PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-05-21
Porta z interaktywną wystawą na Łódź Design Festival
Porta KMI Poland już po raz ósmy gości na Łódź Design Festival prezentując wzornictwo otwarte na indywidualne potrzeby użytkownika.

PORTA KMI POLAND Sp. z o.o.
ul. Szkolna 26
84-239 Bolszewo

tel. 58 677 81 00
fax 58 677 81 99
info@porta.com.pl
www.porta.com.pl

» więcej o firmie

Porta KMI Poland już po raz ósmy gości na Łódź Design Festival prezentując wzornictwo otwarte na indywidualne potrzeby użytkownika. W tym roku przygotowała interaktywną wystawę dziesięciu najlepszych projektów wyłonionych z międzynarodowego konkursu Porta by Me - 4 Doors. Można ją zwiedzać do końca festiwalu, czyli do 27 maja.

- Gościom Łódź Design Festival pokazujemy najlepsze prace młodych projektantów, które przedstawiają zaskakujące, a jednocześnie bardzo funkcjonalne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni wokół drzwi Porta. Chcemy w ten sposób promować ich twórczość, inspirując jednocześnie uczestników do świeżego i kreatywnego spojrzenia na nowe rozwiązania - mówi Magdalena Jakóbiak, Kierownik ds. Promocji Produktu w Porta KMI Poland.


Wystawa Porta zaaranżowana została jako intrygująca, pełna kolorów i świateł przestrzeń w formie labiryntu. Jego konstrukcja składa się z drewnianych ram, a „wewnętrzne ściany" zbudowane są ze  zwiewnych wstążek, dając poczucie lekkości i przestrzeni. W środku labiryntu zawisły plansze obrazujące prace młodych architektów, które zwyciężyły w konkursie Porta by Me. Przedstawiają one innowacyjne rozwiązania funkcjonujące w przestrzeni NA, PRZY, OBOK drzwi Porta VECTOR Premium i GRANIT. Nagrodzone prace pokazują, jak w jeszcze większym stopniu można spełnić potrzeby indywidualnego użytkownika w zakresie porządkowania, oświetlania, ogrzewania i ozdabiania bezpośredniego otoczenia wokół drzwi.


Wystawa ma też dodatkowy element interaktywny. Na wyznaczonej trasie labiryntu znajdują się drzwi, na powierzchni których pojawia się propozycja włączenia się do zabawy w postaci konkursu. Na uczestników czekają designerskie nagrody - gadżety okołodrzwiowe, czyli płócienne stopery do drzwi i wiatrołapy.

źródło: Porta