PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-03-21
Przestrzeń bez granic - drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide
Drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide pozwalają zrealizować niemal każdy pomysł na aranżację przestrzeni.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Zamknięte bryły domów jednorodzinnych powoli odchodzą w przeszłość. Obecnie stawia się na szerokie otwarcie pomieszczeń na przestrzeń zewnętrzną i znoszenie wszelkich podziałów. Dlatego tak modne stają się wielkowymiarowe drzwi przesuwne, które można otworzyć zaledwie jednym ruchem ręki.

Nowoczesne technologie PVC pozwalają na produkcję szerokich i wysokich skrzydeł przesuwnych, które powiększają optycznie wnętrza i wypełniają je światłem dziennym, nawet w pochmurne dni. Wielkoformatowe przeszklenia mogą się jednak kojarzyć z utrudnioną obsługą, spowodowaną dużym ciężarem skrzydła. Dzięki drzwiom przesuwnym Schüco ThermoSlide optyczne powiększenie przestrzeni do wypoczynku czy pracy staje się kwestią kilku prostych ruchów. Smukła budowa profilu, nowoczesne uszczelki ślizgowe, poręczne dźwignie oraz płaski próg sprawiają, że drzwi unoszą się do góry i bezgłośnie przesuwają się na bok usuwając wszelkie bariery pomiędzy wnętrzem budynku a ogrodem. Drzwi ThermoSlide posiadają ponadto rekordowo niski współczynnik przenikalności cieplnej, co oznacza wysoki komfort cieplny w pomieszczeniach mieszkalnych, mniejsze zużycie cennej energii oraz obniżone koszty eksploatacji. Zasady te obowiązują zarówno w okresie zimowym, jak i latem, kiedy ciepło pozostaje na zewnątrz, a ewentualny system klimatyzacji zużywa mniej energii.


Wnętrze z drzwiami podnośno-przesuwnymi Schüco ThermoSlide
Fot. Schüco

Wolność pod każdym względem

Drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide pozwalają zrealizować niemal każdy pomysł na aranżację przestrzeni. W przeciwieństwie do konwencjonalnych, otwieranych skrzydeł drzwiowych czy okiennych, zapewniają oszczędność miejsca w pozycji otwartej. Natomiast w pozycji zamkniętej dają szeroki widok, niemal nieograniczony podziałami. Ogród zimowy płynnie przechodzi w otwartą przestrzeń, a balkon czy taras stają się harmonijnym przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej. Otwieranie odbywa się za pomocą poręcznej dźwigni często nazywanej klamką. Lekko i bezgłośnie działający system przesuwny wyposażony w nowoczesne uszczelki ślizgowe pozwala na bezproblemową obsługę ciężkich skrzydeł o wadze nawet 400 kg. Głęboko zabudowana rama drzwi o wysokości do 2800 mm i szerokości do 6500 mm zapewnia doskonałą stabilność konstrukcji. Płaski próg gwarantuje bezpieczne przechodzenie, bez ryzyka przypadkowego potknięcia. W ten sposób powstaje imponujące przeszklenie sięgające od podłogi do sufitu. Drzwi mogą być przy tym dowolnie kształtowane pod względem estetycznym. Niemal nieskończone możliwości aranżacji wyglądu stolarki daje szeroki dobór trwałych oklein drewnopodobnych i powłok o wyglądzie metalicznym z serii AutomotiveFinish. Ponadto istnieje opcja indywidualnego doboru kolorystyki zewnętrznej i wewnętrznej ramy.

Komfort oszczędzania

Stosowanie energooszczędnej stolarki to w kontekście stale wzrastających cen energii nie tylko działanie proekologiczne, lecz również doskonały sposób na znaczące zmniejszenie kosztów m.in. ogrzewania domu. Ultraciepły system Schüco ThermoSlide został przemyślany w każdym szczególe. Dzięki zastosowaniu wielokomorowych profili z PVC-U i dwukomorowych szyb o współczynniku Ug=0,6 W/m2K, drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide osiągają współczynnik przenikania ciepła na poziomie pasywnym Uw≤0.8 W/m2K! Stolarka o tak doskonałej termoizolacyjności pozwala uniknąć zjawiska promieniowania chłodu od przeszkleń i profili, a niski, wielokomorowy próg aluminiowy z trzema przekładkami termoizolacyjnymi skutecznie zapobiega infiltracji chłodu i zjawisku wyziębiania podłogi. Długoletnią gwarancję jakości i funkcjonalności drzwi zapewniają solidne, stalowe wzmocnienia w skrzydle i masywnej ramie. Dzięki zastosowaniu sprawdzonego systemu okuć i profili drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide zapewniają także poczucie bezpieczeństwa. Drzwi mogą być wykonywane również w wersji zamykanej na klucz, z opcją otwierania i zamykania od strony pomieszczenia lub z obu stron.

Zdjęcie główne:
Przekrój przez drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide
Fot. Schüco

źródło: Schüco