PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-07-29
Tytan Professional O2
Wysoka jakość, idąca w parze z troską o zdrowie klienta, to jeden z celów strategicznych firmy Selena. Produkowane przy użyciu nowoczesnej technologii piany z linii Tytan O2 zapewniają nową klasę bezpieczeństwa użytkownika.

Selena SA Biuro Handlowe
ul. Wyścigowa 56 E
53-012 Wrocław

tel. 71 783 83 01
fax 71 783 83 00
selena@selena.pl
www.selena.pl

» więcej o firmie

Technologia O2 to efekt szeroko zakrojonych badań prowadzonych przez firmę Selena, mających na celu ciągłe ulepszanie produktów. Piany produkowane przy użyciu tej technologii kontynuują najwyższą jakość marki Tytan Professional charakteryzujących się: wysoką wydajnością, niską ekspansją, krótkim czasem utwardzania oraz stabilną jakością.

Wartością dodaną jest tu tak istotne dla użytkownika bezpieczeństwo stosowania produktu. Piany Tytan O2 zostały opracowane według technologii, dzięki której udało się zablokować emisję szkodliwej substancji nazywanej MDI (izocyjanian) podczas aplikacji produktu.

Kompleksowa oferta pian

Piany Tytan O2 to szeroka gama produktów dedykowanych do różnego rodzaju prac budowlano-remontowych. Oprócz standardowych czynności montażowo – uszczelniających (np. wymiana okien, drzwi), poradzą sobie one także podczas łączenia elementów w konstrukcjach szkieletowych czy wygłuszania i uszczelniania.

W skład linii Tytan O2 wchodzą piany pistoletowe i wężykowe, standardowe i wysokowydajne o dużym zakresie pojemności – 750 ml, 600 ml, 500 ml, 400 ml i 300 ml. Piany te zostały wyposażone w zawór, który zapobiega ulatnianiu się gazów wypychających. W praktyce oznacza to zwiększony czas przydatności piany, oraz wykorzystanie całej zawartości (w standardowych produktach zostają resztki piany na dnie). Nowy zawór jest również bardziej odporny na zatykanie się. Te gotowe do użycia, utwardzające się pod wpływem wilgoci produkty wyjątkowo łatwo się aplikuje. Wielką zaletą pian Seleny jest szybszy proces schnięcia produktu, pozwalający na obróbkę już po 25 minutach. Po utwardzeniu pianę można ciąć, piaskować, gipsować lub malować.

Ciągłe prace nad poprawą jakości produktów plasują firmę Selena na miejscu rynkowego lidera.

Producent: Selena SA, 53-234 Wrocław, www.selena.pl infolinia 0 801 350 500

 


 

Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. W skład Grupy wchodzi 29 spółek w 16 krajach, w tym 11 zakładów produkcyjnych (6 zakładów w Polsce, po jednym w Brazylii, Korei, Chinach, USA oraz w Turcji).

Grupa Selena jest - pod względem wielkości - czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi.

Grupa Selena systematycznie zwiększa sprzedaż zagraniczną, która w 2007 roku stanowiła 66.3% przychodów. Realizuje zamówienia na rynkach ponad 50 państw, w tym przez własne spółki handlowe zlokalizowane w 16 krajach (Polska, Rosja, Czechy, Finlandia, Kazachstan, Ukraina, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Niemcy, Włochy, Brazylia, USA, Korea Płd., Chiny i Turcja). Ponadto, Grupa Selena planuje umacnianie pozycji w regionach: Azji Południowo-Wschodniej (Chiny), Bliskiego Wschodu (Turcja i Egipt oraz petrokraje Półwyspu Arabskiego), Ameryki Południowej (Argentyna), Ameryki Północnej (Kanada oraz Meksyk) oraz dalszą ekspansję na nowe rynki zagraniczne.

Grupa Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych - główne marki to TYTAN oraz ARTELIT.

Pozycja rynkowa
Kluczowym elementem strategii Grupy Selena jest jakość. Pojęcie "przewaga dzięki produktowi" oznacza,
że w każdej kategorii produktów Grupa Selena dąży do tego, aby jej wyroby miały najwyższą pozycję jakościową. Taka strategia zapewnia wysoki poziom zaufania klientów do produktów i procentuje w przyznawanych spółce licznych wyróżnieniach.

Pozycja Grupy Selena w Polsce:

  1. Lider w kategorii pian: 37% udziału w rynku (w ujęciu wartościowym oraz ilościowym).
  2. Drugie miejsce w kategorii uszczelniaczy: 19% udziału w rynku.

Działalność Grupy Selena obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktów: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższych, światowych standardów, potwierdzonych licznymi nagrodami i międzynarodowymi certyfikatami jakości.

Wysoką jakość produktów Seleny potwierdzają prestiżowe nagrody i certyfikaty renomowanych instytucji. W styczniu 2008 roku Grupa Selena otrzymała tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" - przyznawany przez Miesięcznik Gospodarczy "Nowy Przemysł" - za skuteczną ekspansję zagraniczną, stworzenie najwyższej jakości produktów i wypromowanie marek w branży, w której dominuje silna konkurencja.

Nagrody otrzymane w 2007 roku: prestiżowa nagroda "Gazela Biznesu" - wyróżnienie przyznawane dynamicznie rozwijającym się spółkom krajowym, które notują stabilny wzrost przychodów, a dla swoich klientów są wiarygodnym i rzetelnym partnerem biznesowym, tytuł Europrodukt dla Uniwersalnej Emulsji Gruntującej Tytan Grunt w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Nagroda Budowlanej Marki Roku 2006 - przyznaną na Targach Budma 2007, do portfolio nagród przyznawanych przez międzynarodowe kapituły spółka dołączyła otrzymany na targach w Construct Expo Ambient 2007 w Rumunii medal za doskonały produkt oraz medale dla pian poliuretanowych Tytan Lexy i Tytan 65 zdobyte podczas targów ITF w Bułgarii.

Wyroby oferowane przez Grupę Selena produkowane są według standardów ISO 9001, dzięki czemu zapewnione są: wysoka i stabilna jakość oraz bezpieczeństwo dla użytkowników. Potwierdzają to posiadane międzynarodowe i polskie atesty i certyfikaty.

Więcej informacji o spółce na www.selenafm.com

informacja na podstawie materiałów: E.C.H.O. Communications