PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-05-22
HT410 – najnowsze drzwi drewniano-aluminiowe Internorm
Internorm wprowadził do swojej oferty pasywne drzwi drewniano-aluminiowe HT 410, które wyróżniają się najnowocześniejszym designem.

IFTM Internorm
ul. Nad Wilanówką 9
02-993 Warszawa

tel. 22 842 82 99
fax 22 885 18 71
okna@internorm.com.pl
www.internorm.com.pl

» więcej o firmie

Wyjątkowy design

Inżynierom Internorm udało się stworzyć idealnie płaskie drzwi. Zawiasy zostały ukryte w skrzydle oraz ościeżnicy. W drzwiach montowane są klamki, które nie wystają poza ich płaszczyznę. Podobnie jest w przypadku rozet zamków. Wszystkie te elementy nie zakłócają wzoru drzwi.

- Drzwi HT410 wpisują się kształty najnowocześniejszego i surowego budownictwa. Stanowiąc jedną płaszczyznę podkreślają  architekturę budynku. Aluminium na zewnątrz akcentuje ich surowość, ale drewno od wewnątrz na zasadzie modnego kontrastu nadaje im ciepła - mówi Karol Niespodziewański z IFTM Internorm.

Bariera dla ucieczki ciepła

Konstrukcja drzwi to odporne na warunki atmosferyczne aluminium od strony zewnętrznej, pianka termoizolacyjna oraz drewno od wewnętrznej strony drzwi. W efekcie udało się osiągnąć niezwykle ciepłe drzwi o współczynniku przenikalności  Ud=0,75 W/m2K. Takie drzwi mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w budynkach energooszczędnych ale i pasywnych.

Bezpieczeństwo w standardzie

Konstrukcja okuć i zastosowanie ukrytych zawiasów sprawia, że drzwi HT 410 posiadają klasę odporności na włamanie RC2 (dawna WK2). Drzwi posiadają specjalne system ryglowania. Internorm proponuje także wspólną propozycje łączącą w jednym elemencie zaawansowaną technologię lidera rozwiązań biometrycznych firmy Ekey oraz sprawdzoną jakość Internorm. Zintegrowany z drzwiami czytnik linii papilarnych, dyskretnie umieszczony w samym skrzydle drzwi, sprawia, że klucze stają się zbędne.

 

źródło: Internorm