PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-08-09
Wyjście z energią na plus – drzwi Schüco ADS 75.SI
Drzwi wejściowe Schüco ADS 75.SI zapewniają komfort cieplny niezależnie od temperatur zewnętrznych.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Drzwi wejściowe to nie tylko efektywna ozdoba fasady, lecz przede wszystkim bariera przed warunkami atmosferycznymi i włamywaczami. Powinny łączyć właściwości izolacyjne i antywłamaniowe z atrakcyjnym wyglądem. Aluminiowe drzwi Schüco ADS 75.SI są niezawodne pod każdym względem, dzięki starannie przemyślanej konstrukcji i najwyższej jakości materiału.

Rozważając zakup drzwi wejściowych, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, choć jest on niezmiernie ważny, ale przede wszystkim na parametry techniczne, związane z trwałością, termoizolacyjnością, szczelnością na wodę opadową i izolacyjnością akustyczną. Przecież zamykając za sobą drzwi wejściowe chcemy odciąć się od hałasu, niekorzystnej pogody i czuć się bezpiecznie. Aluminiowe drzwi Schüco ADS 75.SI o zwiększonej głębokości zabudowy 75 mm wyróżnia doskonała izolacyjność cieplna, bezpieczeństwo i trwałość, a ponadto szerokie możliwości kształtowania komfortu użytkowania i designu. Odporne na korozję, warunki pogodowe i zwiększone obciążenia użytkowe drzwi wejściowe będą stanowić pewną ochronę oraz wizytówkę domu lub obiektu nawet przez kilkadziesiąt lat.


Drzwi Schüco ADS 75.SI z wypełnieniem w postaci szyby
Fot. Schüco

Zamknij energię w domu

Drzwi wejściowe Schüco ADS 75.SI zapewniają komfort cieplny niezależnie od temperatur zewnętrznych. W chłodnych porach roku ciepło pozostaje wewnątrz domu, a latem w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód. Nowoczesny, trójkomorowy system izolacji termicznej zastosowany w profilach skrzydeł i ościeżnic oraz zmodyfikowane przekładki termoizolacyjne w środkowej komorze profilu pozwoliły osiągnąć idealną ochronę przed zimnem na poziomie od Uf = 1,6 - 1,9 W/m2K. Całe drzwi, w zależności od zastosowanego wypełnienia, osiągają wartości UD od 1,1 do 1,3 W/m2K. Niski, termoizolowany próg w drzwiach Schüco ADS 75.SI szczelnie przylega do podłogi zapobiegając utracie ciepła oraz zapewnia niezawodną ochronę przed zacinającym deszczem i silnym wiatrem. Najwyższą ochronę cieplną, odpowiednią nawet do domów pasywnych gwarantują natomiast drzwi Schüco ADS 90 PL.SI o głębokości zabudowy 90 mm. Już przy ramie o współczynniku przenikania ciepła Uf =1,4 W/m2K, całe drzwi wraz z wypełnieniem mogą osiągać doskonałe parametry termoizolacyjności na poziomie UD poniżej 1,0 W/m2K oraz szczelności na przenikanie wody opadowej do 300 Pa!


Drzwi Schüco ADS 75.SI z wypełnieniem obustronnie nakładanym i zdalnym panelem obsługowym
Fot. Schüco

Bezpieczeństwo i design na życzenie

W drzwiach Schüco ADS 75.SI solidny wygląd uzyskany dzięki precyzji wykonania idzie w parze z wysokim stopniem ochrony przed włamaniem aż do klasy WK3 włącznie. Odporne wkładki cylindryczne zostały zabezpieczone przed próbami wyrwania i przewiercenia. Wybór spośród zamków jedno-, trzy- i pięciopunktowych daje możliwość dopasowania optymalnego stopnia zabezpieczenia. Szeroka gama wypełnień oraz ciekawe kształty profili aluminiowych drzwi zewnętrznych Schüco ADS 75.SI pozwalają dowolnie komponować stylistykę wejścia. Dostępne są warianty z widoczną ramą i wypełnieniem skrzydła w postaci np. szyby lub z wypełnieniem nakładanym, pokrywającym skrzydło po jednej lub dwóch stronach. Tak wykonane drzwi mogą osiągać bardzo duże wymiary skrzydeł, aż do 1250x2500 mm w przypadku zastosowania wypełnień handlowo dostępnych (także z aplikacjami szklanymi) oraz do 1400x3000 mm w przypadku drzwi przeszklonych. Wersje z widoczną ramą skrzydła o stylowych konturach Residental Line lub Soft Line oddają klasyczną estetykę stolarki stosowanej w dawnych rezydencjach. Natomiast obustronnie nakładane wypełnienie sprawia, że aluminiowe drzwi Schüco ADS 75.SI wydają się szersze zyskując elegancki, modernistyczny charakter. Bogata gama kolorów, od anodowanych wykończeń powierzchni, powłok lakierniczych z palety RAL i metalizowanych, aż po efekty strukturalne, pozwala nadać drzwiom oczekiwany wygląd. Prestiż domu lub obiektu i komfort obsługi drzwi podnosi ponadto zastosowanie modułu video ze zdalnym panelem obsługowym, systemu zdalnego otwierania i zamykania czy też systemu kontroli dostępu z czytnikiem linii papilarnych, który pozwala zapomnieć o kluczach. Wyposażenie dodatkowe stanowi opcję i może być dowolnie konfigurowane w zależności od potrzeb.
 

Drzwi wejściowe do budynku jednorodzinnego z czytnikiem linii papilarnych
Fot. Schüco

Drzwi aluminiowe Schüco ADS 75.SI

Aluminiowe drzwi wejściowe Schüco ADS 75.SI o zwiększonej głębokości zabudowy 75 mm wyróżnia bardzo dobra izolacyjność cieplna i szerokie możliwości dostosowania pod względem ochrony antywłamaniowej oraz designu. Profile ram i skrzydeł, wyprodukowane w innowacyjnej trójkomorowej technologii z przekładkami termicznymi i uszczelkami nowej generacji uzyskują współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uf = 1,6 - 1,9 W/m2K. Ostateczna wartość współczynnika Ud dla całych drzwi może osiągać wartości nawet do 1,1 do 1.3 W/m2K, w zależności od rodzaju wypełnienia. Dostępne są warianty drzwi z widoczną ramą i wypełnieniem skrzydła w postaci np. szyby oraz z wypełnieniem nakładanym, pokrywającym skrzydło po jednej lub dwóch stronach. Drzwi zostały wyposażone w niski, termoizolowany próg szczelnie przylegający do podłogi, który zapobiega utracie ciepła oraz zapewnia niezawodną ochronę przed zacinającym deszczem i silnym wiatrem. Bezpieczna wkładka oraz możliwość zastosowania zamków jedno-, trzy- i pięciopunktowych daje możliwość dobrania optymalnego stopnia zabezpieczenia aż do klasy WK3 włącznie. Stylowe kształty profilów, bogata gama kolorów oraz efekty strukturalne, pozwalają nadać drzwiom oczekiwany wygląd. Drzwi ADS 75.SI mogą osiągać bardzo duże wymiary, aż do 1400x3000 mm.

Zdjęcie główne:
Przekrój przez drzwi Schüco ADS 75.SI – wariant z szybą jednokomorową
Fot. SchücoSchüco - Zielona Technologia dla Błękitnej Planety

Oznacza to czystą energię z okien i systemów solarnych oraz wkład Schüco w ochronę środowiska dzięki zastosowaniu przyszłościowych powłok budynków. Dokładniej mówiąc, Energy3 to: oszczędzanie energii - pozyskiwanie energii - zarządzanie energią. Systemy okienne i fasady firmy Schüco o optymalnej izolacyjności cieplnej nie tylko oszczędzają energię, lecz również pozyskują ją dzięki wydajnym systemom solarnym. W rezultacie powstaje nadwyżka energii, którą można efektywnie wykorzystać dzięki inteligentnemu zarządzaniu. Umiejętne gospodarowanie energią odnosi się zarówno do pełnionych przez budynek funkcji, jak i życia codziennego. Jest to znaczący krok w kierunku samowystarczalności energetycznej, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczną przyszłość.

Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w ponad 75-u krajach na całym świecie. W 2010 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 2,35 miliardów Euro.

źródło: Schüco