PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-10-07
Nowy próg systemowy do drzwi wejściowych i balkonowych
GEALAN wprowadza nowy próg kombinowany o głębokości 74 mm i 82,5 mm.

GEALAN Polska Sp. z o.o.
ul. Rudzka 31
95-030 Rzgów

tel. 42 225 21 30
fax 42 225 21 35
info@gealan.pl
www.gealan.pl

» więcej o firmie

GEALAN opracowuje stale nowe, innowacyjne produkty dla swoich klientów i nieustannie pracuje nad udoskonaleniem produktów już istniejących. Zalicza się do nich także nowy próg kombinowany, dostępny od października w dwóch wersjach o głębokości 74 mm i 82,5 mm.

Głównym zagadnieniem i celem projektu było osiągnięcie wysokiej stabilności i tym samym przydatności nowego progu, a jednocześnie spełnienie wymaganiach odnośnie termoizolacji. Udało się to dzięki fabrycznemu połączeniu materiału PVC i aluminium, po którym nowy próg można stosować zarówno w drzwiach wejściowych, jak też w drzwiach balkonowych nowych lub remontowanych budynków.

Wśród istotnych atutów nowego progu GEALAN należy z jednej strony wymienić kompatybilność ze standardowymi profilami oraz możliwość stosowania we wszystkich systemach 74 mm i 82,5 mm. Do tego GEALAN oferuje zakładom partnerskim obszerny asortyment starych i nowych łączników progów, okpaów i profili dodatkowych do realizacji elementów drzwiowych ze stałą częścią boczną.


Inne atuty nowego systemu progów to:

Stabilność - forma geometryczna oraz poprawione proporcje PVC i aluminium zapewniają stabilność najwyższą z możliwych. Fabryczne zespolenie aluminium i rdzenia PVC w dwóch płaszczyznach gwarantuje mocne i trwałe połączenie.

Kompatybilność - dzięki typowemu dla GEALAN ukształtowaniu grzbietu progu - podobnie jak grzbietu ościeżnicy - można mocować w nim na wcisk liczne artykuły z programu GEALAN (np. poszerzenia ramy, dolne profile łączące i połączenia balkonowe).

Termoizolacja - zespolenie aluminium i PVC charakteryzuje termiczne oddzielenie w obrębie całego progu - także w strefie elementów zamykających. Rezultatem są bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i znakomity przepływ izoterm, co minimalizuje ryzyko rosy i mostków cieplnych.

Wszechstronność - system progów można łączyć ze wszystkimi systemami GEALAN o głębokości 74 mm i 82,5 mm oraz elastycznie montować zarówno w drzwiach wejściowych, jak też balkonowych. Pasujące okapniki do każdego systemu poprawiają ochronę przed deszczem i tworzą optycznie klarowne wykończenie wysokiej klasy drzwi wejściowych i balkonowych.

Brak barier - przy wysokości 20 mm system progów spełnia wymagania odnośnie budowli bez barier zgodnie z normą DIN 18040-2. Montaż progu nie wymaga dodatkowych zabiegów. Ponadto blachy zamykające w elementach rozwierno-uchylnych są ściśle zintegrowane z rowkiem okuciowym, co dodatkowo eliminuje ryzyko potknięcia o próg.

Nowy próg kombinowany marki GEALAN jest przystosowany do wszystkich systemów o głębokości 74 mm i 82,5 mm.

źródło: Gealan