PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2008-06-11
Montaż ognioodpornych drzwi między garażem a domem
Wiosną wielu właścicieli domów zaczyna realizować plany remontowe. Warto wówczas pamiętać o miejscach narażonych na szczególne niebezpieczeństwo, takich jak drzwi prowadzące z garażu do domu lub do piwnicy.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
Bezpośrednie połączenie między garażem, a wnętrzem domu najlepiej zabezpieczyć przez montaż drzwi ognioodpornych. W razie pożaru powinny one wytrzymać co najmniej 30-minutowe oddziaływanie temperatury przekraczającej 800oC i umożliwić mieszkańcom znalezienie bezpiecznego miejsca i powiadomienie straży pożarnej. Takie specjalne drzwi posiadają atest potwierdzający ich przydatność jako ognioodpornego zamknięcia. Dodatkowo zapewniają one nie tylko ochronę przeciwpożarową, lecz zatrzymują również spaliny w garażu i tłumią hałas powodowany przez silnik.


We wszystkich częściach domu należy stosować drzwi spełniające określone funkcje. Drzwi do piwnicy - zabezpieczenie przed włamaniem. Pokoje dziecięce, pracownia czy pralnia - wyciszenie. Przejście z garażu do domu lub piwnicy - ochrona przeciwpożarowa.
Foto: Hörmann

W drzwiach przeciwpożarowych nie można dokonywać żadnych zmian, np. w celu zwiększenia ochrony antywłamaniowej, tak by nie utraciły one własności ognioodpornych. Dlatego istnieją tzw. drzwi wielofunkcyjne, które już w wersji fabrycznej mogą spełniać różne funkcje. Stalowe drzwi wielofunkcyjne H3-D firmy Hörmann są standardowo ognioodporne i ocieplane, a po doposażeniu mogą również pełnić funkcje wyciszającą, dymoszczelną i antywłamaniową.


Uwaga! Niebezpieczeństwo włamania i pożaru! Drzwi łączące garaż z wnętrzem domu (tutaj H3-D firmy Hörmann) powinny być ognioodporne i spełniać funkcję antywłamaniową.
Foto: Hörmann

Właśnie w związku z ochroną przed włamaniem sensowne jest wyposażenie drzwi łączących garaż z piwnicą lub budynkiem mieszkalnym w dodatkowe funkcje antywłamaniowe. Wielofunkcyjne drzwi z wyposażeniem antywłamaniowym uniemozliwią złodziejowi przedostanie się do wnętrza domu, będą dla niego barierą nie do pokonania.

informacja na podstawie materiałów: HÖRMANN