PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-02-08
DRUTEX nagrodzony przez ITB
Firma została nagrodzona Certyfikatem Zgodności na drzwi przeciwpożarowe z kształtowników aluminiowych z przekładką termiczną systemu ALUPROF MB-78EI.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

DRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie, poinformował, że firma została nagrodzona Certyfikatem Zgodności na drzwi przeciwpożarowe z kształtowników aluminiowych z przekładką termiczną systemu ALUPROF MB-78EI. Wyróżnienie zostało przyznane  przez najważniejszą i najbardziej uznaną instytucję certyfikującą w Polsce, a mianowicie Instytut Techniki Budowlanej .

Drzwi przeciwpożarowe systemu ALUPROF MB-78EI z kształtowników aluminiowych z przekładką termiczną wyposażone są jako drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, rozwierane, jedno-  i dwuskrzydłowe w przeszklenie lub wypełnienie nieprzezierne i przeznaczone są do stosowania jako zamknięcia otworów w ścianach wewnętrznych i zewnętrznych obiektów budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.

Drzwi przeciwpożarowe w systemie MB-78EI charakteryzują się zarówno szczelnością, jak i izolacyjnością ogniową. Spełniają one wymagania stale zaostrzanych norm polskich jak i europejskich w zakresie konstrukcji wydzielających w budynku objętym pożarem strefy bezpiecznej ewakuacji ludzi i mienia.

System ścianek przeciwpożarowych MB-78EI służy do wykonywania wewnętrznych lub zewnętrznych przegród przeciwpożarowych z drzwiami jedno i dwuskrzydłowymi o klasie odporności ogniowej EI15, EI30, EI45 lub EI60.

Konstrukcja systemu MB-78EI oparta jest o profile aluminiowe z przekładką termiczną. Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 78mm. Profile charakteryzują się niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu m.in. specjalnych profilowanych przekładek termicznych o szerokości 34mm. System umożliwia zaszklenie wszystkich typowych szyb ognioodpornych odpowiednich klas (grubość wypełnień od 13 do 49 mm). W jego ramach można też uzyskać konstrukcje dymoszczelne w kilku wariantach wykonania.

„Wyróżnienie przyznane przez Instytut Techniki Budowlanej stanowi wyraz ogromnego uznania dla pracy i zaangażowania całego naszego zespołu na rzecz doskonalenia produktów. Certyfikat Zgodności  potwierdza, że oferowane przez nas drzwi przeciwpożarowe MB-78EI spełniają swoje funkcje i odpowiadają rygorystycznym wymaganiom polskich norm w zakresie konstrukcji aluminiowych. Mimo że naszą domeną jest produkcja stolarki PVC nie zwalniamy tempa w zakresie rozwoju technologicznego również w odniesieniu do okien i drzwi aluminiowych. Po raz kolejny udowadniamy, że nasze doświadczenie i wiedza pozwalają nam tworzyć produkty wysokiej jakości doceniane przez najbardziej renomowane polskie instytucje certyfikujące."- powiedział Bogdan Gierszewski, Dyrektor ds. Produkcji DRUTEX S.A.

Należy podkreślić, że z Instytut Techniki Budowlanej przy udziale DRUTEX-u opracował również instrukcję montażu stolarki okienno-drzwiowej, która określa wytyczne prawidłowego montowania okien i drzwi.

Wręczenie certyfikatów  odbyło się na konferencji pt, ,,Instytut Techniki Budowlanej dla bezpieczeństwa pożarowego",  jaka odbyła się podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2013. 

 DRUTEX S.A. (www.drutex.eu) jest jednym z największych producentów stolarki okienno- drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Dalekim Wschodzie. W ciągu kilkunastu lat istnienia Spółka osiągnęła pozycję wiodącego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 130 nowoczesnych samochodów. W 2010 roku firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 325 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła 50%. W swojej ofercie DRUTEX posiada oprócz produktów z PVC, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety. Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak:, Laur Klienta, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Zielona Marka, Medal Europejski, Top Builder 2011, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy klientów.

źródło: Drutex