PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-07-09
Technologia AperioTM
Najwyższy poziom zabezpieczeń bez okablowania: gama urządzeń AperioTM została poszerzona o elektroniczny zamek z czytnikiem kart zbliżeniowych.

ASSA ABLOY Poland Sp. z o.o.
ul. Jana Olbrachta 94
01-102 Warszawa

tel. 22 751 53 54
fax 22 751 53 56
biuro@assaabloy.com.pl
www.assaabloy.com.pl

» więcej o firmie
Gama urządzeń technologii AperioTM od grupy ASSA ABLOY została poszerzona o pierwszy na świecie bezprzewodowy zamek elektroniczny do drzwi o podwyższonych standardach bezpieczeństwa. Zamek L100 gwarantuje wysoki stopień zabezpieczeń mechanicznych oraz przesyła informacje dotyczące stanu drzwi drogą radiową do systemu kontroli dostępu.

Zamek umożliwia łatwą integrację drzwi o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa z systemem kontroli dostępu. Nadawanie oraz aktualizacje uprawnień użytkowników odbywają się z poziomu jednego systemu w czasie rzeczywistym. Zamek przesyła informacje na temat stanu drzwi (otwarte/zamknięte) oraz stanu rygla (drzwi zaryglowane/drzwi odryglowane). Zabezpieczenie antywłamaniowe oraz odporność na wysokie i niskie temperatury (aż do -65 °C) sprawiają, że zamek AperioTM może być stosowany w drzwiach zewnętrznych. Dodatkowym atutem jest stopień ochrony IP55.

Niezależnie od typu systemu kontroli dostępu, technologia AperioTM rozszerzona o platformę zamków elektronicznych umożliwia bezprzewodową integrację drzwi bez konieczności ich modyfikacji oraz bez okablowania. Zamek AperioTM L100 pozwala w łatwy sposób zabezpieczyć drzwi o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa - zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Do obsługi drzwi wyposażonych w urządzenia AperioTM wystarczą dotychczasowe karty zbliżeniowe oraz kody PIN. 

Zamki AperioTM L100 są zgodne z normami EN 179 oraz EN 1125 i posiadają oznaczenia CE. Mogą być użyte w drzwiach przeciwpożarowych, dostępne są również różne profile w zależności od typu drzwi (europejski, skandynawski oraz fiński).

O AperioTM

Technologia AperioTM od grupy ASSA ABLOY wypełnia lukę pomiędzy kablową kontrolą dostępu i drzwiami zabezpieczonymi mechanicznie.

Zdjęcie główne:
Zamek AperioTM L100 umożliwia łatwą integrację drzwi o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa z systemem kontroli dostępu.
fot. ASSA ABLOY

źródło: Assa Abloy