PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-10-22
Klucz, którego nigdy nie zgubisz
Nowoczesny zamek biometrycznym Yale, YDM 4109 umożliwia dostęp do wnętrza poprzez weryfikację odcisku palca użytkowników lub za pomocą numeru PIN

ASSA ABLOY Poland Sp. z o.o.
ul. Jana Olbrachta 94
01-102 Warszawa

tel. 22 751 53 54
fax 22 751 53 56
biuro@assaabloy.com.pl
www.assaabloy.com.pl

» więcej o firmie

Technologia idzie naprzód, oferując nam kolejne innowacyjne urządzenia ułatwiające życie. Postęp nie ominął i systemów kontroli dostępu.  Zwykły zamek zbudowany w oparciu o wkładkę z kluczem odchodzi do lamusa. Przyszłość stoi pod znakiem zamków biometrycznych. YDM 4109 to propozycja takiego rozwiązania marki Yale.

Biometryczny czyli jaki?

Zamek biometryczny to zamek, który jest uruchamiany na podstawie pomiaru cech fizycznych użytkownika. Może to się odbywać na podstawie weryfikacji np. tęczówki oka, układu naczyń krwionośnych palców czy kształtu twarzy. Najpopularniejsze są jednak urządzenia umożliwiające dostęp do wnętrza poprzez czytnik linii papilarnych. Zamki tego typu skanują laserowo odcisk palca użytkownika i porównują go do wzorców zgromadzonych w bazie. W razie zgodności - otwierają drzwi za pomocą impulsu elektronicznego wysyłanego przez urządzenie.


YDM 4109 od Yale

Model YDM 4109 to zamek biometryczny marki Yale, jednej z najstarszych międzynarodowych marek w branży zabezpieczeń. Urządzenie jest wyposażone w czytnik linii papilarnych, dodatkowo posiada możliwość otwierania drzwi za pomocą numeru PIN. Użytkownicy mogą wprowadzić 20 wzorów odcisków palców do bazy urządzenia. Istnieje bardzo łatwa możliwość pozbycia się pojedynczego użytkownika z systemu. Można więc wprowadzić np. kod pracownika firmy remontowej na czas remontu i usunąć - zaraz po zakończeniu prac.

Dla większego bezpieczeństwa użytkowników, model YDM 4109 wyposażono w funkcje alarmowe. W razie prób zniszczenia zamka lub drzwi, uruchamia się alarm o natężeniu 80 dB. Urządzenie reaguje podobnie, gdy czujnik wykryje wewnątrz pomieszczenia temperaturę ponad 60 st. Celsjusza, co mogłoby świadczyć o pożarze.

Produkt doskonale nadaje się do zabezpieczania wejść w mieszkaniach, jak i małych biurach. Można go montować na drzwiach stalowych lub drewnianych o szerokości od 40 do 88 mm.

YDM 4109 dostępny jest w kolorze czarnym. Wymiary urządzenia wynoszą: 28,5 mm x 68,6 mm x 320,7 mm.

Cena(brutto): 2200 zł

źródło: Assa Abloy