PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-02-15
Nowe ocieplane drzwi zewnętrzne ze stali firmy Hörmann
KSI Thermo i MZ Thermo dla budownictwa jednorodzinnego i obiektowego

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Wymagania stawianie stolarce budowlanej dotyczące jej parametrów cieplnych są coraz bardziej restrykcyjne. Jednak to przede wszystkim przyczyny ekonomiczne decydują o tym, że inwestorzy z roku na rok większą wagę przywiązują do dobrych właściwości izolacyjnych. Dlatego Hörmann oferuje teraz dwa rodzaje nowych drzwi zewnętrznych wyposażonych w przegrodę termiczną: KSI Thermo i MZ Thermo. To drzwi o bardzo dobrej termoizolacyjności, przeznaczone do garaży, budynków gospodarczych, piwnic i warsztatów.

Ciepło w pracowni i garażu

Znakomitą termoizolacyjność drzwi KSI Thermo i MZ Thermo zawdzięczają swojej budowie. Niski współczynnik przenikania ciepła tych drzwi (U = 1,2 W/m2K,  a w drzwiach MZ Thermo z przeszkleniem U=1,4 W/m2K) jest wynikiem konsekwentnego zastosowania  przegrody termicznej - zarówno w  płycie drzwiowej, jak i ościeżnicy. Skrzydło drzwiowe dodatkowo wypełnione jest pianką poliuretanową.


Więcej światła: nowe przeszklone drzwi MZ Thermo firmy Hörmann
mają bardzo dobre parametry izolacyjne i są odpowiednim zamknięciem
zewnętrznym na przykład do pracowni.

Drzwi KSI Thermo i MZ Thermo są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istotną rolę odgrywają dobre parametry izolacyjne. Świetnie na przykład nadają się do zamykania wyjścia na zewnątrz z pracowni urządzonej w piwnicy. Mogą być też stosowane jako drzwi boczne w garażach przylegających do domu, do których przenika ciepło z ogrzewanej części mieszkalnej.

KSI Thermo - ciepło i bezpiecznie

Inwestorom, dla których, oprócz wysokiej termoizolacyjności, ważne są jednocześnie skuteczne zabezpieczenia przed złodziejami Hörmann oferuje drzwi KSI Thermo z  wyposażeniem przeciwwłamaniowym. Trzpienie przeciwwyważeniowe i trwałe zawiasy rolkowe zapobiegają podważeniu drzwi. Po zamknięciu ich na klucz, dodatkowym zabezpieczeniem - oprócz rygla głównego - są rygle obrotowe i trzpienie w górnym i dolnym obszarze drzwi. W ten sposób KSI Thermo spełniają wymagania drugiej klasy odporności na włamanie według normy PN -ENV 1627. Oznacza to, że przez trzy minuty są w stanie stawić opór przeciętnemu włamywaczowi.


Do pomieszczeń szczególnie narażonych na włamanie:
w budownictwie komercyjnym KSI Thermo pełnią równocześnie
funkcję drzwi przeciwwłamaniowych i izolacyjnych drzwi zewnętrznych.

W rezultacie drzwi KSI Thermo idealnie nadają się jako przeciwwłamaniowe zamknięcie do ogrzewanych pomieszczeń: pracowni urządzonych w piwnicy, budynków gospodarczych itp. Mogą być też montowane w biurach wymagających dobrego zabezpieczenia czy w pomieszczeniach warsztatowych zakładów produkcyjnych.

MZ Thermo - więcej światła

Gdy obok dobrej izolacyjności termicznej w grę wchodzi konieczność doświetlenia wnętrza, najlepszym rozwiązaniem są drzwi MZ Thermo. Dostępne z opcjonalnym przeszkleniem,  zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie pożądany jest większy dostęp światła dziennego, na przykład w pracowni lub ogrzewanym garażu.

Co ważne, nawet drzwi MZ Thermo z dwuszynowym przeszkleniem mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła - 1,4 W/m2K.

Zarówno drzwi MZ Thermo, jak i KSI Thermo są dostępne w dwunastu kolorach i trzech rodzajach oklein. To umożliwia dopasosowanie ich do kolorystyki budynku lub elementów wystroju wnętrza.

Zdjęcie głowne:
Przeciwwłamaniowe i izolacyjne:
drzwi do piwnicy powinny zatrzymywać ciepłe powietrze wewnątrz domu oraz stanowić barierę dla włamywaczy. Te wymagania spełniają nowe ocieplane drzwi przeciwwłamaniowe KSI Thermo.

źródło: Hörmann