PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-04-27
Hałas pod kontrolą – drzwi akustyczne firmy Stolbud Włoszczowa
Aby drzwi akustyczne określić takim mianem muszą one osiągać izolacyjność akustyczną powyżej 27dB.

Stolbud Włoszczowa S.A. / KORONEA Group
ul. Jędrzejowska 74
29-100 Włoszczowa

tel. 41 388 22 20
fax 41 388 22 11
wloszczowa@stolbud.pl
www.stolbud.pl

» więcej o firmie

Odpowiednio wyciszona stolarka drzwiowa pozwoli zachować swobodę oraz komfort podczas rozmów biznesowych, wizyt lekarskich czy ćwiczeń muzycznych. Firma Stolbud Włoszczowa oferuje wysokiej klasy drzwi akustyczne, które doskonale  sprawdzą się zarówno w miejscach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych.

W ofercie firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) znajdują się kolekcje drzwi dźwiękoszczelnych Presa, Callisto, Orion oraz Triton - odpowiednie do zastosowania w pomieszczeniach, w których zależy nam na zachowaniu prywatności i spokoju. Efektowne modele z wypełnieniem akustycznym posiadają współczynnik izolacji akustycznej Rw od 36 do 43dB. Tak wysoka izolacyjność gwarantuje uzyskanie we wnętrzach ciszy, a dzięki temu odpowiedniego komfortu do pracy, rozmowy lub gry i śpiewu. Drzwi Presa, Callisto, Orion oraz Triton firmy Stolbud Włoszczowa wykończone są gładką płytą HDF, która może być pomalowana na dowolny kolor z palety RAL, oklejona folią Decor, Lamisoft  i Mikroflex bądź dębowym fornirem naturalnym lub modyfikowanym. Dzięki temu drzwi są nie tylko wysokojakościowe, ale także efektowne. Funkcję izolacji akustycznej pełni w drzwiach warstwowe wypełnienie, składające się z kilku warstw materiałów o różnej gęstości.


Drzwi akustyczne to doskonałe rozwiązanie w budynkach użyteczności publicznej
Fot. Stolbud Włoszczowa

- Aby drzwi akustyczne określić takim mianem muszą one osiągać izolacyjność akustyczną powyżej 27dB. Określamy ją współczynnikiem Rw, który im jest wyższy, tym drzwi są bardziej dźwiękoszczelne. Skrzydła drzwiowe o Rw równym 27dB z powodzeniem wyciszają już szum w pomieszczeniu, które te drzwi zamykają. W przypadku miejsc, w których cisza ma istotne znaczenie najlepiej zastosować drzwi o wyższym współczynniku - mówi Paweł Arabas, Product Manager firmy Stolbud Włoszczowa.

Muzyka ukryta za drzwiami

Z uwagi na wysoki wskaźnik Rw drzwi akustyczne firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) zostały zamontowane w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Dźwiękoszczelna stolarka drzwiowa w takim miejscu to niemal konieczność. Odbywające się w Szkole różnorodne zajęcia ze śpiewu oraz gra na instrumentach wymagają odpowiednich warunków. Ważne jest, aby dźwięki z poszczególnych pomieszczeń nie zakłócały ćwiczeń w sąsiednich salach. Włoszczowski producent dostarczył szkole w Kielcach 250 skrzydeł drzwiowych Callisto. Modele w okleinie CPL w kolorze orzech efektownie wpisały się w aranżację wnętrz obiektu.

Zdjęcie główne:
Drzwi akustyczne Callisto są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne
Fot. Stolbud Włoszczowa
Stolbud Włoszczowa S.A. jest jednym z wiodących producentów stolarki drzwiowej i okiennej w Polsce. Firma skutecznie łączy bogatą, wynikającą z ponad 40 letniego doświadczenia tradycję z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi. Cały asortyment Stolbud Włoszczowa S.A. posiada niezbędne dokumenty, wymagane prawem budowlanym, zawierające cechy i parametry techniczno- użytkowe. Jakość i solidność wytwarzanego przez nią asortymentu potwierdza wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP wg norm ISO 9001, ISO 14001, PN-N-18001. To zapewnienie, że wszystkie produkty odpowiadają istotnym europejskim wymaganiom dotyczącym zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

W roku 2008 do sprzedaży trafiło innowacyjne, energooszczędne okno Capital skutecznie ograniczające straty ciepła i  charakteryzujące się jednym z najlepszych parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej w Polsce.

Firma od lat stale współpracuje z jednostkami notyfikowanymi w Polsce, takimi jak m.in. Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Znajduje się także na liście firm rekomendowanych przez Związek Polskie Okna i Drzwi.

Od listopada 2009 roku firma należy do rankingu liderów polskiego rynku – Zielona Marka, świadczącym o efektywnym działaniu na rzecz przyrody, zwiększaniu oszczędności energii i świadomym propagowaniu zachowań i rozwiązań na rzecz środowiska naturalnego oraz społeczeństwa.

informacja na podstawie materiałów: Stolbud