PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-08-18
Drzwi dużego formatu
Drzwi aluminiowe Schüco ADS HD to idealna propozycja dla mocno eksploatowanych obiektów publicznych z szerokim wejściem. Spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa, cechując się przy tym wysoką jakością i trwałością.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Trzy różne głębokości zabudowy oraz duży wybór wersji wzorniczych daje szerokie możliwości architektoniczne.

Drzwi wejściowe do budynku oraz drzwi znajdujące się na drogach ewakuacyjnych podlegają bacznej kontroli. Przestrzeganie podwyższonych wymogów bezpieczeństwa, podyktowanych ochroną życia i zdrowia osób oraz mienia znajdującego się w budynku to wartość priorytetowa. Przy doborze stolarki drzwiowej w takich obiektach jak banki, szpitale czy hotele dużą rolę pełnią takie cechy produktu jak bezawaryjność i trwałość mechanizmów. Wnikliwe testy, przeprowadzone w laboratoriach własnych i niezależnych, pozwoliły na wyprodukowanie systemu drzwi wielko powierzchniowych, cechujących się wytrzymałością na zwiększone obciążenia, doskonałymi współczynnikami izolacyjności, a przy tym nowoczesną stylistyką.


Drzwi Schüco ADS 75 HD
Przekrój przez próg.
Fot. Schüco

Technologia bezpieczeństwa i komfortu
Aluminiowe profile drzwiowe z serii Schüco ADS HD posiadają maksymalną stabilność konstrukcyjną przy wysokości skrzydła do 3000 mm i jego maksymalnym ciężarze do 200 kg. Są przystosowane do użytku w natężonym ruchu, jaki występuje w centrach handlowych czy bankach. Duża szerokość przejścia przy dwuskrzydłowych drzwiach o łącznej szerokości skrzydeł 2800 mm umożliwia bezkolizyjny ruch pieszy nawet przy jego dużym natężeniu. Bezawaryjne działanie przy zwiększonym obciążeniu strukturalnym zapewniają trójdzielne zawiasy rolkowe nowej generacji. Głębokość zabudowy od 65 do 75 mm gwarantuje doskonałą izolacyjność cieplną aż do wartości Uf =1,72 W/m2K. Technologia produkcji profili firmy Schüco pozwala również na wykonywanie wielkogabarytowych drzwi zapewniających ochronę przed hałasem do 43 dB. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa dla budynków przeznaczonych na pobyt dużej ilości osób, produkt może być wyposażony w urządzenia przeciwpaniczne, ewakuacyjne i awaryjne, umożliwiające łatwe i pełne otwarcie wyjścia za pomocą jednego przycisku. Bezpieczeństwo antywłamaniowe klasy WK2 w wersji dwuskrzydłowej gwarantuje zastosowanie mechanizmu Schüco SafeMatic, który powoduje automatyczne zaryglowanie drzwi w czterech miejscach w momencie ich zamknięcia i piątym po przekręceniu klucza. Drzwi Schüco ADS HD można harmonijnie połączyć z systemami kontroli dostępu czy monitoringu. Opcjonalne zastosowanie okuć sterowanych elektromechanicznie daje możliwość zdalnej obsługi całych zespołów drzwiowych i podłączenia ich do centralnego systemu sterowania budynkiem.


Drzwi przeciwpaniczne Schüco ADS 70 HD. HI zintegrowane
przyciskiem awaryjnym i czytnikiem linii papilarnych w skrzydle.
Fot. Schüco

Doskonały element wizerunku
Budynek stanowi wizytówkę instytucji, które się w nim znajdują. W pierwszej kolejności uwagę osób odwiedzających obiekt przyciąga strefa wejścia, dlatego warto zadbać o jej atrakcyjny wygląd. Aluminiowe drzwi wejściowe z serii Schüco ADS HD spełniają wszelkie wymogi estetyczne. Razem z oknami Schüco AWS uzupełniają harmonijną kompozycję fasady budynku, stanowiąc jej widoczną ozdobę. Oprócz profili skrzydeł z płaskim konturem, dostępne są także wersje w nowych, ciekawych wersjach wzorniczych: z lekko zaokrąglonym konturem w linii Soft Line (SL) oraz z ukośnymi krawędziami zewnętrznymi w linii Residental Line (RL).


Drzwi Schüco ADS 75 HD.HI. Możliwość
sterowania całymi zespołami drzwiowymi.
Fot. Schüco

Drzwi wejściowe w kolorze np. szlachetnej stali nierdzewnej emanują nowoczesną elegancją, ale oczywiście dobór barwy i faktury nie stanowi problemu. Do wyboru jest cały wachlarz możliwości od powłok anodowych po lakiernicze, od palety RAL po palety z akcentami specjalnymi oraz powłoki o rysunku, fakturze i kolorystyce drewna lub kamienia. Płaskie rozety dodatkowo nadają skrzydłom drzwiowym estetycznego charakteru. Opatentowanym rozwiązaniem firmy Schüco są ukryte zawiasy do montażu w drzwiach o wysokości do 2500 mm, które umożliwiają maksymalne otwarcie skrzydeł do 180º i nie zakłócają wrażenia estetycznego, podkreślając klarowną linię samych profili. Bogaty dobór wypełnień oraz kształtów klamek i rozet czynią produkt idealnym rozwiązaniem dla indywidualnych projektów fasad.Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: E.C.H.O. Communications