PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-04-15
Powrót do natury
Mieszkanie w ekologicznym duchu cechuje bezpretensjonalność oraz umiejętne wykorzystanie potencjału, jaki tkwi w naturze.

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

tel. 34 351 05 40
fax 34 353 56 02
biuro@invado.pl
www.invado.pl

» więcej o firmie
Nowe trendy w aranżacji akcentują silny związek z naturą i powrót do prostych, harmonijnych rozwiązań. Poza niewątpliwym urokiem styl eko jest funkcjonalny i komfortowy, niezależnie od wielkości przestrzeni, którą dysponujemy

Inspiracje z natury

Styl ekologiczny wprowadza do wnętrza elementy naturalnego krajobrazu oraz inspirowane nim meble, dekoracje, kolory. Dominują tak zwane barwy ziemi, czyli różne odcienie brązu, beżu, ale też zielenie, szarości, błękity oraz słoneczny żółty. W takiej tonacji powinny być utrzymane ściany, podłogi i dywaniki. Ekspresywna czerwień czy pomarańcz mogą pojawiać się w formie drobnych kontrastów, przełamujących stonowaną atmosferę eko designu. Ten trend stawia na prostotę i funkcjonalność, ale nie znaczy to, że jest pozbawiony jakichkolwiek elementów dekoracyjnych. Daleko mu do luksusowych ornamentów a la glamour, za to chętnie wykorzystuje rośliny, kamienie i przywiezione znad morza muszle. Piękno kryje się również w naturalnych tworzywach i materiałach. Bawełna lub len na naszych stołach i kanapach, ceramika i wiklina na półkach, to ważne i bardzo stylowe elementy ekologicznej kompozycji. 


Natura niejedno ma imię..

Autonomiczny styl ekologiczny wykształcił się niedawno. Wcześniej, poszukując inspiracji w naturze zwracano się ku bezpretensjonalnej estetyce skandynawskiej, motywom rustykalnym czy nawet secesji, z jej zamiłowaniem do zwierzęcej ornamentyki i płynnych, giętkich linii. Wiele znamion stylu eko mają wnętrza urządzone w duchu prowansalskim czy toskańskim. One również charakteryzują się prostotą, wykorzystują prawdziwe kwiaty i owoce do ozdoby domu, a także drewno, wełnę czy len. Co w takim razie wyróżnia go wśród wszystkich wymienionych? Na pewno troska o naturę, bo styl eko jest wyrazem wzrastającej świadomości i szacunku dla środowiska. Stąd w urządzaniu mieszkania czy domu w tej stylistyce powinno kierować się nie tylko względami wizualnymi, ale uwzględnić takie czynniki jak pochodzenie i skład wybieranych sprzętów i materiałów.

Modne drewno

Koronnym wyznacznikiem stylu eko jest silnie zaakcentowana obecność drewna. Szafa, biurko czy drzwi z tego materiału są zawsze gustowne i solidne. Warto jednak pamiętać, że racjonalne wykorzystywanie drzew ma duży wpływ na stan środowiska i wybierać meble producentów, którzy uwzględniają to w swojej strategii. Firma INVADO posiada prestiżowy certyfikat FSC, nadany przez niezależną, międzynarodową organizację Forest Stewardship Council. Zrzesza ona firmy, instytucje i społeczności, które przestrzegają zasady ekologii w procesach produkcji leśnej i są zainteresowane ochroną przyrody oraz respektowaniem praw ludności związanej z obszarami leśnymi. Kupując produkty drewniane oznaczone certyfikatem FSC można mieć pewność, że pochodzą one z lasu zarządzanego zgodnie z dobrem przyrody, a także żyjących na jego terenie społeczności, czyli według zasad Dobrej Gospodarki Leśnej. Drzwi QUADRO również  wykonano z zachowaniem przyjaznych dla środowiska technik, z najwyższej jakości forniru, odpornego na wilgoć i uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Pozbawione tradycyjnej przylgi, zamykają się dzięki indywidualnie regulowanej ościeżnicy typu skrzynkowego.

Mieszkanie w ekologicznym duchu cechuje bezpretensjonalność oraz umiejętne wykorzystanie potencjału, jaki tkwi w naturze. Dlatego kolekcja drzwi QUADRO dostępna jest aż w sześciu odsłonach kolorystycznych, od stonowanego dębu bielonego, poprzez cztery odcienie orzecha, aż po głęboką czerń egzotycznego drzewa wenge. Ich urokliwa faktura i prosta, pozbawiona przeszkleń forma pomagają stworzyć nastrój wyciszenia i harmonii, do których dąży ekologiczny design.
INVADO Sp z. o.o. to jeden z najprężniej rozwijających się producentów stolarki drzwiowej w Polsce i wiodący dostawca komponentów dla przemysłu meblarskiego. Swoją pozycję rynkową buduje w oparciu o dwudziestoletnie doświadczenie oraz nieustanne inwestycje w technologię, ludzi i doskonalenie jakości. Istotnym elementem strategii rozwojowej firmy jest ochrona przyrody i respektowanie praw lokalnych społeczności. Gwarantuje to otrzymany przez firmę w 2007 roku międzynarodowy certyfikat Forest Stewardship Council, który potwierdza, że INVADO w swojej działalności racjonalnie korzysta z zasobów leśnych.

źródło: Invado