PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-12-29
Automatycznie ryglowane drzwi zewnętrzne
Prawie połowa rejestrowanych obecnie prób włamań nie udaje się dzięki prostym, ale skutecznym mechanizmom zabezpieczającym – wynika z policyjnych statystyk.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
Sprawdzona technika zabezpieczeń - mniejsze ryzyko włamania.

Prawie połowa rejestrowanych obecnie prób włamań nie udaje się dzięki prostym, ale skutecznym mechanizmom zabezpieczającym – wynika z policyjnych statystyk. Nowoczesne rozwiązania, takie jak systemy automatycznego ryglowania, nie tylko jednak chronią przed włamaniem, ale podnoszą też komfort obsługi.
Granica trzech minut 

Do standardowego wyposażenia zabezpieczającego drzwi należą obecnie: czopy przeciwwyważeniowe po stronie zawiasów, dodatkowe rygle oraz zaczepy w ramie drzwiowej. - Te rozwiązania wydłużają czas potrzebny włamywaczowi na podważenie lub zwykłe wyważenie drzwi zewnętrznych – podkreślają policjanci z wydziałów kryminalnych policji. Jeżeli drzwi stawiają opór przez ponad trzy minuty,  przestępca na ogół wycofuje się z próby włamania. Z policyjnych danych wynika, że większość tego typu przestępstw popełnianych jest w biały dzień, gdy mieszkańcy przebywają poza domem. Nocą - hałas, światło i dziwne zachowania zwracają większą uwagę sąsiadów.

Bezpieczeństwo i komfort
Nowoczesne drzwi wejściowe są jednak nie tylko bezpieczne, ale też wygodne.
- Obecnie  zmierzamy ku takim rozwiązaniom, by zabezpieczenia przeciwwłamaniowe podnosiły komfort obsługi drzwi zewnętrznych i dlatego wyposaża się je w automatyczne ryglowanie -  wyjaśnia Harald Bermes, konstruktor drzwi zewnętrznych w firmie Hörmann. Takich drzwi nie trzeba już zamykać ręcznie na główny rygiel. Nowe zamki, takie jak zamek H5, który firma Hörmann montuje nawet w wersji standardowej aluminiowych drzwi zewnętrznych, ryglują się automatycznie. W chwili domknięcia drzwi trzy stalowe haki i dwa dodatkowe rygle blokują się w zaczepach i powodują zakotwienie drzwi w pięciu punktach ramy drzwiowej. To rozwiązanie wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo, nie trzeba już pamiętać o zamykaniu drzwi na klucz. - Mimo to wiele osób, z myślą np. o dzieciach, chce mieć możliwość wchodzenia do domu w ciągu dnia bez użycia klucza - wyjaśnia Bermes. Dlatego mechanizm zabezpieczający posiada funkcję wyłączania automatycznego blokowania. Funkcja położenia dziennego w połączeniu z elektrozaczepem (popularnym „buczkiem“), stosowanym często w domach wielorodzinnych, umożliwia otwarcie drzwi w każdej chwili poprzez lekkie popchnięcie.

Fot. 1 - główne
Krytyczna granica czasu: jeśli drzwi zewnętrzne z dobrym wyposażeniem zabezpieczającym wytrzymują próbę podważenia i wyważenia, większość włamywaczy wycofuje się.

Fot. 2
Skuteczne mechanizmy zabezpieczające:
Rozeta zabezpieczona przed rozwierceniem (3). Haki blokujące (4), haki stalowe i rygle (1) powodują automatyczne zakotwienie drzwi podczas domykania w ramie. System automatycznego ryglowania można stosować w połączeniu z automatycznym elektrozaczepem (2).

Fot. 3
Komfortowe mechanizmy zabezpieczające: aluminiowe drzwi zewnętrzne firmy Hörmann  standardowo posiadają automatyczne ryglowanie. Użytkownik nie musi więc obawiać się, że zapomni zamknąć drzwi na klucz.

informacja na podstawie materiałów: Hörmann