PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-08-24
Wygoda i bezpieczeństwo na miarę XXI wieku - system klucza Master Key firmy Winkhaus
Systemy klucza Master Key firmy Winkhaus nie tylko zabezpieczają, ale i organizują.

Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k.
ul. Przemysłowa 1
64-130 Rydzyna

tel. 65 525 57 00
fax 65 525 58 00
winkhaus@winkhaus.com.pl
www.winkhaus.com.pl

» więcej o firmie
Dzięki takiemu systemowi dajemy możliwość dostępu do poszczególnych pomieszczeń w domu, biurze lub zakładzie tylko osobom uprawnionym. Stworzenie odpowiedniej struktury dostępu to wygoda, a także zapewnienie domownikom bądź pracownikom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności.

Wyobraźmy sobie sytuację, że jeden klucz może otworzyć wszystkie drzwi w naszym domu. Klucz może także zostać tak zaprogramowany, że dostęp do wybranych pomieszczeń będzie niemożliwy. Dzieci w żaden sposób nie będą mogły dostać się do miejsc, które są potencjalnym zagrożeniem dla ich zdrowia lub życia, jednak swobodnie będą mogły się poruszać w otoczeniu dla nich przyjaznym. Współpracownicy czy osoby nieupoważnione nie dostaną się do miejsc, gdzie ich obecność naruszałaby naszą prywatność. Każdy z nich będzie posługiwał się jednym, odpowiednio zakodowanym kluczem. Brzmi jak science-fiction? Niekoniecznie! System Master Key pozwala ustalić indywidualny poziom dostępu dla każdego użytkownika. Dzięki dużej ilości dostępnych wariantów, system klucza firmy Winkhaus może być zastosowany zarówno w dużych biurowcach, hotelach, jak i w domach oraz mieszkaniach prywatnych.

Jeden do wszystkich czy wszystkie do jednego?
Dla większości mieszkań, domów jednorodzinnych czy nawet niewielkich biur, gdzie skomplikowana struktura dostępu nie jest konieczna, firma Winkhaus proponuje proste rozwiązania w postaci identycznie kodowanych wkładek bądź małego systemu klucza Master Key. W pierwszym przypadku, wszystkie zamki otwierane są przy pomocy jednego klucza, bez wprowadzania uprawnień dla poszczególnych osób. Dzięki temu istnieje możliwość ograniczenia ilości noszonych przy sobie kluczy do niezbędnego minimum, co pozwala na znacznie podniesienie komfortu użytkownika. Inaczej jest w przypadku systemu klucza z kontrolą dostępu. Tutaj mamy możliwość wprowadzenia ograniczeń w dostępie do poszczególnych pomieszczeń dla niektórych domowników. Przykładem może być specjalnie przygotowany klucz dla dziecka, które może otworzyć furtkę i drzwi wejściowe, nie ma natomiast dostępu do garażu czy piwnicy. Właściciel posesji ma do dyspozycji klucz generalny pozwalający otworzyć wszystkie drzwi. Poza niewątpliwą wygodą takiego rozwiązania, zwiększone zostaje również bezpieczeństwo domowników, poprzez ograniczenie dostępu do miejsc, gdzie znajdują się potencjalnie niebezpieczne urządzenia bądź substancje.

Duży potrzebuje więcej
Opisane rozwiązania, choć doskonale sprawdzają się w domu, nie są wystarczające dla dużych obiektów, takich jak  biurowce, szpitale bądź hotele. W takich przypadkach istnieje konieczność zastosowania systemu klucza generalnego, będącego sumą mniejszych systemów klucza grupowego. Poza kluczami pasującymi tylko do jednego, konkretnego zamka, występuje tu kilka poziomów nadrzędnych, dzięki czemu istnieje możliwość stworzenia odpowiedniej organizacji wewnątrz obiektu. Klucze mogą otwierać wszystkie pomieszczenia na danym piętrze, w danym dziale, bądź ograniczać się do pomieszczeń specjalnych. Oczywiście, również w tym przypadku istnieje klucz generalny pasujący do wszystkich pomieszczeń w jednym lub kilku budynkach. Pozwala to na swobodne poruszanie się po obiekcie osobom o specjalnych uprawnieniach, na przykład kierownikowi bądź szefowi ochrony. Nie można pominąć również kwestii zwiększonego bezpieczeństwa osób przebywających w budynku, który został wyposażony w system Master Key firmy Winkhaus. W przypadku pożaru bądź innej sytuacji kryzysowej, można dzięki niemu łatwo i sprawnie przeprowadzić ewakuację, bez konieczności szukania osoby mogącej otworzyć dane drzwi. Dodatkowo, wkładki typu VS, które tworzą system Master Key, charakteryzują się wysokim standardem bezpieczeństwa, co potwierdza atest Instytutu Techniki Budowlanej. Posiadają one zabezpieczenia utrudniające użycie wytrycha i rozwiercenie zamka. Kolejną zaletą systemu klucza Master Key firmy Winkhaus jest brak konieczności wymiany wszystkich zamków w budynku na raz. Możemy wyposażyć nasz dom bądź biuro w nowoczesny i bezpieczny system kontroli dostępu etapami, dopasowanymi do aktualnych potrzeb i możliwości finansowych.


System klucza generalnego pozwala na stworzenie zaawansowanego
systemu kontroli dostępu w dużych budynkach
Rys. Winkhaus


Możliwość ograniczenia ilości noszonych przy sobie kluczy przy jednoczesnym zapewnieniu zaawansowanej kontroli dostępu do poszczególnych pomieszczeń na pewno dla wielu z nas brzmi jak bajka. System Master Key firmy Winkhaus zmienia tą bajkę w rzeczywistość, a nam pozwala cieszyć się niespotykanym komfortem i bezpieczeństwem.

System  Master Key firmy Winkhaus, wkładka bębenkowa VS, cena od 210 zł do 355 zł brutto / szt.
System Master Key firmy Winkhaus, klucz systemowy, cena od 26 zł do 66 zł brutto / szt.

Winkhaus Polska Beteiligungs sp. z o. o. sp.k. ul. Przemysłowa 1 64-130 Rydzyna
www.sklep.winkhaus.pl

Zdjęcie główne:
Dzięki systemowi Master Key można ustalić dostęp do poszczególnych
pomieszczeń w domu bez konieczności wprowadzania dodatkowych kluczy.
Rys. Winkhaus
Winkhaus Polska Beteiligungs spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Rydzynie (woj. wielkopolskie) istnieje w Polsce od 23 października 1992 roku. Jest jedną z wiodących firm należących do Grupy Winkhaus, znanego w Europie niemieckiego producenta okuć budowlanych.W Polsce firma zatrudnia około 800 pracowników.

Winkhaus Polska jest producentem i dystrybutorem okuć okiennych i drzwiowych, które sprzedaje w kraju i eksportuje do większości państw Europy Wschodniej. Poza własnymi produktami oferuje wiele innych produktów potrzebnych przy produkcji okien i drzwi. Dla stałych klientów oferuje program komputerowy do konstrukcji i kalkulacji stolarki budowlanej WHOKNA. Wersja dealerska programu WHOKNA w kapitalny sposób ułatwia współpracę i kontakty pomiędzy producentem a firmą sprzedającą stolarkę budowlaną. Swoim klientom firma zapewnia  doradztwo w dziedzinie optymalizacji i automatyzacji produkcji okien, jak również fachową pomoc w pozyskiwaniu funduszy europejskich.

informacja na podstawie materiałów: Winkhaus Polska