PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-04-26
Ekologiczna akcja w Suwałkach – powstaje nowy park miejski
Z inicjatywy CAL, na terenie dawnego wysypiska przy ul. Dmowskiego, powstaje nowy park miejski. Pracownicy firmy w tej chwili sadzą drzewa.

CAL Zakład Stolarki Budowlanej
ul. Piaskowa 5
16-400 Suwałki

tel. 87 563 11 01
fax 87 565 12 68
biuro@drzwi-cal.pl
www.drzwi-cal.pl

» więcej o firmie

Z inicjatywy CAL, na terenie dawnego wysypiska przy ul. Dmowskiego, powstaje nowy park miejski. Pracownicy firmy w tej chwili sadzą drzewa. Będzie ich łącznie 8 tys.

- To doniosłe wydarzenie wynika z naszego głębokiego przekonania, że o przyrodę miejską trzeba dbać, bo to troska o komfort życia naszych wnuków i prawnuków - mówi Zbigniew Cywiński, Prezes firmy CAL produkującej drzwi drewniane.

Pierwsze drzewo posadził Pan Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i honorowy Patron wydarzenia. Jak sadzić las? - Zielonym do góry - żartował Pan Prezydent.

Teren przy ulicy Dmowskiego zostanie ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren zieleni publicznej.


- Jesteśmy wdzięczni za wsparcie Władz Miasta, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictwom Płaska i Augustów, uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wszystkim zaangażowanym w wydarzenie pracownikom firmy i mieszkańcom Suwałk, którzy dołączyli do naszej inicjatywy - mówi Pan Zbigniew Cywiński.

W akcji uczestniczył m. in. Piotr Złotorzyński, programista z CAL. Na wydarzenie zabrał ze sobą syna Maćka: - Zieleń w naszym życiu jest bardzo ważna, ale ważne jest też to abyśmy w naszych dzieciach zaszczepili miłość do przyrody - już od młodego wieku - podkreśla Piotr. W akcji pomagały też dwie wnuczki Pana Cywińskiego: Basia i Ula. W pracę w firmie rodzinnej CAL zaangażowane są już trzy pokolenia, bo - jak mówi Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL - firma rodzinna zobowiązuje.

To już trzeci rok, kiedy producent z Suwałk realizuje akcję sadzenia lasu. Mówi o niej: „Drzewo za drzwi", bo w zamian za jedne wyprodukowane drzwi natura odzyskuje więcej niż jedno drzewo. Łącznie od kwietnia 2017 pracownicy firmy CAL posadzili ponad 40 tys. drzew.

Akcja CAL trwała jeden dzień. - Co by się stało, gdyby wszystkie firmy produkujące chociażby tylko stolarkę włączyły się do inicjatywy? Moglibyśmy przenosić góry - podsumowuje Cywiński.

Organizowana akcja to lekcja edukacji w zakresie prowadzenia działań proekologicznych, a także okazja do integracji społecznej na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz promocji Suwałk jako miasta otwartego na wydarzenia o charakterze społecznym.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objął Pan Andrzej Józef Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio 5.

Firma CAL to przedsiębiorstwo rodzinne z Suwałk, której produkty są dostępne nie tylko w całej Polsce, ale również za granicą: w Anglii, Niemczech, na Litwie, w Skandynawii czy w Kanadzie. Od 35 lat wykonuje najwyższej jakości drzwi drewniane - wewnętrzne i zewnętrzne. Ambasador Budownictwa Pasywnego uhonorowany prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami - za jakość, fachowość i profesjonalizm. Pracodawca dla ponad 100 osób.

źródło: CAL