PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-07-02
Napędy do drzwi podnoszono-przesuwnych
Doskonałym przykładem nowoczesnej techniki, podnoszącej komfort użytkowania przestrzeni mogą być napędy SIEGENIA: DRIVE axxent HSA i MHS400 do drzwi tarasowych ...

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
ul. Ossowskiego 64
46-203 Kluczbork

tel. 77 447 77 00
fax 77 447 77 20
info-pl@siegenia.com
www.siegenia.com/pl

» więcej o firmie

Wysoki standard wykonania obiektów mieszkalnych czy użytkowych obejmuje wysokie wymagania pod względem bezpieczeństwa, komfortu użytkowania oraz efektywności energetycznej. W związku tym potrzebne są nowoczesne rozwiązania techniczne, nastawione na wygodę i komfort obsługi, które będą w stanie sprostać tym oczekiwaniom.

W przeważającej większości budowanych obecnie domów jednorodzinnych ważną rolę odgrywają duże przeszklenia i szerokie wyjście na taras. Inwestorzy mają do wyboru różne rozwiązania: drzwi rozwierne, rozwierno-uchylne, uchylno-przesuwne, jednak zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem są drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne czyli tzw. systemy HS, które cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Dla każdego, kto miał okazję zobaczyć i porównać wszystkie dostępne na rynku rozwiązania, zalety drzwi tarasowych HS są oczywiste: niski próg, oszczędność miejsca w pomieszczeniu oraz możliwość wykonania skrzydeł o naprawdę imponujących rozmiarach i wadze. Dzięki temu dom nie musi kończyć się na czterech ścianach, ale może łączyć się płynnie z ogrodem.

Niski próg

Standardem, a jednocześnie ogromną zaletą drzwi tarasowych HS, jest próg zabudowany w podłodze. Taka konstrukcja sprawia, że wychodząc na taras na pewno się o niego nie potkniemy, ale też nie zdołamy zobaczyć wszystkich jego zalet. Ukryty w podłodze próg, jest precyzyjnie dopracowanym rozwiązaniem, dzięki któremu 400 kg drzwi mają stabilne podparcie. Próg posiada również doskonałe parametry termoizolacyjne, a dzięki systemowi uszczelnień zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed wiatrem i wodą. Idealnym dopełnieniem progu jest efektywny system drenażowy, który stanowi jednocześnie ekskluzywne wykończenie tarasu.

Bezpieczne wyjście na taras

Obserwując widoki za oknem, przez w pełni przeszklone drzwi tarasowe, często odnosimy wrażenie, że między domem, a ogrodem właściwie nie ma żadnych granic. Jest to całkowita prawda, ale tylko z perspektywy domowników, ponieważ przed wizytą nieproszonych gości, chronią nas masywne, stalowe haki oraz dodatkowe zabezpieczenia gwarantujące klasę bezpieczeństwa RC2. Wszyscy, Ci którzy chcą mieszkać nie tylko bezpiecznie, ale także nowocześnie mają również możliwość zainstalowania w drzwiach przesuwnych - czujników kontroli stanu, które w połączeniu z centralnym systemem kontroli dostępu wchodzą śmiało w obszar smart home.

Ale to wcale nie koniec możliwości.


Automatyczne otwieranie

Nie chce Ci się wstać z kanapy, żeby wyjść do ogrodu? Żaden problem - ogród może przyjść do Ciebie. Wystarczy aplikacja by otworzyć mu drzwi...Oczywiście powody, dla których zdecydujemy się na montaż automatycznego napędu do drzwi tarasowych, mogą być bardziej serio: małe dzieci dla których przesunięcie dużych i ciężkich drzwi stanowi nie lada wyzwanie czy różnego rodzaju ograniczenia ruchowe mieszkańców. Dotyczy to również przestrzeni publicznych, bo przecież przebywając w hotelach, szkołach, przedszko­lach, domach spokojnej starości, szpitalach lub biurach tak samo doceniamy walory komfortowych wnętrz.

Doskonałym przykładem nowoczesnej techniki, podnoszącej komfort użytkowania przestrzeni mogą być napędy SIEGENIA: DRIVE axxent HSA i MHS400 do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych.

 • DRIVE axxent HSA smart jest przeznaczony do nowo instalowanych drzwi przesuwnych. Dla użytkownika axxent oznacza, całkowicie ukrytą technikę, dzięki czemu ramy drzwi zachowują prostą nowoczesną formę.
 • MHS400 smart jest rozwiązaniem o większej elastyczności, ponieważ może być montowany zarówno w nowych jak i już działających drzwiach tarasowych. Nie ma przy tym potrzeby wymieniania istniejących okuć, bez względu na ich producenta, ponieważ napęd funkcjonuje całkowicie niezależnie.

Oba rodzaje napędów mogą obsługiwać przeszklenia do 13 m o ciężarze skrzydła do 400 kg. Różnią się jedynie formą klamki - w przypadku HSA axxent smart dysponujemy przyciskiem sterującym wykonanym ze stali nierdzewnej, który jest zabudowany w skrzydle, w przypadku MHS400 jest to mechaniczna klamka w obudowie z aluminium, która jest montowana na profilu, zamiast tradycyjnej klamki. 

Zalety napędów do drzwi przesuwnych HS:

 • prosta instalacja
 • do skrzydeł o ciężarze max. 400 kg
 • sterowanie przyciskiem, pilotem lub poprzez aplikację
 • możliwość otwarcia drzwi na dowolnie wybraną szerokość
 • łagodny start i zatrzymanie
 • elektroniczne zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem, według obowiązujących norm bezpieczeństwa
 • bezpieczna mikrowentylacja
 • automatyczna funkcja 10-minutowej wentylacji
 • rozwiązanie „bez barier"
 • dodatkowe funkcje w aplikacji SIEGENIA comfort
 • awaryjna, manualna obsługa w przypadku braku zasilania
 • możliwość wykonania schematu C (tarasowe drzwi przesuwne ze słupkiem ruchomym)
Działanie napędów

Elektrycznie zasilany mechanizm otwiera, zamyka i rygluje skrzydła, przesuwając je do żądanej pozycji. Obsługa odbywa się za pomocą panelu z przyciskiem zamontowanego w skrzydle drzwi, pilota na podczerwień lub - wygodnie - poprzez aplikację SIEGENIA comfort. Automatycznie można obsługiwać również funkcję mikrowentylacji oraz wskazywać określoną szerokość otwarcia skrzydła. W przypadku, gdy ruch skrzydła przesuwnego zostanie zakłócony (np. poprzez jego złapanie lub gdy napotka ono przeszkodę), skrzydło zatrzyma się, a następnie przez mniej więcej 4 s będzie przemieszczać się w przeciwnym kierunku i ostatecznie się zatrzyma.

Aplikacja SIEGENIA comfort w smart home

Wykorzystanie automatycznych urządzeń podnoszących komfort użytkowania wnętrz to z pewnością dobry wybór. Jeszcze więcej korzyści uzyskamy, gdy połączymy je w sieć. Napędy podnosząco-przesuwające SIEGENIA pracują niezwykle lekko, a dzięki temu, że mają montowany seryjnie moduł Wi-Fi, mogą być obsługiwane przez intuicyjną aplikację. Zaawansowane technicznie rozwiązania, współpracujące ze sobą w ramach domowej sieci, znacznie podnoszą komfort użytkowania przestrzeni. Dzięki nim cały proces kontroli nad automatyką domową, możemy ograniczyć do przesunięcia palcem na wyświetlaczu. Elegancki design oraz jednolita forma, sprawiają, że ukryte napędy, doskonale wkomponują się w każdy typ architektury czy fasady.

źródło: Siegenia