PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-04-14
Energy2 na targach Fensterbau/Frontale
Zaawansowane technologie pomagające zaoszczędzić energię, perfekcyjnie wykonane drzwi i okna pasywne o najwyższej klasie bezpieczeństwa.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie
To wszystko mogli zobaczyć odwiedzający targi Fensterbau/Frontale odbywające się w Norymberdze.

Norymberskie targi to prawdziwa mekka dla producentów stolarki okiennej i drzwiowej z całego świata, którzy zdobywają tu informacje o stanie techniki i prezentują własne technologie. Tegoroczna edycja, odbywająca się w dniach 24-27 marca, zgromadziła ponad 1270 wystawców z 35 krajów, w tym niekwestionowanych liderów w produkcji stolarki PVC. Wśród nich znalazła się firma Schüco będąca czołowym producentem energooszczędnej stolarki okiennej.

Na stoisku firmowym znajdującym się w hali 7 odwiedzający mogli zobaczyć energooszczędne okna i drzwi łączące w inteligentny sposób wentylację, ochronę przeciwsłoneczną, bezpieczeństwo oraz najwyższą ochronę cieplną. Prezentowana na targach gama produktowa pod marką Schüco nawiązywała do realizowanej przez firmę strategii Energy2, zakładającej oszczędzanie i generowanie energii dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań powłoki budynku.

- Schüco, oprócz podstawowych profili, dostarcza całą gamę produktów pozwalających na tworzenie indywidualnych rozwiązań zarówno w budownictwie energooszczędnym jak i pasywnym. – wyjaśnia Marek Mędrek, Dyrektor Handlowy Schüco Polska, odpowiedzialny za systemy okienne.

Podczas targów zaprezentowano między innymi wielofunkcyjne drzwi z niskim progiem do domów pasywnych oparte na profilu z serii Schüco Corona SI 82 o współczynniku przenikania ciepła Ud<0,8 W/m2K, zapewniające szczelność na wodę opadową do 500 Pa zgodnie z aktualnymi wymaganiami. Zastosowane w nich wypełnienie pokrywające skrzydło lub potrójne oszklenie, termoizolacja progu oraz trzy płaszczyzny uszczelnienia zapewniają maksymalną ochronę przed zimnem i upałem. Drzwi PVC zostały dodatkowo wyposażone w systemowy zamek z zaryglowaniem wielopunktowym Schüco SafeMatic, połączony elektronicznie z czytnikiem linii papilarnych Schüco Fingerscan. W ramach rozwiązania odcisk palca staje się spersonalizowanym kluczem. Do systemu można wprowadzić aż 99 kombinacji linii papilarnych.


Biometryczna kontrola dostępu:
czujnik linii papilarnych SchücoFingerscan
Fot. Schüco


Głośno dyskutowaną rewolucją na targach okazała się nowa technologia klejenia szyby do profilu. Pozwala ona na rezygnację ze zbrojeń aluminiowych w przypadku okien o dużych rozmiarach - umożliwia produkcję okien o powierzchni do 15% większej niż standardowe przy zachowaniu idealnych parametrów cieplnych i wymogów ochrony antywłamaniowej.

Ciekawą innowacją technologiczną stało się także rozwiązanie listwy podszybowej zapewniającej optymalną wymianę powietrza a dzięki temu uniknięcie zjawiska parowania szyb.  irma Schüco przygotowała także atrakcję dla architektów – na targach mogli zapoznać się z najnowszą wersją PlanSoftu – oprogramowania pomagającego w planowaniu okien i drzwi w projektach budynków.


Targi Fensterbau/Frontale 2010
Fot. Schüco


W ciągu trzech dni targi odwiedziło 100 000 przedstawicieli firm produkujących stolarkę okienną, w szczególności pochodzących z krajów europejskich, jednak nie tylko. Impreza upłynęła pod znakiem wielojęzycznych rozmów biznesowych i prezentacji maszyn dla przemysłu okiennego.Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: Schüco