PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-10-14
Stolarka aluminiowa w małych obiektach komercyjnych
Drzwi aluminiowe do niedawna były kojarzone wyłącznie z większymi obiektami użyteczności publicznej.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie
Jednak aluminium, wysoko cenione m.in. za swą trwałość, jest coraz częściej stosowane także w inwestycjach o mniejszym budżecie. Trwałe okna, drzwi i fasady wykonywane w ciepłych systemach aluminiowych marki Schüco dowodzą, że estetyczne i energooszczędne systemy wcale nie muszą być drogie.

Firma Schüco od lat potwierdza najwyższe kompetencje w budownictwie użyteczności publicznej i w budownictwie komercyjnym, gdyż właśnie w tych obszarach wymagania związane z wytrzymałością, trwałością i łatwą pielęgnacją wchodzą bezpośrednio w rachunek inwestycji.


Fasada obiektu handlowo-biurowego
z aluminiową stolarką Schüco
Fot. Schüco


Występujące wcześniej, powszechne przekonanie, że aluminium cechuje słaba izolacyjność cieplna i ryzyko powstawania wody kondensacyjnej, zostało już dawno obalone. Dzięki wprowadzeniu termoizolowanych profili aluminiowych systemy te mogą dzisiaj śmiało konkurować z innymi materiałami.

Systemy aluminiowe są idealnym rozwiązaniem w obiektach wymagających dużych przeszklonych powierzchni np. dla potrzeb ekspozycji, takich jak witryny sklepów, salonów czy aptek. Również przy mniejszych realizacjach, równie ważna jak jakość wykorzystywanych rozwiązań jest ekonomiczna strona inwestycji. Okna Schüco AWS oraz drzwi Schüco ADS o podstawowej głębokości zabudowy profilu 65 mm to solidne systemy o wielu zaletach funkcjonalnych, których zastosowanie nie podwyższa znacząco kosztów inwestycji. Uzyskanie niedrogich, ciepłych systemów o wysokiej jakości stało się możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom materiałowym i konstrukcyjnym.

Trwałość i funkcjonalność profili aluminiowych
Niezależnie od wielkości obiektu witryna i drzwi wejściowe powinny jak najlepiej prezentować oferowane produkty i usługi, tworzyć odpowiedni klimat do podejmowania decyzji i chronić wnętrze przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, hałasem i włamaniem.

Wytrzymałe i jednocześnie wąskie profile serii Schüco AWS 65 i Schüco ADS 65 umożliwiają realizację przeszkleń o dużej powierzchni wszędzie tam, gdzie liczy się trwałość, estetyka i ekonomiczność rozwiązań. Zastosowanie wysokiej jakości aluminium jest gwarancją długiej żywotności i stabilności konstrukcji, nawet przy dużych rozmiarach.

Dzięki niewielkim zewnętrznym szerokościom ram (od 99 mm w przypadku okien i od 51 mm w przypadku witryn) system Schüco AWS 65 pozwala na zwiększenie powierzchni szyby a dzięki temu zapewnienie lepszych możliwości ekspozycji oferowanego towaru, jak również ułatwiony wgląd i dostęp światła do wnętrza pomieszczeń. Opcjonalne zastosowanie ukrytych okuć Schüco AvanTec o nośności 130 kg wydatnie poprawia estetykę okien i umożliwia wykonywanie dużych skrzydeł z zastosowaniem szyb specjalnych. Okna Schüco AWS 65, występują w wielu wariantach otwierania (rozwiernej, uchylno-rozwiernej, rozwierno-uchylnej, z ruchomym słupkiem, uchylnej oraz obrotowej), co umożliwia dobranie wersji odpowiadającej specyfice inwestycji.


Przekrój okna Schüco AWS 65
Fot. SchücoPrzekrój przez próg drzwi Schüco ADS 65
Fot. Schüco


Wysoka stabilność drzwi w systemie Schüco ADS 65 pozwala na tworzenie przejść o dużych szerokościach, które są nie tylko wymagane w wielu obiektach, ale też stanowią wyraźny trend we współczesnej architekturze. Skrzydła drzwiowe mogą osiągać szerokość 1250 mm i wysokość do 2500 mm, zaś w wersji HD nawet do 1400 i 3000 mm. Solidne zawiasy nakładane lub rolkowe gwarantują długie i bezawaryjne użytkowanie, nawet w warunkach częstego otwierania i zamykania. Pomimo solidnej konstrukcji, drzwi o stosunkowo wąskich profilach (o szerokości 147 mm) posiadają elegancki wygląd.

Stworzenie indywidualnej aranżacji fasady umożliwia wybór spośród kilku linii stylistycznych. Ogromna paleta dostępnych kolorów (powłok lakierniczych lub anodowych) pozwoli na indywidualne dostosowanie stolarki do charakteru prowadzonej działalności oraz odróżnienie się od konkurencji.


Elewacja budynku handlowo-usługowego z aluminiową stolarką Schüco
Fot. Schüco


Zakupy w komfortowym klimacie
Rozwiązania z serii Schüco AWS 65 oraz Schüco ADS 65 pokazują, że aluminiowa stolarka może konkurować z tworzywem sztucznym pod względem trwałości, izolacyjności cieplnej, parametrów związanych z dźwiękoszczelnością czy przenikaniem wody. Podniesienie właściwości ciepłochronnych profili aluminiowych z tych serii uzyskano poprzez poszerzenie strefy izolacji cieplnej przekładkami termicznymi z pustymi komorami oraz optymalizację uszczelnienia środkowego. Zaprojektowane w ten sposób profile o głębokości zabudowy zaledwie 65 mm osiągają współczynnik przenikania ciepła ramy Uf: od 1,8 W/m2K  i od 1,7 W/m2K odpowiednio dla okna i witryny Schüco AWS 65 oraz od 2,3 W/m2K dla drzwi Schüco ADS 65. Pozwala to zapobiegać stratom energii na dogrzewanie lokalu i dzięki temu zaoszczędzić na rachunkach za energię. Dodatkową zaletą ulepszeń konstrukcyjnych zastosowanych w systemach Schüco AWS 65 oraz Schüco ADS 65, oprócz oszczędności, jest doskonała ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, m.in. przed przenikaniem wody, zimnego powietrza i hałasu.


Fasada prywatnej przychodni zdrowia z aluminiową stolarką Schüco
Fot. SchücoBezpieczeństwo to podstawa
Ważną funkcją jaką spełnia stolarka okienna w budynkach użyteczności publicznej jest ochrona przed włamaniem. Aluminiowe okna Schüco AWS 65 i drzwi Schüco ADS 65 mogą wykonane także w wersji antywłamaniowej do klasy WK3 włącznie. Taką możliwość daje zastosowanie dodatkowego wyposażenia antywłamaniowego, między innymi odpowiedniego zaryglowania wielopunktowego czy bezpiecznych okuć zapobiegających wyważeniu drzwi i nawierceniu obudowy zamka. Dzięki wysokiej wytrzymałości profili systemy dają możliwość stosowania ciężkich pakietów szybowych: ciepłych (trójszybowych), antywłamaniowych i akustycznych.Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: Schüco