PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-11-07
Jakość za rozsądną cenę
Innowacyjna technologia wprowadzona przez firmę INVADO umożliwia okleinowanie drzwi bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi.

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

tel. 34 351 05 40
fax 34 353 56 02
biuro@invado.pl
www.invado.pl

» więcej o firmie

Drzwi okleinowane już dawno przestały być produktem drugiej kategorii. Są znakomitym wyborem dla wszystkich, którzy troskę o środowisko chcą połączyć z  designem i jakością w dobrej cenie

Innowacyjna technologia wprowadzona przez firmę INVADO umożliwia okleinowanie drzwi bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi. Warto jednak pamiętać, że dla solidności drzwi istotne jest nie tylko to, co na zewnątrz, ale również sposób konstrukcji skrzydła.

MDF, HDF - co znaczą te skróty?

Płyty MDF i HDF, które przy produkcji drzwi są materiałem alternatywnym dla drewna, powstają w procesie łączenia włókien drzewnych w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. HDF to wysoce zagęszczone płyty, MDF- średnio gęste. Gęstość przekłada się na twardość, a tym samym na zastosowanie danego materiału - wyjaśnia Adam Hucz z firmy INVADO. - Do produkcji drzwi używamy zarówno drewna, jak i płyt MDF, HDF. Każdy z tych materiałów ma różne właściwości i dlatego spełnia różne funkcje. Ramy wykonujemy z drewna albo płyt MDF, podczas gdy HDF to dobry surowiec oklejający - wytrzymały, o powierzchni, którą łatwo można wykończyć okleiną lub fornirem - dodaje A.Hucz. Przykładem mogą być drzwi DOMINO, których ramę stanowi drewno obłożone obustronnie płytą HDF, natomiast ich wypełnienie wykonano z płyty MDF. Całość oklejona jest dodatkowo fornirem, czyli naturalną okleiną składającą się z cienkich płatów drewna.

Solidne i eleganckie

Płyty pilśniowe nowej generacji wyróżniają się bardzo drobną powierzchnią. Dzięki temu można je bezpośrednio lakierować oraz wykańczać różnego typu okładzinami. Płyty MDF dzięki jednolitej gęstości i składzie, stanowią doskonały materiał do obróbki maszynowej. Ich solidność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne są efektem „suchego" procesu produkcji. Jednolita budowa wyklucza tworzenie się strukturalnych niedoskonałości: pęknięć, zarysowań, sęków. Dlatego płyty stanowią bardzo dobrą alternatywę dla naturalnego drewna, zwłaszcza, że dzięki nowoczesnym technologiom, do złudzenia to drewno imitują.

Co jest w środku?

Wnętrze skrzydła zależy już od rodzaju i przeznaczenia drzwi. W zależności od potrzeby można zastosować wypełnienie wzmacniające ich konstrukcję w formie płyty pełnej lub otworowej. Popularnym wkładem jest również tzw. „plaster miodu". Rodzaj zastosowanego wypełnienia wpływa znacząco na ciężar drzwi. Dodatkowo każde z nich odznacza się odmiennym poziomem możliwości tłumienia hałasu, przy czym najlepsza w tym zakresie jest płyta pełna.

Wybór drzwi to zwykle decyzja na lata, dlatego warto przeanalizować wszystkie dane i wybrać produkt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i preferencji estetycznych. Wysokiej jakości drzwi okleinowane z pewnością są w stanie spełnić nasze oczekiwania co do wyglądu i trwałości. Więcej informacji na temat innowacyjnej technologii INVADO znajdziesz na www.invado.pl




INVADO Sp z. o.o. to jeden z najprężniej rozwijających się producentów stolarki drzwiowej w Polsce i wiodący dostawca komponentów dla przemysłu meblarskiego. Swoją pozycję rynkową buduje w oparciu o dwudziestoletnie doświadczenie oraz nieustanne inwestycje w technologię, ludzi i doskonalenie jakości. Istotnym elementem strategii rozwojowej firmy jest ochrona przyrody i respektowanie praw lokalnych społeczności. Gwarantuje to otrzymany przez firmę w 2007 roku międzynarodowy certyfikat Forest Stewardship Council, który potwierdza, że INVADO w swojej działalności racjonalnie korzysta z zasobów leśnych.

źródło: Invado