PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2007-03-21
Nowa seria drzwi wejściowych firmy Hörmann
Drzwi wejściowe mają ogromne znaczenie dla wyglądu elewacji domu. Mogą one posiadać różnorodne elementy dekoracyjne, uwzględniające indywidualne życzenia aranżacyjne klienta.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
Wysoki współczynnik izolacyjności cieplnej i elegancki wygląd zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Drzwi muszą też spełniać wiele funkcji praktycznych. Oprócz ochrony przed włamaniem i hałasem coraz większą rolę odgrywa izolacja termiczna.

Dobra izolacja cieplna pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania
Bardzo ważnym aspektem branym pod uwagę przy zakupie drzwi jest ich izolacyjność termiczna. Wszelkie wady konstrukcyjne albo uszkodzone lub źle wykonane uszczelki mogą być przyczyną znacznych strat ciepła, co jest kosztowne i irytujące, zwłaszcza przy rosnących opłatach za ogrzewanie.


Wzór 40 AF TopPrestige Plus z elementami bocznymi w kolorze antracytu CH 703: dzięki grubszym panelom i potrójnie izolowanym szybom, drzwi te odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną.
Foto: Hörmann

W związku z tym Hörmann stworzył nową serię drzwi wejściowych z aluminium. W serii TopPrestige Plus oprócz izolowanej termicznie strefy nadproża i wysokiej klasy uszczelek zastosowano także grubsze wypełnienie skrzydła drzwi i potrójnie izolowane termicznie szyby. Pozwoliło to poprawić współczynnik izolacyjności cieplnej o 50 procent w porównaniu z tradycyjnymi drzwiami z aluminium, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie kosztów ogrzewania domu. Zwiększona izolacyjność termiczna sprawia, że drzwi z serii TopPrestige Plus idealnie nadają się do energooszczędnych domów.


Drzwi z nowej serii Hörmann Topprestige Plus (tu wzór 680 AF) wyróżniają się elegancką stylistyką, funkcjonalnością i dobrą izolacyjnością termiczną.
Foto: Hörmann

Eleganckie wypełnienie skrzydła drzwi
Oprócz wymienionych wyżej przymiotów praktycznych drzwi z serii TopPrestige Plus posiadają także liczne walory estetyczne. Ekskluzywne wypełnienie powierzchni skrzydła zakrywa całkowicie także jego ramy, dzięki czemu uzyskujemy jednorodną i elegancką powierzchnię, nadającą drzwiom rys ekskluzywności. Taki sam układ wypełnienia powierzchni skrzydła zastosowano wewnątrz, co sprawia, że jego szykowne wykończenie wpływa pozytywnie także na wygląd wnętrza domu.


Nowy motyw 65-9 AF w wersji TopPrestige Plus z wypełnieniem fornirowym w odcieniu klonu kanadyjskiego: dzięki grubszym panelom i potrójnie izolowanym szybom drzwi te odznaczają się o 50% lepszą izolacyjnością termiczną.
Foto: Hörmann

Duży wybór wzorów
Dziesięć nowych atrakcyjnych wzorów poszerza ofertę firmy Hörmann w zakresie drzwi wejściowych – wśród nich na przykład skrzydła z fornirowym wypełnieniem w kolorach klonu kanadyjskiego i black cherry. Połączenie aluminium z drewnem nie tylko wpływa korzystnie na wygląd drzwi, lecz także nadaje im żywą i ciepłą tonację naturalnego drewna.

Stylistykę drzwi można kształtować według własnego gustu, stosownie do wyglądu elewacji domu. Hörmann oferuje szeroką gamę odcieni, najrozmaitszych przeszkleń dekoracyjnych oraz dopasowanych do wzoru drzwi klamek.

Drzwi wejściowe Hörmann wyróżniają się także wysokim stopniem izolacyjności akustycznej oraz odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i na włamanie. Seryjnie wyposażone są w spełniające najwyższe wymagania antywłamaniowe pięciopunktowe ryglowanie. Na życzenie można zamówić dodatkowe zabezpieczenia, np. czytnik linii papilarnych. Model FLT 12 może rozpoznać dwanaście odcisków palca. Ta nowoczesna technika pozwala łatwo i wygodnie otwierać drzwi za dotknięciem dłoni. Ponadto firma Hörmann posiada w ofercie zadaszenia do poszczególnych modeli drzwi.

Od lata 2007 w ofercie firmy Hörmann pojawią się drzwi z kompatybilnym, komfortowym zamkiem na bazie io-homecontrol®-Basis, czyli zautomatyzowanym systemem, sterowanym drogą radiową, stosowanym w inteligentnej technice domowej.

informacja na podstawie materiałów: HÖRMANN