PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-06-21
Bezpieczne i nowoczesne drzwi wejściowe. Na co zwrócić uwagę?
Wybierając drzwi wejściowe nie kierujmy się wyłącznie ich wyglądem. Musimy pamiętać, że najważniejsze jest ...

G-U POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 26
60-449 Poznań

tel. 61 650 40 00
fax 61 650 40 01
okucia@gupolska.pl
www.g-u.com/pl/PL

» więcej o firmie

Wybierając drzwi wejściowe nie kierujmy się wyłącznie ich wyglądem. Musimy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i niezawodność. Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych i zaskakujących rozwiązań, które mogą okazać się świetnym wyborem.

W przypadku drzwi wejściowych najważniejsze są techniczne parametry, które zapewniają bezpieczeństwo i przesądzają o trwałości. Zwróćmy więc uwagę na ochronę antywłamaniową i izolacyjność cieplną. Z drzwi korzystamy na co dzień, dlatego komfort użytkowania jest niezwykle istotny. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom możemy znacznie ułatwić sobie życie, np. porzucając pęk kluczy na rzecz czytnika linii papilarnych, czy breloka.

PVC, drewno, aluminium

Zgodnie z przepisami drzwi zewnętrzne powinny mieć co najmniej 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Pamiętajmy, że to szerokość otworu po zamontowaniu ościeżnicy, a więc otwór przygotowany do wstawienia drzwi powinien być odpowiednio o ok. 15 i 7 cm większy. Jeśli mamy taką możliwość, zadbajmy o to, by drzwi otwierały się na zewnątrz. To nie tylko wygodniejsze, ale też bardziej bezpieczne (drzwi trudniej wypchnąć z zawiasów). Na rynku dostępne są drzwi ze stali, drewna, PCV i aluminium. Najtańsze i bardzo popularne są drzwi z PCV. Ich izolacyjność termiczna i akustyczna są na dobrym poziomie, gorzej wypada natomiast antywłamaniowość. Drzwi drewniane to rozwiązanie zdecydowanie droższe. Zyskuje się jednak na estetyce oraz parametrach technicznych. Najbardziej kosztowne są drzwi aluminiowe i stalowe. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, ale też gwarantujące najlepszą ochronę antywłamaniową.


Nowoczesne technologie

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań opartych na nowoczesnych technologiach. - W przypadku drzwi wejściowych coraz bardziej popularne stają się czytniki linii papilarnych, które można zainstalować w skrzydle, ramie, murze lub w uchwycie drzwi. Po przeciągnięciu palca przez czytnik, drzwi automatycznie się otwierają - tłumaczy Szymon Krauze z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. W naszą codzienność wkracza też sterowanie za pomocą aplikacji w telefonie. Takie rozwiązania stosuje się również w przypadku drzwi wejściowych - Drzwi możemy otwierać i zamykać z dowolnego miejsca na ziemi - wystarczy dostęp do Internetu. W każdej chwili możemy też sprawdzić, czy drzwi są zamknięte - mówi Szymon Krauze. Nawet jeśli w danym momencie nie chcemy zdecydować się na instalację np. czytnika linii papilarnych, zastanówmy się nad wcześniejszym przygotowaniem drzwi pod tę opcję ,nie zapominając przy tym o doprowadzeniem prądu do drzwi podczas ich montażu. Może być to bardzo przydatne w przyszłości - w każdej chwili będzie szansa na zainstalowanie systemu.

Najważniejszy montaż

Prawidłowy montaż drzwi zadecyduje o tym, czy będą one służyły nam przez długie lata. Mały błąd może doprowadzić do powstania tzw. mostków termicznych i kłopotów mechanicznych z otwieraniem i zamykaniem. Dlatego najlepiej jeśli montaż wykonuje ekipa autoryzowana przez producenta drzwi. Jeszcze przed instalacją warto zastanowić się nad dodatkowymi zabezpieczeniami. - Świetnym rozwiązaniem są tzw. ciepłe progi drzwiowe i podpory pod progi. Gwarantują one doskonała izolację termiczną i ochronę przed wilgocią - tłumaczy Jarosław Wodzisławski z GU Polska. Możliwości i nowoczesnych rozwiązań jest mnóstwo - warto zwrócić na nie uwagę już na etapie wyboru drzwi.

źródło: GU Polska