PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-11-20
Drzwi HST. Jak działa system podnoszono – przesuwny?
Systemy podnoszono - przesuwne (HST) to uniwersalna propozycja, która pozwala architektom, inwestorom i właścicielom budynków na ...

Deceuninck Poland Sp. z o.o.
Jasin, ul. Poznańska 34
62-020 Swarzędz

tel. 61 818 70 00
fax 61 818 70 01
deceuninck.polska@deceuninck.com
www.deceuninck.pl

» więcej o firmie

Systemy podnoszono - przesuwne (HST) to uniwersalna propozycja, która pozwala architektom, inwestorom i właścicielom budynków na zastosowanie dużych, przeszklonych powierzchni, które wyróżniają się ciekawym wyglądem i funkcjonalnością. Jakie zalety ma tego typu system i czym się charakteryzuje?

Jak to działa?

Systemy podnoszono-przesuwne (HST), stosowane najczęściej jako wyjście na taras, dają możliwość stworzenia dużych konstrukcji ( nawet o szerokości 650 cm i wadze skrzydła do 250 kg), które swobodnie się przesuwają. Konstrukcje mogą zostać wykonane jako 2-, 3- (ruchome jest jedno skrzydło) lub 4-kwaterowe (dwa skrzydła ruchome). Skrzydło ma wysokość tylko 10 cm a rama dodatkowo może być zabudowana, dlatego nawet bardzo duże okno uzyskuje delikatniejszy wygląd, a jego konstrukcja nie przytłacza wnętrza. W jaki sposób działają tego typu systemy?

- W momencie, kiedy obrócimy klamkę, skrzydła uniosą się nad ościeżnicę i zwalniane są zamki mocujące i dopiero w tej chwili będzie możliwe ich przesunięcie. Istnieje również możliwość wyposażenia skrzydła w napęd elektryczny, który będzie sterowany za pomocą pilota. Co warte podkreślenia, tego typu okna dzięki temu, że przesunięcie skrzydła bez wcześniejszego użycia od wewnątrz klamki i uniesienia jest praktycznie niemożliwe, charakteryzują się dużą odpornością na włamania - mówi Krzysztof Kalita, Product Manager z firmy Deceuninck, która oferuje systemy HST.

Szczelność i izolacja

Oferowane przez producentów systemy podnoszono-przesuwne charakteryzują stabilną konstrukcją ramy oraz skrzydła, która zapewnia wygodę użytkowania za sprawą bezpośredniego przenoszenia obciążeń przez odpowiednio zaprojektowane wzmocnienia. Oprócz tego, systemy HST wyróżniają się doskonałą izolacją termiczną oraz szczelnością nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych - wszystko za sprawą dodatkowej uszczelki w przestrzeni podszybowej oraz dwóm uszczelkom przylgowym. Drzwi HST posiadają także skuteczny systemem odwodnienia, co gwarantuje wysoką wodoszczelność konstrukcji.

Szeroka paleta kolorów

Dziś podczas wyboru okien i drzwi tarasowych, klienci zwracają uwagę nie tylko na parametry techniczne, ale także na design i wykończenie. Marka Deceuninck oferuje aż 150 różnokolorowych folii o zróżnicowanych strukturach (gładkie, metaliczne, o strukturze drewna, perłowe), które pozwolą na idealne dopasowanie stolarki okiennej do stylu budynku.

System bez barier

Przy tworzeniu systemu HST zwrócono uwagę na wysokość progu, która jest niezwykle istotna np. dla osób z niepełnosprawnością. W tym przypadku wysokość to zaledwie 25 mm, jest również opcja instalacji na istniejących wylewkach. Konstrukcja posiada odpowiednio zaprojektowane wzmocnienia, które zapewniają stabilność ramy i skrzydeł. Przy zakupie istnieje możliwość wyboru progów w trzech rodzajach: dwa termiczne izolowane progi aluminiowe (niski oraz standardowy) oraz podstawowa rama PVC z osłonami aluminiowymi.Założona w 1937 roku, firma Deceuninck jest w pierwszej trójce producentów profili do okien i drzwi z PVC i kompozytu. Firma zatrudnia ponad 3700 pracowników. Jej główna siedziba znajduje się w Hooglede-Gits (BE). W samej Europie znajdują się 24 oddziały. Na świecie firma funkcjonuje w ramach 3 geograficznych regionów: Europa, Ameryka Północna oraz Turcja i rynki wschodzące. Deceuninck posiada 15 zintegrowanych zakładów produkcyjnych, które wraz z 21 magazynami i centrami dystrybucyjnymi gwarantują najlepszą obsługę klientów. Deceuninck opiera swoje działania o niezawodność, innowacyjność i zrównoważony rozwój. Firma notowana jest na giełdzie w Euronext Bruksela („DECB").

źródło: Deceuninck