładką chroniącą przed przepiłowaniem. Szczelna skrzynka zamka oraz galwaniczna powłoka ferGU zapewniają optymalną ochronę przed powstawaniem korozji. Drzwi dostępne są w standardowych wymiarach: 2110 mm x 1060mm, 2110 mm x 1100 mm lub 2110 mm x 1160 mm. Współczynnik przenikania ciepła wynosi od 0,7 W/m2K, a zapewnia go pianka termoizolacyjna oraz pakiet szybowy izolujący od hałasów i zewnętrznej temperatury. Do produkcji tego typu drzwi wykorzystuje się jeden z trzech gatunków drewna - meranti, dąb lub sosnę. W każdym z gatunków istnieje możliwość zakupienia modelu w jednym z dwunastu kolorów. W drzwiach Trend 501 INOX zastosowano, niezwykle modny ostatnio, uchwyt zamiast klamki. Antaba, bo o niej mowa, to podłużny, pionowy reling, którego pociągnięcie umożliwia otwarcie drzwi. Użycie elementu potęguje wrażenie geometryczności, nadając całej strefie wejściowej niepowtarzalnego charakteru.
Marka Urzędowski powstała w 1989 roku i w krótkim czasie stała się jednym z wiodących na rodzimym rynku producentów okien i drzwi drewnianych oraz drewniano-aluminiowych. Od początku swojego istnienia firmę wyróżniały estetyka i oryginalny design produktów oraz innowacyjność stosowanych technologii. Urzędowski jako pierwsza marka wprowadziła do masowej produkcji drewniane okna jednoramowe oraz okna z szybą zespoloną. Przełomowym momentem w historii przedsiębiorstwa było także wykorzystanie w produkcji egzotycznego gatunku drewna meranti. Wysoka jakość i wyjątkowe wzornictwo stolarki otworowej polskiego producenta zjednały sobie rzesze zadowolonych klientów, zarówno w kraju, jak i za granicą.

źródło: Urzędowski