PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-05-17
Co daje tytuł VIP –Najlepsze Okna, Drzwi i Bramy Garażowe?
Jak ważny jest tytuł VIP w budowaniu wizerunku profesjonalnego i rzetelnego producenta?

Pojawienie się coraz liczniejszej konkurencji nie tylko rodzimej, ale również zagranicznej sprawiło, że dziś producentom z branży stolarki trudno pozyskać klienta. Jak zwrócić jego uwagę na solidność wykonanego produktu? Warto pomyśleć o programach, które promują rzetelnych wykonawców.

- Programy takie jak VIP - Najlepsze Okna i Drzwi mają na celu weryfikację danych technicznych dostarczonych przez producentów przez niezależną Kapitułę, w tym specjalistów z branży stolarki - mówi Grzegorz Cendrowski, Dyrektor Generalny Infookno.pl Sp. z.o.o i członek kapituły przyznającej nagrody VIP.

Ankiety nadsyłane przez producentów są poddawane weryfikacji niezależnych ekspertów. Każda z firm,  podając parametry musi potwierdzić je odpowiednimi badaniami.  Lista kategorii stworzona przez organizatorów odpowiada czterem funkcjom, które najczęściej muszą spełniać produkty, by zostały wybrane przez konsumentów. Klienci decydujący się na zakup okien, drzwi lub bramy garażowej zwracają uwagę przede wszystkim na ich energooszczędność, dźwiękoszczelność, zabezpieczenia antywłamaniowe oraz optymalną cenę. Coraz większa liczba konsumentów zdaje sobie sprawę, że chcąc ograniczyć straty ciepła w budynkach mieszkalnych, należy zadbać o to, aby wszystkie jego elementy - nie tylko bramy, drzwi czy okna - miały jak najlepsze parametry termoizolacyjne. Zwiększający się z roku na rok poziom hałasu przy drogach oraz w większych miastach sprawia, że klienci zwracają szczególną uwagę na dźwiękoszczelność produktów tak, aby móc po powrocie do domu, spokojnie odpocząć w ciszy.

Poza hałasem i ubytkiem energii, trzecią najczęściej wymienianą cechą, która muszą posiadać produkty jest antywłamaniowość. Kupujący doskonale zdają sobie sprawę, że kupienie jednego elementu, z zabezpieczeniami przed włamaniem, nie uchroni ich przed potencjalnym złodziejem. Aby dom był w pełni chroniony przed niepożądanymi osobami, wszystkie jego komponenty muszą posiadać tą cechę. Optymalność jest jednym z ważniejszych, o ile nie najważniejszym kryterium, którym kierują się klienci przy wyborze produktów. Chcą oni otrzymać dobry jakościowo produkt, za przystępną cenę.

- Nową kategorią, również istotną z punktu widzenia pojedynczego konsumenta oraz klientów biznesowych, jest odporność ogniowa drzwi oraz bram garażowych. Klienci chętniej sięgają po produkty, które zabezpieczą ich mieszkania, biura czy hale produkcyjne, zarówno przed niepożądanymi osobami, jak i żywiołami - wyjaśnia Grzegorz Cendrowski.

Kategorie decydujące o wyborze najlepszego producenta okien, odzwierciedlają zapotrzebowanie rynku konsumenckiego. Decydujące się zatem na start w programie firmy, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta. Program VIP - Najlepsze Okna i Drzwi doceniany jest zarówno przez klientów oraz producentów czy architektów, którzy coraz częściej zdają sobie sprawę, ile mogą na tym zyskać.

- Klienci indywidualni również zdają sobie sprawę z korzyści płynących z udziału w tym programie. Często otrzymywaliśmy telefony z pytaniem, które okna są najlepsze. Program przemawia do klientów językiem rzetelnych faktów, wynikami skrupulatnych badań i ocenami fachowców - komentuje członek kapituły.

Dla klienta ważny jest produkt, jakość materiałów z jakich został wykonany, a nie ilość punktów sprzedaży czy wysokość obrotów firmy. Stąd w programie nie punktuje się takich cech. Odbiorcy chętniej skłaniają się ku firmom, które potwierdzają swoją jakość certyfikatami i licznymi badaniami. Obecnie klienci są świadomi jakie warunki powinny spełniać okna czy drzwi, by odpowiadały ich oczekiwaniom. Z kolei firmy przystępujące do licznych konkursów, programów, potwierdzają wysoką jakość swoich produktów, budują wśród fachowców, konkurencji, a przede wszystkim wśród samych klientów, wizerunek solidnego i rzetelnego producenta.

Program VIP - Najlepsze Okna, Drzwi i Bramy Garażowe jest programem ogólnopolskim, którego pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku. Adresatami programu są zarówno duże, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Organizatorzy programu koncentrują się głównie na problematyce stolarki budowlanej i chcą rzetelnie informować  klientów indywidualnych o tym co jest ważne, istotne i wartościowe przy wyborze okien, drzwi lub bram garażowych.

www.infookno.pl/4edycjavip.html