PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-06-11
Energooszczędna wizytówka domu – drzwi Schüco ADS 90.SI+
Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim solidne, bezpieczne i atrakcyjne pod względem estetycznym.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

W domu energooszczędnym muszą dodatkowo spełniać bardzo wysokie kryteria energooszczędności. Najszerszych możliwości pod tymi wszystkimi względami dostarczają aluminiowe drzwi panelowe z serii ADS 90.SI+.

Drzwi wejściowe w nowoczesnym budownictwie pełnią nie tylko funkcje bezpieczeństwa czy indywidualnej wizytówki mieszkańców domu. W energooszczędnych budynkach powinny dodatkowo chronić przed stratami ciepła i oferować komfortowe rozwiązania obsługi. Aluminiowy system drzwiowy Schüco ADS 90.SI+ dostarcza najbogatszych możliwości, jeśli chodzi o wzornictwo, ochronę antywłamaniową, termoizolacyjność czy funkcje zautomatyzowanego dostępu. Trwałe drzwi panelowe o atrakcyjnej powierzchni staną się elegancką wizytówką nowoczesnych domów. Bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła ramy Uf≥1,0 W/m2K sprawia, że mogą być stosowane w domach energooszczędnych, uzyskując współczynnik przenikania ciepła dla całych drzwi na poziomie Ud≤1,0 W/m2K.


Poglądowy przekrój przez drzwi Schüco z wypełnieniem jednostronnie nakładanym
Fot. Schüco

Mocne wejście

Solidność wykonania i reprezentacyjny wygląd to podstawowe kryteria, jakimi kierujemy się przy wyborze drzwi wejściowych. Aluminiowe drzwi Schüco ADS 90.SI+ są wyjątkowo stabilne, nie ulegają odkształceniom, nawet w warunkach dużego obciążenia mechanicznego, a także są niezwykle odporne na oddziaływania klimatyczne i pogodowe (wysoka klasa wodoszczelności i obciążenia wiatrem). Na pierwszy rzut oka przykuwają uwagę eleganckim wyglądem, uzyskanym dzięki zastosowaniu jedno- lub dwustronnych, termoizolowanych wypełnień pokrywających ramę skrzydła. Taki zabieg pozwala optycznie powiększyć powierzchnię skrzydła, a drzwi robią wrażenie szerszych, wyższych i bardziej eleganckich, co jest istotne zwłaszcza w przypadku wąskich i niskich wejść. Efekt ten dodatkowo potęguje precyzyjne zlicowanie skrzydła z ościeżnicą. Stabilna konstrukcja skrzydła ADS 90.SI+ pozwala na wykonywanie skrzydeł o szerokości do 1250 mm i wysokości do 2500 mm. Ponadto drzwi występują również w wersji dwuskrzydłowej, która umożliwia tworzenie bardzo szerokich przejść. Jednolita, aluminiowa powierzchnia skrzydła nadaje stolarce z tej serii harmonijną i nowoczesną estetykę. Kolorystykę i fakturę drzwi można przy tym swobodnie kształtować, dzięki powierzchniom anodowanym i metalicznym, szerokiej palecie kolorów RAL czy wyczuwalnym w dotyku efektom strukturalnym. W sytuacji, gdy chcemy wpuścić więcej światła do wnętrza, można ponadto wybrać model z widoczną ramą i przeszkleniem.


Poglądowy przekrój przez drzwi Schüco z wypełnieniem obustronnie nakładanym
Fot. Schüco

Energooszczędnie i bezpiecznie

Drzwi muszą chronić wnętrze przed niepożądanymi gośćmi i warunkami atmosferycznymi. W stolarce Schüco ADS 90.SI+ udało się umiejętnie połączyć najwyższą ochronę cieplną i odporność antywłamaniową. Trzy komory powietrzne umieszczone w profilu ościeżnicy tworzą skuteczną barierę dla przenikania temperatur. Zimą ciepłe powietrze pozostaje wewnątrz budynku, a latem w holu panuje przyjemny chłód. Dzięki zastosowaniu dodatkowych przekładek termoizolacyjnych w środkowej komorze powietrznej i obustronnie nakładanych wypełnień, drzwi uzyskują współczynnik przenikania ciepła w standardzie domów niskoenergetycznych. Niski, termoizolowany próg szczelnie przylega do podłogi, skutecznie zapobiegając infiltracji chłodnego powietrza i wilgoci, nawet w warunkach silnego wiatru i zacinającego deszczu. Starannie przemyślane systemy okuć gwarantują najwyższą ochronę antywłamaniową, nawet do klasy WK3 włącznie. Drzwi można zaopatrzyć w zamek jedno-, trzy- lub pięciopunktowy. Bezpieczna wkładka cylindryczna jest odporna na wszelkie próby manipulacji, wyrwania, nawiercenia lub uszkodzenia mechanicznego. Dla ułatwienia obsługi, wkładkę można połączyć z zamkiem na uniwersalny klucz, otwierający drzwi do garażu czy piwnicy. Perfekcję wykonania w każdym szczególe zapewniają niewidoczne zawiasy, wąskie zawiasy rolkowe i szeroki dobór designerskich klamek. W zależności od indywidualnych potrzeb, w ościeżnicę można estetycznie wmontować czytnik linii papilarnych Schüco Fingerprint lub kamerę. Wraz z panelem dostępu Schüco oraz funkcją zdalnego zamykania i otwierania, tworzą inteligentny system kontroli dostępu.


Pięciopunktowy zamek Schüco SafeMatic
Fot. Schüco

Zdjęcie główne:
Aluminiowe drzwi Schüco ADS 90.SI+ z nakładanym wypełnieniem
Fot. Schüco

źródło: Schüco