PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-03-23
Wiosenne porządki – zacznijmy od tarasu
Początek wiosny to czas porządków i konserwacji tarasów, z których przez kolejne miesiące będziemy często korzystać.

G-U POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 26
60-449 Poznań

tel. 61 650 40 00
fax 61 650 40 01
okucia@gupolska.pl
www.gupolska.pl

» więcej o firmie

Początek wiosny to czas porządków i konserwacji tarasów, z których przez kolejne miesiące będziemy często korzystać. Jak zadbać o przydomową przestrzeń i co zrobić, żeby służył nam przez długie lata?

Taras to niezwykle ważne miejsce - łączy wnętrze z ogrodem i sprawia, że dom wraz z otoczeniem tworzą harmonijną całość. Aby wyglądał dobrze, trzeba jednak bardzo o niego dbać przez cały rok - konserwować przed zimą i przygotować na lato.


Przedłużenie salonu

Taras, na który zwykle wychodzimy z salonu, to jego przedłużenie. Najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają na montaż naprawdę dużych drzwi tarasowych. Najbardziej popularne są drzwi podnoszono-przesuwne, w przypadku których istnieje możliwość budowania bardzo dużych przeszkleń - nawet do 20 m długości i aż 3,35 m wysokości!  Pozwala to stworzyć ogromną otwartą przestrzeń. Zazwyczaj duże drzwi tarasowe są również ciężkie, dlatego warto zwrócić uwagę na sposób ich otwierania. - Do naszej oferty trafił właśnie rewolucyjny produkt. Napęd HS ePower - zasilany przez akumulatory. Drzwi otwiera się nie za pomocą klamki, ale panelu dotykowego. Dodatkowo dzięki napędowi, drzwi automatycznie zatrzymują się, gdy napotkają przeszkodę - mówi Paweł Tylki z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. Takie rozwiązania pozwalają na aranżację przestrzeni, która doskonale wkomponuje się w krajobraz wokół domu, a dodatkowo nie będzie sprawiała żadnych kłopotów z obsługą.


Ważna konserwacja

Decydując się na budowę tarasu zwykle wybieramy stronę południowo-zachodnią. Dzięki temu sam taras jak i wnętrze domu są pięknie oświetlone. Bez względu na to, czy jest on płytkami ceramicznymi, drewnem czy kamieniem, należy pamiętać o starannej konserwacji. We wszystkich przypadkach warto używać impregnatu i specjalnych środków zabezpieczających - takie prace konserwacyjne najlepiej wykonywać w temperaturze powyżej 5°C i poniżej 20°C. Nie można zapomnieć o prawidłowej wentylacji i wietrzeniu domu.  - Świetnym nowoczesnym rozwiązaniem są listwy wentylacyjne, które montuje się w ramie drzwi tarasowych. Zapewniają one doskonałą mikrowentylację i możliwość bezpiecznego przewietrzenia pomieszczenia - listwa w klasie Rc2 gwarantuje wysoką ochroną przed włamaniem - mówi Paweł Tylki. Dzięki prostym zabiegom, ale też technologicznym rozwiązaniom, możemy mieć pewność, że taras będzie gotowy na ciepłe miesiące, a my będziemy mogli cieszyć się nim przez długie lata.

źródło: G-U Polska