PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2006-01-24
Ogień nie ma szans
Nawet najlepsze systemy zabezpieczające nie są w stanie uchronić przed pożarem. Wszędzie tam, gdzie występują instalacje elektryczne i urządzenia gazowe istnieje ryzyko nagłego pojawienia się ognia.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
Nie zawsze udaje się zapobiec nieszczęściu. Właśnie w momencie pożaru odpowiednie drzwi są często jedyną gwarancją, która uchroni towar przed spaleniem a ludziom zapewni bezpieczeństwo.

Takie właśnie drzwi oferuje Hörmann Polska, producent sprawdzonych pod względem jakości wielu rodzajów drzwi do mieszkań, domów, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej . Wśród stworzonych przez konstruktorów firmy Hörmann na uwagę zasługuje ognioodporny zestaw drzwiowy o symbolu HPL60 Q-1, składający się z ościeżnicy kątowej i płyty drzwiowej z okuciami.

Drzwi przeciwpożarowe HPL60 Q-1 zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich budynkach gdzie istnieje ryzyko wystąpienia pożaru zagrażającego wielu ludziom lub mogącego spowodować poważne straty materialne. Producent drzwi gwarantuje, że ogień nie przedostanie się przez nie co najmniej przez 60 minut. Płyta drzwiowa o grubości 65 mm jest wykonana z obustronnie ocynkowanej, stalowej blachy o grubości 0,9 mm, zagruntowanej i pomalowanej proszkowo na biało-szary kolor z palety RAL. Płyta na krawędziach wykończona jest czterostronną, wąską przylgą. Bezpieczeństwo zwiększa masywny, stalowy czop antywłamaniowy uniemożliwiający wyważenie drzwi.

Specjalna stalowa ościeżnica kątowa wykonana jest z blachy o grubości 2 mm i przystosowana do zakotwienia w ścianach murowanych i betonowych. Dodatkowym atutem jest możliwość demontażu listwy progowej, mocowanej na śruby, i dolnego profilu wpuszczanego w posadzkę. Wysokie parametry izolacyjności termicznej i akustycznej drzwi uzyskują dzięki czterostronnym uszczelkom chloroprenowym, wpuszczanym w profile boczne ościeżnicy i zlicowanym z jej powierzchnią. Uszczelki pęcznieją pod wpływem wysokiej temperatury i przez co najmniej 60 minut zabezpieczają pomieszczenie przed rozprzestrzenianiem się ognia.

Standardowo zestaw drzwiowy wyposażony jest w zamek i komplet zaokrąglonych klamek przeciwpożarowych w kolorze czarnym.

Montaż drzwi ułatwiają zawiasy posiadające możliwość regulacji wysokości płyty drzwiowej. Dzięki przemyślanej, uniwersalnej konstrukcji drzwi ich skrzydło można zamontować tak aby otwierało się w prawą lub lewą stronę, w zależności od potrzeb użytkownika.

Dodatkowe parametry drzwi:
  • Aprobata Techniczna AT-15-6537/2004 Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie
  • Certyfikat Zgodności Nr ITB-0885/W.
  • Izolacyjność cieplna U=1,8 W/m²K
  • Izolacyjność akustyczna RWp 42 dB Sk III
Foto: Hörmann
Dodatkowo w drzwiach można zamontować samozamykacz, klamki z aluminium lub okucia antypaniczne.

informacja na podstawie materiałów: HÖRMANN