PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-12-14
Abloy Protec Cliq - zarządzaj systemem zabezpieczeń za pomocą laptopa
Prawdziwą innowacją rozwiązania Assa Abloy jest możliwość zdalnego zarządzania systemem zabezpieczeń.

ASSA ABLOY Poland Sp. z o.o.
ul. Jana Olbrachta 94
01-102 Warszawa

tel. 22 751 53 54
fax 22 751 53 56
biuro@assaabloy.com.pl
www.assaabloy.com.pl

» więcej o firmie

Integracja najwyższej jakości rozwiązań mechanicznych z zaawansowaną elektroniką - to innowacyjne połączenie gwarantuje funkcjonalność, elastyczność i podwójne bezpieczeństwo Abloy Protec Cliq. Zdalnie programowany system zamknięć od Assa Abloy znajduje szereg zastosowań w obiektach wymagających specjalnego poziomu bezpieczeństwa, a także tych funkcjonujących w trudnych warunkach atmosferycznych.  

Bezpieczeństwo dostosowane do potrzeb

Budynki użyteczności publicznej, obiekty wojskowe, branży wodociągowej, energetycznej czy przemysłowej - wszystkie te obszary wymagają specjalnych systemów zabezpieczeń o najwyższych standardach bezpieczeństwa. Systemy te muszą być również należycie zaprojektowane i przystosowane do poszczególnych budynków, gdyż inna jest specyfika i faktyczne potrzeby w zarządzaniu każdym z nich.

Abloy Protec Cliq powstał z połączenia technologii Cliq i mechanicznego systemu Abloy Protec. Dzięki temu system składa się ze spełniających najbardziej rygorystyczne wymogi, tradycyjnych elementów mechanicznych jak klucze, wkładki, kłódki, które dodatkowo wyposażone są w zaawansowane rozwiązania elektroniczne. Technologia Cliq pozwala na programowanie systemu, czyli m.in. zarządzanie prawami dostępu poszczególnych użytkowników. Administrator może np. tworzyć grupy użytkowników o różnych uprawnieniach mechanicznych i elektronicznych, a także budować strefy, do których dostęp mają jedynie pojedyncze osoby. Abloy Protec Cliq pozwala również na stworzenie tzw. czarnej listy, za pomocą której korygowane są ustawienia grupowe dla pojedynczych użytkowników. Istnieje prosty sposób na zmianę, nadanie lub odebranie, praw poszczególnych kluczy. W razie zaginięcia klucza, nie musimy wymieniać wkładki czy przeprogramowywać systemu. W szybki i łatwy sposób możemy zmienić uprawnienia nadane zgubionemu elementowi.


Elementy mechaniczne doskonale sprawdzają się
w trudnych warunkach atmosferycznych, fot. Assa Abloy

Z perspektywy zarządcy obiektu czy właściciela firmy bardzo istotna jest także możliwość kontroli. W klucze i cylindry wchodzące w skład systemu wbudowane są dzienniki zdarzeń. Użycie każdego klucza użytkownika powoduje zapis daty, godziny i ID wkładki w pamięci klucza. Tym sposobem istnieje możliwość śledzenia, który użytkownik, w jakim czasie używał klucza do otwierania poszczególnych zamków. Możemy zweryfikować również takie informacje odnośnie konkretnego cylindra.

W systemie Abloy Protec Cliq baterie zasilające umieszczone są jedynie w kluczach, nie ma potrzeby zasilania wkładek. Dzięki temu, rozwiązanie nie wymaga kłopotliwego okablowania. Dodatkowo, bateria w kluczu daje możliwość zaprogramowania funkcji czasowej. Elektroniczne klucze mogą być ustawione jako aktywne na pewien okres czasu, uzależniony np. od harmonogramu pracy danego pracownika.

Zdalne zarządzanie

Prawdziwą innowacją rozwiązania Assa Abloy jest możliwość zdalnego zarządzania systemem zabezpieczeń. Właściciel firmy czy administrator obiektu może kierować całym systemem za pomocą komputera podłączonego do sieci. Przykładowo może wydać klucze poszczególnym pracownikom pracującym w terenie i uaktywnić je w ustalonym czasie - zdalnie, ze swojego biura. W podobny sposób można zmieniać prawa nadane poszczególnym kluczom. Daje to możliwość prostego zarządzania szerokim obszarem, w tym jednoczesnej kontroli kilku budynków znacznie oddalonych od siebie.

Bardzo istotna jest także odporność elementów mechanicznych wchodzących w skład systemu. Kłódki Assa Abloy są odporne na korozję, dlatego system doskonale sprawdza się pracy w ciężkich warunkach atmosferycznych.

źródło: Assa Abloy