PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-10-04
Nowość! Panoramiczne drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI
Nowy system Schüco ASS 77 PD.HI został zaprojektowany z myślą o energooszczędnej, wypełnionej światłem architekturze.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Firma Schüco wprowadziła do swojej oferty nowy system drzwi przesuwnych ASS 77 PD.HI przeznaczony do nowoczesnej, energooszczędnej architektury. Rozwiązanie oferuje doskonałą izolacyjność termiczną i niespotykaną dotąd maksymalną przezierność. Imponujący, panoramiczny efekt to zasługa autorskich rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak ekstremalnie wąskie profile w miejscu łączenia poszczególnych sekcji i ukryta rama zewnętrzna.

Budowa systemu opiera się na pionierskich rozwiązaniach technicznych, które wpływają zarazem na poprawę parametrów statycznych i termoizolacyjnych oraz modernistyczną estetykę stolarki. Niesamowity, panoramiczny design i szeroki widok uzyskano dzięki bardzo małej szerokości styku skrzydeł wynoszącej zaledwie 30 mm. Zewnętrzne ościeżnice zostały ukryte z trzech stron, dzięki czemu drzwi dają wrażenie jednolitej, szklanej ściany. Pomimo niezwykle delikatnego wyglądu, system Schüco ASS 77 PD.HI pozwala na realizację wysokich i szerokich przeszkleń przesuwnych o doskonałych parametrach, nawet Uw=1,0 W/m2K.


Drzwi w systemie Schüco ASS 77 PD.HI z efektem panoramicznym
Fot. Schüco

Szerokie możliwości kreacji

Aluminiowe drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI zwracają uwagę imponującą powierzchnią szyby, wstawionej w ekstremalnie wąskie profile skrzydeł. Ukrycie ościeżnic w sekcjach montowanych bezpośrednio w ścianie budynku pozwoliło uzyskać niczym niezakłócony widok na zewnątrz. W stabilny, bazowy profil skrzydła o głębokości zaledwie 77 mm mogą być wstawiane ciepłe i antywłamaniowe pakiety szybowe o grubości nawet do 60 mm. Dzięki temu system nie tylko gwarantuje maksymalny dostęp światła dziennego, lecz również pozwala na zużytkowanie pasywnych uzysków energii słonecznej przy odpowiednim rodzaju szklenia. W systemie Schüco ASS 77 PD.HI można projektować sięgające od podłogi do sufitu skrzydła przesuwne o maksymalnej wysokości nawet do 3500 mm i bardzo szerokie przejścia o maksymalnej szerokości do 3200 mm. Duże skrzydła są płynnie przesuwane po prowadnicach umieszczanych na poziomie wylewki. Rozwiązanie niskiego, termoizolowanego progu gwarantuje bezpieczne użytkowanie i oszczędność energii.


Słupek o minimalnej szerokości 30 mm w drzwiach Schüco ASS 77 PD.HI – widok od wewnątrz
Fot. Schüco

Doskonały design w każdym szczególe

Harmonijna estetyka systemu Schüco ASS 77 PD.HI wynika również z eliminacji wszelkich uchwytów oraz ukrycia mechanizmów ryglujących i sterujących drzwiami wewnątrz profilu. Niewidoczny gołym okiem napęd szybko i bezgłośnie przesuwa bardzo duże skrzydła o wadze nawet do 500 kg. Bezklamkowa obsługa odbywa się za pomocą przycisków dotykowych na zewnętrznym panelu sterowania. Na życzenie rama skrzydła może zostać estetycznie zintegrowana z czytnikiem linii papilarnych Schüco FingerPrint, pozwalającym na otwarcie zaryglowanych drzwi tylko autoryzowanej grupie użytkowników. Innowacyjność i oryginalna estetyka rozwiązania panoramicznych drzwi przesuwnych z serii Schüco ASS 77 PD zostały nagrodzone dwoma najbardziej prestiżowymi nagrodami przyznawanymi przez międzynarodowe jury - iF product design award 2012 oraz reddot design award 2012.

Zdjęcie główne:
Płaski próg z innowacyjnym rozwiązaniem prowadnic w systemie Schüco ASS 77 PD.HI – widok od zewnątrz
Fot. Schüco
Schüco - Zielona Technologia dla Błękitnej Planety

Oznacza to czystą energię z okien i systemów solarnych oraz wkład Schüco w ochronę środowiska dzięki zastosowaniu przyszłościowych powłok budynków. Dokładniej mówiąc, Energy3 to: oszczędzanie energii - pozyskiwanie energii - zarządzanie energią. Systemy okienne i fasady firmy Schüco o optymalnej izolacyjności cieplnej nie tylko oszczędzają energię, lecz również pozyskują ją dzięki wydajnym systemom solarnym. W rezultacie powstaje nadwyżka energii, którą można efektywnie wykorzystać dzięki inteligentnemu zarządzaniu. Umiejętne gospodarowanie energią odnosi się zarówno do pełnionych przez budynek funkcji, jak i życia codziennego. Jest to znaczący krok w kierunku samowystarczalności energetycznej, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczną przyszłość.

Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w ponad 75-u krajach na całym świecie. W 2010 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 2,35 miliardów Euro.

źródło: Schüco