PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-03-15
Schüco na targach Fensterbau Frontale
Nadchodzi kolejna odsłona targów Fensterbau Frontale w Norymberdze, największego wydarzenia w branży okiennej na terenie Europy.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

W dniach 21-24 marca 2012 na stoisku 503 w hali 7 firma Schüco będzie prezentować pionierskie technologie wykańczania powierzchni profili PVC oraz nowości w zakresie energooszczędnej i pasywnej stolarki okienno-drzwiowej.

Firma Schüco, światowy lider w zakresie zrównoważonych powłok budynków, stale rozwija program Energy3 postulujący projektowanie niezależnych energetycznie budynków oszczędzających i generujących energię. W centrum strategii znajdują się ultraciepłe okna, drzwi oraz fasady, które wpływają na znaczne obniżenie zapotrzebowania budynku na energię. Ze względu na korzystną relację ceny do jakości technologia PVC jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem do domów energooszczędnych, dlatego firma Schüco przykłada szczególną wagę do jej konsekwentnego rozwijania. Tegoroczna prezentacja będzie przebiegać pod znakiem poszerzonej gamy rozwiązań w dziedzinie energooszczędnych profili i kształtowania wyglądu stolarki okiennej. Swoją premierę zaznaczą między innymi nowatorska technologia wykańczania powierzchni - Schüco AutomotiveFinish oraz ultraciepłe systemy Schüco ThermoPlus i Schüco ThermoSlide.

Zobacz cieplejsze i trwalsze okna z PVC!

Stoisko Schüco na tegorocznych targach Fensterbau Frontale zostanie w całości poświęcone technologii PVC, a w szczególności nowym możliwościom innowacyjnego kształtowania wyglądu stolarki okiennej i drzwiowej. Biorąc pod uwagę fakt, że powłoka wykańczająca powierzchnię nie tylko pozwala podnieść odporność profilu na uszkodzenia, lecz również umożliwia nadanie oknom i drzwiom indywidualnego charakteru, firma Schüco zadedykuje tegoroczną prezentację nowym metodom wykańczania powierzchni. Oparta na doświadczeniach zaczerpniętych z przemysłu samochodowego technologia Schüco AutomotiveFinish  zapewnia ponadstandardową trwałość powierzchni i otwiera nowe możliwości zastosowań stolarki z tworzywa sztucznego. Powłoka wykonana w tej technologii jest odporna na ścieranie, zarysowania i środki chemiczne, dlatego pokryta nią stolarka zachowa elegancki wygląd nawet w najbardziej wymagającym środowisku. Lśniący, metaliczny wygląd ram okiennych i drzwiowych to ukłon w stronę nowoczesnej architektury, bazującej na metalu i szkle.


Przekrój przez system Schüco ThermoPlus z innowacyjną powłoką AutomotiveFinish
Fot. Schüco

Kolejnym punktem targowej ekspozycji będzie najbogatszy wybór profili okiennych i drzwiowych z PVC, wzbogacony w tym roku o jeszcze cieplejsze i szczelniejsze systemy okienne i drzwiowe o głębokości zabudowy 82 mm. Odwiedzający będą mogli po raz pierwszy zobaczyć nowy system bazujący na aluminiowych wzmocnieniach - Schüco ThermoPlus. Umożliwia on produkcję okien o współczynniku przenikania ciepła ramy Uf = 0,79 W/m2K, swobodne łączenie okien i zwiększenie wymiarów skrzydła. Z kolei debiutancki system drzwi podnośno-przesuwnych Schüco ThermoSlide wyznacza całkiem nowe standardy stabilności i szczelności w swojej klasie. Innowacyjna technologia umożliwia realizację dużych drzwi przesuwnych o ciężkich skrzydłach do 400 kg z potrójnym szkleniem. Profil o zwiększonej głębokości zabudowy oraz płaski, termoizolowany próg pozwoliły na zwiększenie szczelności systemu i obniżenie wartości współczynnika przenikania ciepła Uf do poziomu 1,1 W/m2K.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego stoiska na targach Fensterbau Frontale i przekonania się na własne oczy, jak będzie wyglądać przyszłość technologii PVC według Schüco.

Zdjęcie główne:
Nowy system drzwi przesuwnych Schüco ThermoSlide
Fot. Schüco
Schüco - Zielona Technologia dla Błękitnej Planety

Oznacza to czystą energię z okien i systemów solarnych oraz wkład Schüco w ochronę środowiska dzięki zastosowaniu przyszłościowych powłok budynków. Dokładniej mówiąc, Energy3 to: oszczędzanie energii - pozyskiwanie energii - zarządzanie energią. Systemy okienne i fasady firmy Schüco o optymalnej izolacyjności cieplnej nie tylko oszczędzają energię, lecz również pozyskują ją dzięki wydajnym systemom solarnym. W rezultacie powstaje nadwyżka energii, którą można efektywnie wykorzystać dzięki inteligentnemu zarządzaniu. Umiejętne gospodarowanie energią odnosi się zarówno do pełnionych przez budynek funkcji, jak i życia codziennego. Jest to znaczący krok w kierunku samowystarczalności energetycznej, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczną przyszłość.

Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w ponad 75-u krajach na całym świecie. W 2010 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 2,35 miliardów Euro.

źródło: Schüco