PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-12-15
Drzwi na oścież
Ściany w naszych mieszkaniach czasami mają niestandardowe wymiary. Wówczas najlepiej zaopatrzyć się w ościeżnicę regulowaną.

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

tel. 34 351 05 40
fax 34 353 56 02
biuro@invado.pl
www.invado.pl

» więcej o firmie
Planując zakup drzwi zastanawiamy się najczęściej nad konstrukcją, kolorem skrzydła, czy przeszkleniami. Aby mieć pewność, że przez lata będziemy zadowoleni z wyboru, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden element - ościeżnicę.

Właściwie dobrana, powinna współgrać z wyglądem drzwi, ale też pasować do ich warunków technicznych. Ościeżnica stanowi dodatkowe wyposażenie i jako taka nie jest sprzedawana w komplecie. Daje to szerokie możliwości wyboru, zwłaszcza że producenci prześcigają się w promowaniu kolejnych modeli. Listwy wykończeniowe mogą mieć różny kształt, mogą się łączyć pod kątem 45 lub 90 stopni, a wśród szerokiej palety oklein sztucznych i naturalnych, odnajdziemy odcień zgodny z kolorystyką drzwi.

Ościeżnice stałe...
Najbardziej podstawowy model ościeżnicy zwany jest ościeżnicą blokową lub stałą. Prosta konstrukcja sprawdzi się świetnie przy zabudowie muru o typowej grubości, czyli 90mm. Zdarza się, że pozornie prosty montaż tradycyjnej framugi, przysparza pewne problemy. Dokładne dopasowanie wszystkich elementów nie należy wcale do najłatwiejszych zadań. Dlatego też mimo niższej ceny, klienci coraz chętniej decydują się na inne rozwiązania.

...albo regulowane
Ściany w naszych mieszkaniach czasami mają niestandardowe wymiary. Wówczas najlepiej zaopatrzyć się w ościeżnicę regulowaną, której konstrukcja umożliwia zabudowę niemalże każdej grubości muru. Ten rodzaj futryny wymaga grubości ściany nie mniejszej niż 75mm. Natomiast w drugą stronę nie ma już żadnych limitów. - Jeżeli wymiary osiągają 300 mm stosowane są dwa elementy, łączone tak, aby końcowy efekt odznaczał się estetyką i jakością - tłumaczy Joanna Dec - Galuk, z firmy INVADO, producenta drzwi i akcesoriów stolarki drzewnej.

... a może bezprzylgowe
Miłośników innowacyjnych trendów na pewno zainteresuje bezprzylgowa ościeżnica regulowana. Brak tradycyjnej przylgi sprawia, że wykończenie wygląda nowocześnie i bardzo stylowo. Takie rozwiązanie dedykowane jest właścicielom specjalnych, również bezprzylgowych skrzydeł drzwiowych. Firma INVADO posiada takie modele w swojej ofercie. QUADRO i PLANO zaprojektowane zostały z myślą o eleganckich, komfortowych powierzchniach. Efekt aranżacyjny jest bardzo oryginalny, ponieważ rezygnacja z przylgi powoduje ukrycie zawiasów wewnątrz skrzydła. Dzięki temu drzwi tworzą z ościeżnicą jedną, harmonijną płaszczyznę i przykuwają wzrok geometrycznym designem.INVADO Sp z. o.o. to jeden z najprężniej rozwijających się producentów stolarki drzwiowej w Polsce i wiodący dostawca komponentów dla przemysłu meblarskiego. Swoją pozycję rynkową buduje w oparciu o dwudziestoletnie doświadczenie oraz nieustanne inwestycje w technologię, ludzi i doskonalenie jakości. Istotnym elementem strategii rozwojowej firmy jest ochrona przyrody i respektowanie praw lokalnych społeczności. Gwarantuje to otrzymany przez firmę w 2007 roku międzynarodowy certyfikat Forest Stewardship Council, który potwierdza, że INVADO w swojej działalności racjonalnie korzysta z zasobów leśnych.

informacja na podstawie materiałów: Invado