PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-05-08
Czy drzwi z aluminium mogą być energooszczędne?
Aluminium to jeden najchętniej wykorzystywanych współcześnie przez architektów materiałów. Jest lekki a jednocześnie stosunkowo sztywny.

IFTM Group Sp. z o.o.
ul. Wołoska 9A
02-583 Warszawa

tel. 801 88 99 87
okna@internorm.com.pl
www.internorm.com.pl

» więcej o firmie

Aluminium to jeden najchętniej wykorzystywanych współcześnie przez architektów materiałów. Jest lekki a jednocześnie stosunkowo sztywny. Do tego może się poszczycić względnie wysoką odpornością na korozję i możliwością powtórnego przetworzenia. Z drugiej strony uchodzi za materiał o niezbyt dobrych właściwościach termoizolacyjnych, a więc nadający się raczej do biurowców czy fabryk niż domów mieszkalnych. Czy możliwe jest zastosowanie stolarki aluminiowej w domach energooszczędnych?

Energooszczędność

Najnowsze wcielenie aluminiowych drzwi wejściowych od Internorm, model AT410 udowadnia, że wizja taka jest całkiem realna. „Drzwi powstały w wyniku naturalnej ewolucji naszego zeszłorocznego modelu AT400 i są jak do tej pory naszym szczytowym osiągnięciem w zakresie parametrów termicznych osiąganych przez drzwi aluminiowe" - opowiada Karol Niespodziewański, Dyrektor marketingu firmy IFTM Internorm, specjalizującej się w produkcji komponentów do domów energooszczędnych i pasywnych. Izolacyjność termiczna AT410 faktycznie robi wrażenie. Konstrukcja 3-komorowego profilu ościeżnicy z 30 milimetrowymi przekładkami z poliamidu i rdzeniem z pianki termoizolacyjnej w połączeniu z 3-komorowym izolowanym termicznie progiem pozwala temu modelowi na osiągnięcie izolacyjności cieplnej na poziomie UD=0,78 W/m2K.


Bezpieczeństwo

Tak wysokie parametry pozwalają zastosować AT410 nawet w najbardziej wymagających pod względem technicznym domach pasywnych (izolacyjność cieplna dla całych drzwi potwierdzona jest certyfikatem Instytutu Technicznego w Grazu). Zastosowanie aluminium w połączeniu z 5-ryglowym zamkiem sprawia, że konstrukcja charakteryzuje się wyjątkowo dużą sztywnością i stabilnością mechaniczną, dzięki czemu opcjonalnie drzwi dostępne są w najwyższej klasie bezpieczeństwa RC2.

Design

Przede wszystkim jednak aluminiowa konstrukcja pozwoliła popuścić wodze fantazji projektantom. Łatwy w kształtowaniu materiał sprawił, że AT410 ma całkowicie zlicowaną stylistykę uzupełnioną o w pełni ukryte zawiasy i wpuszczane pochwyty, co doskonale wpisuje ten model w utrzymujący się wśród architektów trend na minimalizm. „AT410 dostępne są we wszystkich kolorach z naszej palety. Dzięki dużej liczbie możliwych kombinacji kolorystycznych i szerokiej gamie pochwytów do wyboru każdy może stworzyć drzwi idealnie dopasowane do swoich potrzeb" - podsumowuje Niespodziewański.

Więcej informacji na:
www.okna-pasywne.pl
www.drzwi-pasywne.pl

źródło: Internorm