PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2005-07-27
Drewniane zamknięcia przeciwpożarowe – nieograniczona prewencja
Przed ponad 30 laty w zakładzie wytwórczym drzwi w bawarskim mieście Ampfing, ktoś wpadł na pomysł produkowania drzwi przeciwpożarowych z drewna.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
To, co na pierwszy rzut oka nawzajem się wyklucza, miało już wkrótce okazać się sposobem na sukces tego przedsiębiorstwa. W krótkim czasie uzyskano pierwszą aprobatę techniczną zgodnie z normą DIN 4102.

Obecnie firma Schörghuber posiada kilkadziesiąt różnych świadectw z badań oraz aprobat technicznych na produkowane przez siebie zamknięcia przeciwpożarowe i dymoszczelne, i tym samym należy do wiodących przedsiębiorstw tej branży w Europie. Oferta obejmuje drzwi w klasie odporności ogniowej EI30, jak również EI60 i EI90 oraz EI120 w wersji jedno- i dwuskrzydłowej, z naświetlem lub blendą oraz montowane bez tych elementów. Istnieje przy tym możliwość wykonania drzwi o maksymalnej wysokości do 5 m. Szerokość pojedynczego skrzydła drzwiowego może osiągać 2 m. Dzięki temu drzwi przeciwpożarowe Schörghubera nadają się do obiektów o szczególnie wysokich wymaganiach, takich jak sale balowe w eleganckich hotelach, sale koncertowe i teatralne.

Aprobaty techniczne segmentów ścian obejmują kategorie F30, F60, F90, G30 i G60. Jak widać oferta firmy Schörghuber pokrywa w całości zapotrzebowanie na produkty ochrony przeciwpożarowej w bardzo wielu wariantach wykonania.


Wejście do sali balowej hotelu Ritz-Carlton w Berlinie zamykają imponujące, dwuskrzydłowe drzwi o szerokości 3 m i wysokości 3,5 m, które łączą funkcję przeciwpożarową, dymoszczelną i dźwiękoszczelną (48 dB).
Foto: Hörmann

Zakres Aprobat Technicznych obejmuje liczne wersje wykonania zamknięć. W katalogu produktów znaleźć można zarówno wyrafinowane rozwiązania alternatywne jak i zwykłe drzwi stalowe. Stosowane różnego rodzaju forniry, intarsje, kasetony, listwy i cokoły umożliwiają perfekcyjne dopasowanie elementów stolarki tak do stylu klasycznego jak i nowoczesnego budownictwa.

Wysublimowane metody nakładania bejcy i lakieru przydają tym zamknięciom niezwykłej elegancji. Nie ma przy tym znaczenia, czy dany produkt to wyłącznie drzwi przeciwpożarowe, drzwi z dodatkową funkcją dymoszczelną i dźwiękoszczelną czy też specjalne drzwi do wilgotnych pomieszczeń, takich jak salon łazienkowy w apartamencie hotelowym lub w centrum odnowy biologicznej ekskluzywnego hotelu.

Tam gdzie wymagany jest ściśle funkcjonalny charakter zamknięć, firma Schörghuber oferuje atrakcyjne rozwiązania w postaci powierzchni z materiałów warstwowych lub laminatów. Inne możliwości indywidualnej aranżacji zapewniają elementy wyposażenia: ościeżnice drewniane i stalowe, okucia, zamykacze oraz elementy zabezpieczające i komfortowe akcesoria.

Schörghuber w całej Europie
Zamknięcia przeciwpożarowe firmy Schörghuber są od dawna znane także w innych krajach europejskich. Produkty przeznaczone na eksport są badane nie tylko według normy DIN 4102, lecz także zgodnie z nową normą europejską EN 1634. Przedsiębiorstwo to posiada aprobaty techniczne w następujących krajach: Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech, w Hiszpanii, Rosji, Polsce oraz w zakresie obowiązywania british standards.

Obecnie firma Schörghuber realizuje duże zlecenie dla pięciogwiazdkowego hotelu Swiss w Moskwie na podstawie posiadanych rosyjskich dokumentów dopuszczających do sprzedaży.
Drzwi przeciwpożarowe Schörghubera przeszły siedem badań z zakresu ochrony przeciwpożarowej i dymoszczelności w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. Z uwagi na zaawansowany etap postępowania aprobacyjno-certyfikacyjnego firma jest przekonana, że wkrótce będzie mogła oferować swoim klientom w Polsce liczne nowe produkty z krajową aprobatą techniczną.

Pierwsze kroki w celu realizowania dostaw do Polski zostały podjęte. Kompetentnym przedstawicielem firmy Schörghuber w Polsce została firma Hörmann Polska sp. z o. o. z siedzibą w Komornikach. Fachową pomocą i doradztwem służą na miejscu m. in. Prezes Przedstawicielstwa w Polsce Pan Krzysztof Horała oraz specjalista z zakresu ochrony przeciwpożarowej - Pan Dariusz Potrzebski.

www.schoerghuber.de

Aktualna strona internetowa firmy Schörghuber zawiera szczegółowe listy referencyjne obiektów krajowych i międzynarodowych, nowości techniczne oraz materiały do wgrania na dysk komputera.

Foto główne: Hörmann
Firma Schörghuber skonstruowała specjalnie dla hotelu Ritz-Carlton całkiem nowe drzwi z wodoodporną ościeżnicą specjalną oraz płytą drzwiową przeznaczone do wilgotnych pomieszczeń, w wersji z kasetonami, wyposażone w listwy i cokoły oraz ręcznie lakierowane pędzlem w kolorze białym.

informacja na podstawie materiałów: HÖRMANN